Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Američki gulag – Trump otvorio prihvatilište za migrante usred močvare, ‘osigurano’ aligatorima i zmijama: “Ako pobjegnete trčite cik-cak. Šanse za bijeg vam rastu za 1%”
    • Dodik: Nećemo u RS-u dopustiti raspoređivanje 50.000 migranata iz Europe
    • Incident u NSRS-u i zamalo tuča: Stevandić isprovocirao Vukanovića: “Za psihijatrije” i “svinjo, majmune debeli”…
    • EK demantirala – Vučić rekao kako je s von der Leyen bio dugo, a ona kako je bilo kratko i usputno
    • Počinje rat: Trump predlaže da se Muskovoj tvrtci ukinu subvencije, spominje se i deportacija, a ovaj zagovara osnivanje nove stranke
    • Elektroprivreda BiH najavila značajno poskupljenje struje za svojih 805.717 kupaca – kućanstvima za čak 6%
    • Iran zabranio Starlink – kazna zatvor ili bičevanje
    • Iz SDA oštro kritizirali Trojku, a za Nikšića traže istragu zbog imenovanja Hadžiomerovića za generalnog direktora RTV FBiH
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Vijesti

    ZATRPANI: Mjesec dana odsječeni bez struje, FUCZ doći će do njih sanjkama

    republikaBy republika23.01.2019No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

     

    FUCZ odlučila je odmah djelovati nakon zahtjeva za pomoć u dostavi hrane, lijekova i čišćenja snijega do sela Kamenica u općini Pale Prača koji joj je uputio načelnik ove Općine. 

    Zbog velikih snježnih padavina koje su posljednjih dana pogodile područje općine Pale (FBiH) proglašeno je Stanje prirodne nepogode jer je bilo potrebno hitno djelovati u smislu zaštite i spašavanja ugroženog stanovništva ove najmanje (po broju stanovnika) općine u BiH i njegove imovine.

    Nakon što je angažirana sva raspoloživa općinska mehanizacija i ljudstvo na čišćenju snijega, očišćeni su prilazi svim selima (osim puta za selo Kamenicu u dužini od oko 7 km) koja su povezana sa centrom općine – Pračom. Nakon toga donesena je odluka o prestanku Stanja prirodne nepogode ali su nove sniježne padavine ponovo izazvale probleme.

    Apel je uputio i predsjednik Udruge povratnika u Kamenicu jer postoji potreba za hitnom pomoći povratnicima u ovom selu u hrani i lijekovima koji su zbog velikog snijega do sela skoro mjesec dana odsječeni od svijeta, a i, da nevolja bude veća, selo još uvijek nije uvezano na elektroenergetski sustav zbog uništenja mreže tokom proteklog rata.

    Kako je navedeno u pozivu predsjednika ovog Udruženja, posebno je hitna pomoć povratniku Zuferu Tatliću sa kojim su izgubili kontakt jer mu je vjerovatno nestalo goriva za agregat kojim je dopunjavao bateriju mobitela.

    Ni Općinska služba za civilnu zaštitu, zbog velikog snijega, nije do sada uspjela dostaviti gorivo i paket sa hranom kao interventnu pomoć ovoj obitelji.

    Timovi FUCZ danas će sanjkama dostaviti hranu i lijekove i snimiti situaciju vezanu za eventualno angažiranje teške mehanizacije FUCZ kako bi se od snijega očistila ova putna komunikacija i deblokiralo selo.

    /Republikainfo.com/

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Dodik: Nećemo u RS-u dopustiti raspoređivanje 50.000 migranata iz Europe

    02.07.2025

    Grad Mostar počinje projekt recikliranja otpada

    30.06.2025

    HNŽ – ugovori za obnovu lokalnih prometnica Neuma, Stoca, Ravnog, Konjica i Jablanice vrijedni 1,65 milijuna KM

    30.06.2025
    Leave A Reply Cancel Reply

    Najnovije

    Američki gulag – Trump otvorio prihvatilište za migrante usred močvare, ‘osigurano’ aligatorima i zmijama: “Ako pobjegnete trčite cik-cak. Šanse za bijeg vam rastu za 1%”

    Dodik: Nećemo u RS-u dopustiti raspoređivanje 50.000 migranata iz Europe

    Incident u NSRS-u i zamalo tuča: Stevandić isprovocirao Vukanovića: “Za psihijatrije” i “svinjo, majmune debeli”…

    EK demantirala – Vučić rekao kako je s von der Leyen bio dugo, a ona kako je bilo kratko i usputno

    Počinje rat: Trump predlaže da se Muskovoj tvrtci ukinu subvencije, spominje se i deportacija, a ovaj zagovara osnivanje nove stranke

    Kolumne

    Putovnica i pasoš u rukama nitkova

    Govor oca nad grobom sina za koji povijest nema uzor

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Topić: Papa Franjo čuvar

    Promo

    Mostar Bus od 16. lipnja uvodi ljetni vozni red

    Svjetski dan zaštite okoliša s HT Eronetom: Misli digitalno, djeluj ekološki

    U Mostaru Sajam braniteljskog poduzetništva

    Dokumentarni film ‘Vrijeme stradanja’ u Garevcu – sjećanje na tragična stradanja Hrvata Bosanske Posavine

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.