Vučić je rekao novinarima da će taj centar biti kapaciteta od 1.000 do 3.000 ljudi, a ne 300.000 ili 400.000 kako se špekulira, i da će biti napravljen na području Beograda, nedaleko od auto-puta od Beograd – Zagreb, kako bi emigranti imali bolje životne uvjete.
Vučić je poželio dobrodošlicu emigrantima i izbjeglicama sa Bliskog istoka, navodeći da su u Srbiji sigurni, te podsjetio da je Srbija i sama primila na tisuće srpskih izbjeglica i zna kako su se osjećali Srbi koji su napustili svoja ognjišta.
On je naveo da je ponosan na to što je Srbija za bliskoistočne emigrante na putu ka zapadnoj Europi najbolje utočište i najsigurnije mjesto za ove “dobre i vrijedne ljude, koji imaju mnogo muke u svojoj zemlji”.
Vučić je rekao da Srbija neće moljakati Europu za pomoć i dodao da se plaši da su mnogi u Europi prešutno podržali mađarski zid i prave se da ne vide ni zid, ni žice, ni ograde, te istaknuo da Srbija neće da pravi zidove i žice.
“EU nije smela žmiriti na žice i ograde, a zažmirila je namjerno. Hoće li EU da pomoći… hvala im i ako pomognu, hvala im i ako ne pomognu”, rekao je Vučić.
On je rekao da emigranti uglavnom žele iz Srbije ići ka Europi, a da će neki i ostati i da su dobrodošli, te dodao da u Srbiju dnevno ulazi oko 2.000 emigranata, što je veliki pritisak, ali da on to ne želi nazvati problemom.
Vučić je rekao da će se Srbija nastaviti ponašati odgovorno i da vjeruje da će njemačka kancelarka Angela Merkel naći način da se riješe problemi sa emigrantima.
Emigrante su zajedno sa Vučićem obišli i ministri rada i unutaranjih poslova Aleksandar Vulin i Nebojša Stefanović, kao i gradonačelnik Beograda Siniša Mali.
Ekipe Crvenog krsta su podijelile pakete u kojima su pelene, sokovi i voće.
Na putu ka boljem životu jedna od stanica brojnim emigrantima su parkovi nadomak Željezničke i Autobuske stanice, a, prema procjenama, dnevno u tim parkovima boravi od 500 do 700 ljudi.
Od 1. siječnja kroz Srbiju je prošlo 90.000 emigranata. (Izvor: Srna)