Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Ni nakon dvije godine nema krivca za stradanja u poplavama Donjoj Jablanici
    • PIC nije izabrao novog visokog predstavnika, SAD želi Talijana, Francuska i Njemačka Francuza – Američko veleposlanstvo upozorilo: Zbog europske neodlučnosti preispitat ćemo prisustvo u BiH
    • Summit EU i Zapadnog Balkana u sjeni napetosti između Crne Gore i Srbije
    • Raguž o istupima Zahiragića na HTV-u: “Čisti šovinizam koji jednakopravnost doživljava kao zapreku vlastitoj dominaciji – zovite ga češće”
    • ‘Jadna li vam majka’ – Oštar sukob Miletića i Čovića: Šesti bošnjački izaslanik, sumnja u diplomu, kaznena djela…
    • HKD Napredak Dubrovnik, Mostar i Split potpisali Memorandum o kulturnoj, znanstvenoj i institucionalnoj suradnji
    • Zlatni jubilej – 50 godina svećeništva mons. Franje Topića
    • Dva autobusa Vučićevih pristaša iz Srbije doputovali u Tivat – namjeravali inscenirati podršku Crnogoraca – odmah su deportirani, Dodik na strani Srbije
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Zdravlje i Ljepota

    Noma je ponovno najbolji restoran na svijetu: “Mojoj majci bili bi najbolji i da služimo gulaš!”

    republikaBy republika06.10.2021No Comments3 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Danski restoran Noma u Kopenhagenu proglašen je najboljim restoranom na svijetu po izboru The World’s 50 Best Restaurants.

    Rene Redzepi upravo je održao emotivan govor na svečanoj dodjeli nagrada najboljim restoranima na svijetu po izboru The World’s 50 Best Restaurantsa koja se održava u Belgiji. Redzepi je istaknuo kako ništa ne bi bilo moguće bez njegova borbenog tima koji se trenutno trese da svoj posao odrade najbolji posao na svijetu.

    “Iskreno, da pitate moju mamu, čak i da se u Nomi služi običan gulaš, njoj bi to bio najbolji restoran na svijetu, jer da, takav tim imamo i hvala im!” rekao je Redzepi u svom govoru.

    Zašto je Noma najbolja na svijetu? Jedan je od najtraženijih restorana na planeti, Noma i njegov osnivač, René Redzepi, poznati su po stvaranju nove nordijske kuhinje i nadahnuću cijele generacije kuhara diljem svijeta. Noma je proglašena najboljim svjetskim restoranom 2010., 2011., 2012. i 2014. godine, prije nego što se zatvorila 2016. godine i preselila na novu lokaciju 2018. Noma 2.0 ponovno je u vrhunskoj formi, beskrajno oduševljavajući goste inovativnim degustacijskim menijima.

    Što nude? Noma nudi tri menija u različito doba godine, od siječnja do lipnja posvećeni su moru i namirnicama iz mora, tijekom ljeta glavni fokus je na povrću, a zimi se posvećuju divljači i šumi. Restoran se zatvara prije svake sezone, tako da njegov tim, predvođen talentiranom voditeljicom Mette Søberg, ima dovoljno vremena za istraživanje i razvoj.

    Što očekivati? Nijedan odlazak u Nomu nikada nije isti, a Redzepi i ekipa stalno traže neočekivane sastojke i pretvaraju ih u prekrasna jela. Iz prethodnih sezona neka od nezaboravnih jela su revolucionarna vegetarijanska shawarma od celera,pačji mozak i srce posluženo s kandžom, perjem i kljunom te slatko meso od rakova posluženo na somunu izrezanom u oblik raka. Ljeto 2021. bilo je u znaku klasika poput prženog bakalara s crème fraicheom i kavijarom.

    Od fermentacije do traženja hrane: Nomina ogromna istraživanja se baziraju na području otoka Refshalevej u Kopenhagenu gdje posjeduju kuhinju za fermentaciju, a namjenjena je eksperimentiranju s koji, garumom i misom kako bi stvorili fascinantne kombinacije okusa. Cijeli tim redovito traži nove sastojke, radeći sa svime, od penisa sobova (da, ozbiljno) do mozga jelena i svih vrsta insekata.

    Pia Leon proglašena je najboljom cheficom na svijetu, londonski restoran Ikoyi ovjenčan je nagradom One to watch, a francuska chefica Dominique Crenn dobila je nagradu Icon Award.

    Slovenski restoran Hiša Franko zauzela je visoko 21. mjesto, a do sada je bila na 38. mjestu što je izvanredan uspjeh. Podsjetimo da je po izboru The Best Chef, pastry chefica Maša Salopek iz Hiše Franko proglašena najboljom na svijetu, a Ana Roš zauzela je visoko 7. mjesto na ljestvici najboljih chefova na svijetu.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    KOLUMNA Ono što vam mesna industrija ne želi otkriti

    31.05.2026

    Propalo spajanje kozmetičkih giganata vrijedno 40 milijardi dolara

    25.05.2026

    Sve manje tradicionalnih obitelji: Samci bez djece čine više od trećine kućanstava u EU

    17.05.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Ni nakon dvije godine nema krivca za stradanja u poplavama Donjoj Jablanici

    PIC nije izabrao novog visokog predstavnika, SAD želi Talijana, Francuska i Njemačka Francuza – Američko veleposlanstvo upozorilo: Zbog europske neodlučnosti preispitat ćemo prisustvo u BiH

    Summit EU i Zapadnog Balkana u sjeni napetosti između Crne Gore i Srbije

    Raguž o istupima Zahiragića na HTV-u: “Čisti šovinizam koji jednakopravnost doživljava kao zapreku vlastitoj dominaciji – zovite ga češće”

    ‘Jadna li vam majka’ – Oštar sukob Miletića i Čovića: Šesti bošnjački izaslanik, sumnja u diplomu, kaznena djela…

    Kolumne

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Koje je liberalno stajalište o ZDS-u, nacističkom i komunističkom znakovlju?

    Promo

    U Sarajevu premijera filma ‘Prova, kora i pokora’ o ženama koje su nakon Drugog svjetskog rata ostale same

    Pjesničko-likovna večer ‘Na oltaru ljubavi’ Vesne Oborine

    IV. okrugli stol Zaklade – ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’ – interdisciplinarni dijalog o temeljima društvenekohezije

    Konferencija ‘Trebinje 2026: Gradimo regiju’ okuplja građevinsku elitu, investitore i stručnjake

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.