Republika
    Facebook Twitter Instagram
    Najnovije
    • Poslodavci će uskoro u oglasima morati navoditi iznose plaće – nema više “atraktivna” ili “stimulativna”
    • Schmidt: Krajnje vrijeme za formiranje vlasti
    • EU priprema novi zakon o korištenju interneta – Politico piše da bi krajnji korisnici bili na gubitku, a divovi iz Silicijske doline na – dobitku
    • Ćiro Trail: 360 biciklista promoviralo turističku ponudu Bosne i Hercegovine
    • Napretkov tjedan kulture u Mostaru počeo izložbom ‘Progressus fundus’
    • ŽZH ima novu vladu – Čović predsjednik
    • Napredak stipendira – Za 119 studenata 75.000 eura – potpisani ugovori i u Zagrebu
    • Duel Dodika i Ostojića: “Nije Srbija ratovala u Bosni, ratovala je Vojska RS-a”
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    Papa Franjo: Pobačaj je ubojstvo, Crkva neće priznati istospolne brakove

    republikaBy republika15/09/2021Nema komentara2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Papa Franjo osudio je pobačaj kao ubojstvo i odbacio mogućnost da Katolička Crkva omogući istospolne brakove, nakon četverodnevnog posjeta Slovačkoj i Mađarskoj, gdje se susreo s dužnosnicima i upoznao s manje poznatim projektima koji pomažu siromašnima.

    Posljednje mjesto u Slovačkoj koje je posjetio bio je gradić Šaštín-Stráže na zapadu zemlje.

    U tom se mjestu nalazi jedno od najpoznatijih marijanskih svetišta u zemlji, a svake se godine održava nekoliko hodočašća, između ostalog i 15. rujna na blagdan Gospe Žalosne, prenosi N1.

    Neki su ranije ustvrdili da nedostaje entuzijazma u vezi s Papinim posjetom Slovačkoj, ali na Papinu misu u Šaštinu došlo je oko 60 tisuća ljudi, od kojih se 45 tisuća ranije registriralo.

    Papa je pozvao Katoličku Crkvu u Slovačkoj da posveti više pažnje svojim vjernicima, a ne vlastitim problemima. Također je apelirao na više otvorenosti i zajedništva u Europi.

    Novinari su Papi postavili brojna pitanja tijekom putovanja prema Vatikanu, pri čemu je Papa ponovio svoj stav o pobačaju i istospolnim brakovima.

    “Brak je sakrament i Crkva nema ovlast promijeniti ga”, kazao je Papa.

    Rekao je da je važno pomoći ljudima drugih seksualnih orijentacija, ali bez nametanja stvari Crkvi koje tamo ne funkcioniraju.

    “Ako dvoje ljudi istoga spola želi provesti svoj život zajedno, vlade to mogu podržati građanskim ceremonijama.Ali, brak je brak”, poručio je Papa.

    No, kazao je kako to ne znači osudu te da svako treba biti poštivan. “Međutim, ne prisiljavajte Crkvu da negira svoju istinu”, rekao je.

    “Pobačaj je više od problema. To je ubojstvo”, istaknuo je papa Franjo.

    Riječ je, znanstveno govoreći, o ljudskom životu zbog čega je Katolička Crkva tako stroga po tom pitanju, pojasnio je.

    Papa Franjo također je komentirao biskupe u SAD-u koji žele onemogućiti pričešćivanje američkom predsjedniku Joe Bidenu zbog njegovog liberalnog stava o pobačaju.

    Kazao je da biskupi trebaju biti biskupi i rješavati to pitanje na pastoralan način jer će u suprotnom takva pitanja odmah postati politička.

    istospolni brakovi izdvojeno papa Franjo pobačaj
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Schmidt: Krajnje vrijeme za formiranje vlasti

    28/03/2023

    EU priprema novi zakon o korištenju interneta – Politico piše da bi krajnji korisnici bili na gubitku, a divovi iz Silicijske doline na – dobitku

    27/03/2023

    Duel Dodika i Ostojića: “Nije Srbija ratovala u Bosni, ratovala je Vojska RS-a”

    27/03/2023

    Comments are closed.

    No comment

    Gradonačelnik Banja Luke

    ‘Ne može mu ni’ko ništa…’

    Ovako je 2015. hrvatski predsjednik Milanović govorio o istupanju u medijima, pristojnosti…Doživio je preobrazbu.

    Polako u legitimno predstavljanje

    Najnovije

    Poslodavci će uskoro u oglasima morati navoditi iznose plaće – nema više “atraktivna” ili “stimulativna”

    Schmidt: Krajnje vrijeme za formiranje vlasti

    EU priprema novi zakon o korištenju interneta – Politico piše da bi krajnji korisnici bili na gubitku, a divovi iz Silicijske doline na – dobitku

    Ćiro Trail: 360 biciklista promoviralo turističku ponudu Bosne i Hercegovine

    Napretkov tjedan kulture u Mostaru počeo izložbom ‘Progressus fundus’

    Kolumne

    Marić: “…u pet deka”

    Sretno, Mamiću!

    “Milanović izjavom o Kosovu želi naštetiti Vučiću i pogodovati Putinu”

    Zašto mostarski gradonačelnik umjesto konstruktivne kritike želi ulizice?

    Promo

    Stolac – Na Pješivcu tečaj rezidbe maslina

    Napretkova korizmena tribina u Mostaru

    Počinje 4. Napretkov tjedan kulture, na programu: koncerti, kazališna predstava, predstavljanje monografije i izložba

    Predstavljena nova knjiga Emila Karamatića ‘Balkanski soj – mutacija domoljublja’

    republikainfo.com
    Copyright 2019 Republikainfo.com | Developed by Rahatlook
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.