Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Hrvatska pošta izdala poštansku marku povodom 30-te godišnjice genocida u Srebrenici – Ministar Hurtić: “Zahvaljujem HP-u i Hrvatskoj na doprinosu kulturi sjećanja i poštovanja prema žrtvama”
    • “Nakon Ukrajine, BiH u najtežoj situaciji u Europi”
    • Nakon Dodika – I Viškoviću i Stevandiću ukinuta tjeralica i pritvor
    • U Njemačkoj uhićen državljanin BiH zbog planiranja terorističkog napada
    • Sudska policija odbija dati informaciju je li privodila Dodika prije saslušanja
    • Trump je pokušao uplašiti Putina, ali nije uspio – Ako uđe u Ukrajinu zaprijetio bombardiranjem Moskve
    • Trump: Carine za BiH “samo” 30%
    • Europska komisija odmjereno o događajima oko Thompsonovog koncerta: Osuda bilo kakvog fašizma i poziv na istragu o navodnom govoru mržnje
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Vijesti

    A MISLILI SU DA SU PAMETNI Srpski dileri pali s 800 kilograma kokaina: Odale ih fotografije kojima su se hvalili na Facebooku

    republikaBy republika06.09.2019No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Grupa dilera raskrinkana je u blizini Azorskih otoka. Na jedrilici su prevozili 800 kilograma kokaina, a na Facebooku su se hvalili svojim putovanjem po Latinskoj Americi.

    Tužiteljstvo za organizirani kriminal Srbije priopćilo je da je vođa grupe skiper V. F. On je u trenutku zapljene kokaina bio na jedrilici.

    Sumnja se da je V. F. osmislio putovanje i kupovinu kokaina. Suradnici su mu bili otac i sin iz Šida, 66-godišnji M. Đ. i 39-godišnji D. Đ.

    66-godišnjak i 39-godišnjak uhićeni su u Srbiji. Njih se sumnjiči da su financijski i logistički podržavali dilere. Policija je pretresla dom njih dvojice i pronašla dokaze da su cijelu ”avanturu” podržavali uplatama, piše Blic.

    39-godišnji D. Đ. objavio je na Facebooku niz fotografija u razdoblju od siječnja do travnja ove godine. Hvalio se odlaskom u Meksiko, a na jednoj od fotografija označio je vođu grupe V. F. i napisao: “Pa ti, kapetane, hrani mačke.”

    Policija sumnja da je odlazak 39-godišnjaka u Meksiko bio zbog prepravaka koje je na jedrilici trebalo napraviti kako bi se kokain sakrio u nju. Nakon izvršenih prepravaka na jedrilici dileri su utovarili 800 kilograma kupljenog kokaina i krenuli na put prema Europi.

    U međuvremenu, dok su čekali trenutak u kojemu će se s drogom zaputiti prema Španjolskoj, grupi su se pridružili 24-godišnji Meksikanac E. A. A. C., 48-godišnji Rus S. R. i Srbin B. I. Meksikanac i Rus uhićeni su na jedrilici, a Srbin je u bijegu.

    Španjolski mediji javljaju da je praćenje te grupe počelo tijekom kolovoza, kad su do njih došle prve informacije o sumnjivom teretu na jedrilici.

     

    (Izvor: Dnevnik.hr/Agencije)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Hrvatska pošta izdala poštansku marku povodom 30-te godišnjice genocida u Srebrenici – Ministar Hurtić: “Zahvaljujem HP-u i Hrvatskoj na doprinosu kulturi sjećanja i poštovanja prema žrtvama”

    09.07.2025

    Sudska policija odbija dati informaciju je li privodila Dodika prije saslušanja

    09.07.2025

    Europska komisija odmjereno o događajima oko Thompsonovog koncerta: Osuda bilo kakvog fašizma i poziv na istragu o navodnom govoru mržnje

    08.07.2025
    Leave A Reply Cancel Reply

    Najnovije

    Hrvatska pošta izdala poštansku marku povodom 30-te godišnjice genocida u Srebrenici – Ministar Hurtić: “Zahvaljujem HP-u i Hrvatskoj na doprinosu kulturi sjećanja i poštovanja prema žrtvama”

    “Nakon Ukrajine, BiH u najtežoj situaciji u Europi”

    Nakon Dodika – I Viškoviću i Stevandiću ukinuta tjeralica i pritvor

    U Njemačkoj uhićen državljanin BiH zbog planiranja terorističkog napada

    Sudska policija odbija dati informaciju je li privodila Dodika prije saslušanja

    Kolumne

    Razlika između političara-vođe, gospodina koji piše povijest i balkanskog razbojnika

    Putovnica i pasoš u rukama nitkova

    Govor oca nad grobom sina za koji povijest nema uzor

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Promo

    Mostar Bus od 16. lipnja uvodi ljetni vozni red

    Svjetski dan zaštite okoliša s HT Eronetom: Misli digitalno, djeluj ekološki

    U Mostaru Sajam braniteljskog poduzetništva

    Dokumentarni film ‘Vrijeme stradanja’ u Garevcu – sjećanje na tragična stradanja Hrvata Bosanske Posavine

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.