Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Dodik kaže da je “za EU sreća što Rusijom upravlja Putin”
    • Trump: Netanyahu neće biti uhićen u SAD-u
    • Zašto je francuski novinar osuđen zbog pisanja istine?
    • Britanci imaju novog premijera – Andyja Burnhama
    • U Kijevu i dalje prosvjedi protiv odluke Zelenskog o smjeni ministra obrane
    • Peskov kaže da su ‘Europljani u zabludi’ jer Rusija nije oslabljena ratom u Ukrajini – Možda ima deluzije?
    • Slovenska policija traži bh državljanina zbog ubojstva supruge
    • Španjolci zasluženo svjetski prvaci, Argentinci neprimjereni finalu
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    Cjelokupna Uprava Elektroprivrede HZ HB podnijela ostavke

    republikaBy republika11.04.2023Updated:11.04.2023No Comments3 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    foto: S konferencije za medije 9. prosinca 2021. godine

    Cjelokupna Uprava Elektroprivrede HZ-HB, na čelu s aktualnim direktorom Marinkom Giljom potpisala je danas kolektivnu ostavku. Ostavka je upućena Nadzornom odboru Elektroprivrede na daljnju proceduru, doznaje Hercegovina.info.

    Sljedeći korak je prihvaćanje ostavke od strane Nadzornog odbora, koji će potom odluku uputiti prema Vladi Federacije koja zasjeda u četvrtak. Kako piše Hercegovina.info, ovome je prethodila odluka predsjednika HDZ-a BiH Dragana Čovića koju su Uprava i direktor očito bez pogovora prihvatili. Inače, ovu upravu Nadzorni odbor imenovao je na sjednici održanoj u veljači 2020. godine.

    Članovi Uprave Elektroprivrede HZ HB d.d. Mostar bili su izvršni direktor za proizvodnju električne energije, Zoran Tabak, izvršni direktor za distribuciju električne energije Ilija Bakalar, izvršni direktor za opskrbu elektrinom energijom Ivica Prskalo, izvršni direktor za razvoj Drago Bago, izvršni direktor za ekonomske poslove Anto Tutiš i izvršni direktor za pravne poslove Robert Lesko.

    Na sjednici 31. siječnja 2020. Nadzorni odbor na čelo Elektroprivrede ponovno je imenovao Marinka Gilju, a mandat mu je počeo 17. veljače 2020. godine, što znači da je na toj dužnosti trebao ostati do početka sljedeće godine, piše Hercegovina.info.

    Kako je za Bljesak.info kazala Marija Buntić, rukovoditeljica Sektora korporativnih komunikacija u Elektroprivredi HZ HB, ova svojevrsna “rošada” je zbog “pomlađivanja kadrova”.

    “Naša uprava je procijenila da treba pomladiti kadrove, da trebaju doći novi kadrovi i iz tih razloga svi direktori na čelu s generalnim direktorom su podnijeli ostavku. Dokle god se ne imenuje uprava i izvršitelji dužnosti ova uprava radi svoj posao. U svakom slučaju, poslovanje neće biti dovedeno u pitanje te nikakvog procjepa neće biti”, rekla je Buntić za Bljesak.info.

    Navela je kako je u proceduri restrukturiranje tržišta električnom energijom te da je sada na Nadzornom odboru, odnosno Vladi Federacije BiH kao većinskom vlasniku, pokretanje procedure novih imenovanja.

    Kako podsjeća Bljesak.info, Elektroprivreda Hrvatske zajednice-Herceg Bosne d.d. Mostar okončala je 2022. godinu s gubitkom od 81 milijun KM. Nakon dobiti od oko 43 milijuna KM ostvarene u 2021. godini, ovo je značajno pogoršanje financijskog rezultata na koji su najviše utjecale loše hidroeloške prilike. No, Elektroprivreda HZHB je za manje od tri mjeseca ove godine sanirala prošlogodišnji gubitak. Tvrtka je na kraju 2022. godine zapošljavala 2.283 radnika.

    Dookument kolektivne ostavke s potpisima generalnog direktora Marinka Gilje, izvršnog direktora za pravne poslove Roberta Leske, izvršnog direktora za ekonomske poslove Ante Tutiša, izvršnog direktora za proizvodnju električne energije Zorana Tabaka, izvršnog direktora za distribuciju električne energije Ilije Bakalara, izvršnog direktora za opskrbu električnom energijom Ivice Prskala i izvršnog direktora za razvoj Drage Bage, objavio je Večernji list BiH.

     

    /Desk/

     

    elektroprivreda zh hb izdvojeno marinko gilja ostavke
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Trump: Netanyahu neće biti uhićen u SAD-u

    20.07.2026

    Peskov kaže da su ‘Europljani u zabludi’ jer Rusija nije oslabljena ratom u Ukrajini – Možda ima deluzije?

    20.07.2026

    Španjolci zasluženo svjetski prvaci, Argentinci neprimjereni finalu

    20.07.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Dodik kaže da je “za EU sreća što Rusijom upravlja Putin”

    Trump: Netanyahu neće biti uhićen u SAD-u

    Zašto je francuski novinar osuđen zbog pisanja istine?

    Britanci imaju novog premijera – Andyja Burnhama

    U Kijevu i dalje prosvjedi protiv odluke Zelenskog o smjeni ministra obrane

    Kolumne

    Zašto je francuski novinar osuđen zbog pisanja istine?

    Šutanje kožne mješine vrijednije od svih političkih nabiguza

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Promo

    U Međugorju međunarodni šahovski turnir sa sudionicima iz više od 15 europskih i azijskih zemalja

    U Ljubuškom predstavljanje knjige – ‘Sin – Priča o Toniju’ vraća se kući

    Povijesni uspjeh za hercegovačko vinarstvo: Neumska vinarija Puntar osvojila zlato na prestižnom Decanteru 2026.

    Predstavljanje knjige ‘Između životinje i božanstva. Ljudsko tijelo i organi u Bibliji’, autora prof.dr. Dubravka Turalije

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.