Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Putin i Zelenski konačno komuniciraju bez posrednika – Putinov poziv na kompromis, otvoreno pismo Zelenskog
    • Ni nakon dvije godine nema krivca za stradanja u poplavama Donjoj Jablanici
    • PIC nije izabrao novog visokog predstavnika, SAD želi Talijana, Francuska i Njemačka Francuza – Američko veleposlanstvo upozorilo: Zbog europske neodlučnosti preispitat ćemo prisustvo u BiH
    • Summit EU i Zapadnog Balkana u sjeni napetosti između Crne Gore i Srbije
    • Raguž o istupima Zahiragića na HTV-u: “Čisti šovinizam koji jednakopravnost doživljava kao zapreku vlastitoj dominaciji – zovite ga češće”
    • ‘Jadna li vam majka’ – Oštar sukob Miletića i Čovića: Šesti bošnjački izaslanik, sumnja u diplomu, kaznena djela…
    • HKD Napredak Dubrovnik, Mostar i Split potpisali Memorandum o kulturnoj, znanstvenoj i institucionalnoj suradnji
    • Zlatni jubilej – 50 godina svećeništva mons. Franje Topića
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Promo

    Komemoracija za poginule talijanske novinare i debata o slobodi informiranja

    republikaBy republika24.01.2018No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Veleposlanstvo Republike Italije u BiH i Misija OSCE-a u BiH iorganiziraju komemoraciju trojici novinara talijanske nacionalne televizije RAI, Mario Luchetta, Dario D’Angelo i Alessandro Ota, ubijenim granatom 28. siječnja 1994. u Mostaru, dok su snimali dokumentarni film o mostarskoj djeci žrtvama rata.

    Ovaj događaj, prvi organiziran pod talijanskim predsjedavanjem OSCE-om u 2018. godini, održat će se u petak, 26. siječnja, i predviđa najprije javnu komemoraciju, a potom raspravu na temu slobode medija i informiranja.

    U 10 sati veleposlanik Italije u BiH, Nj.E. Nicola Minasi, položit će vijenac na spomen-ploču trojici novinara (Ulica Braće Fejića br. 82A),  uz prisustvo Gradonačelnika Mostara Ljube Bešlića, Šefa misije OSCE-a u Bosni i Hercegovini, veleposlanika Brucea Bertona, supruge poginulog novinara Alessandra Ote Milenke Ota, i zastupnika talijanskog Parlamenta Marca Bergonzija.

    U 11 sati, u zgradi Gradske uprave grada Mostara – Vijećnici, nakon prikazivanja kratkog dokumentarnog filma RAI-ja o tri reportera i nekoliko kadrova koji su oni snimili u Mostaru na dan pogibije, održat će se otvorena rasprava na temu važnosti i uloge slobode informiranja.

    Raspravu će voditi gospođa Ena Bavčić iz nevladine organizacije Civil Rights Defenders, a na panelu će govoriti Marko Divković, Predsjednik Udruženja/udruge BH Novinari, potom Mladen Bošnjak, ispred Udruženja Društvo novinara BiH te  Željka Šulc, glasnogovornica misije OSCE-a u BiH, nakon čega će slijediti diskusija s prisutnima u dvorani.

    Diskusija je otvorena za sve građane koji žele u njoj sudjelovati, uključujući novinare, predstavnike medija, nevladinih organizacija, ‘think tank’, škola i predstavnika civilnog društva.

     

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    U Sarajevu premijera filma ‘Prova, kora i pokora’ o ženama koje su nakon Drugog svjetskog rata ostale same

    26.05.2026

    Pjesničko-likovna večer ‘Na oltaru ljubavi’ Vesne Oborine

    13.05.2026

    IV. okrugli stol Zaklade – ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’ – interdisciplinarni dijalog o temeljima društvenekohezije

    01.05.2026
    Leave A Reply Cancel Reply

    Najnovije

    Putin i Zelenski konačno komuniciraju bez posrednika – Putinov poziv na kompromis, otvoreno pismo Zelenskog

    Ni nakon dvije godine nema krivca za stradanja u poplavama Donjoj Jablanici

    PIC nije izabrao novog visokog predstavnika, SAD želi Talijana, Francuska i Njemačka Francuza – Američko veleposlanstvo upozorilo: Zbog europske neodlučnosti preispitat ćemo prisustvo u BiH

    Summit EU i Zapadnog Balkana u sjeni napetosti između Crne Gore i Srbije

    Raguž o istupima Zahiragića na HTV-u: “Čisti šovinizam koji jednakopravnost doživljava kao zapreku vlastitoj dominaciji – zovite ga češće”

    Kolumne

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Koje je liberalno stajalište o ZDS-u, nacističkom i komunističkom znakovlju?

    Promo

    U Sarajevu premijera filma ‘Prova, kora i pokora’ o ženama koje su nakon Drugog svjetskog rata ostale same

    Pjesničko-likovna večer ‘Na oltaru ljubavi’ Vesne Oborine

    IV. okrugli stol Zaklade – ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’ – interdisciplinarni dijalog o temeljima društvenekohezije

    Konferencija ‘Trebinje 2026: Gradimo regiju’ okuplja građevinsku elitu, investitore i stručnjake

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.