Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Miličević nakon puštanja na slobodu: “Ovo je politički montiran proces”
    • Oštrija regulacija cijena goriva u Sloveniji: Petrol najavljuje zatvaranje benzinskih postaja
    • Samo trend ili stvarna potreba? Odgovor na pitanje trebamo li svi svakodnevno piti elektrolite
    • Anušić sudjelovao u prometnoj nesreći u centru Zagreba
    • Treba li ići stopama Kineza? Kako bi spriječili prepisivanje na fakultetima učinili su ovo…
    • Taktika uspjeha krajnje desnice u EU je jednostavna: Pogledajte Nizozemsku
    • Od trgovinskog rata do sporazuma – SAD i Kina dogovorile carine
    • Vijeće Europe ponovno upozorava Sloveniju jer ne priznaje hrvatski jezik
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Vijesti

    Prvi zadatak nove premijerke HNŽ-a: Sastanak sa sindikatima zdravstva koji su u generalnom štrajku – Novi pregovori s novim pregovaračkim timom

    republikaBy republika15.11.2023No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    foto: Premijerka Buhač i ministar Bevanda sa sindikalnim predstavnicima

    Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač i ministar zdravstva, rada i socijalne skrbi Milenko Bevanda razgovarali su danas, u zgradi županijske vlade, s čelnicima Nezavisnoga sindikata zaposlenika Sveučilišne kliničke bolnice Mostar Ivicom Anićem i Daliborom Vukovićem. Tema je bila aktualni štrajk zdravstvenih djelatnika u HNŽ-u odnosno tijek pregovaračkoga procesa, priopćeno je iz Vlade.

    – Iako smo ovih dana tek preuzeli dužnosti i obveze, s ovim pitanjem nije bilo prostora za čekanje jer nam je zajednički cilj vratiti punu zdravstvenu skrb i uslugu svim našim sugrađanima, pacijentima zdravstvenih ustanova u našoj županiji. Prenijeli smo danas kolegama iz sindikata kako smo poprilično približili stajališta i, u skladu s onim što su mi suradnici iz resora zdravstva kazali, ne bismo trebali dugo čekati na potpisivanje novoga granskog kolektivnog ugovora. No, potrebni su nam jasni financijski pokazatelji o tomu što taj ugovor nosi u odnosu na opterećenje zdravstvenih ustanova i suglasnost svih sudionika zdravstvenog sustava koji su mjerodavni za isplate plaća zdravstvenim djelatnicima. Vlada će, na svojoj konstituirajućoj sjednici, zakazanoj za sutra (četvrtak, 16. studenoga), imenovati novi pregovarački tim koji će imati zadaću u najkraćem mogućem roku postići suglasje s predstavnicima sindikata kako bismo mogli krenuti ka finaliziranju ovoga pitanja – komentirala je predsjednica Buhač, dodavši i to kako ima iznimno razumijevanje za traženja zdravstvenih djelatnika.

    – Medicinsko i nemedicinsko osoblje u našem zdravstvenom sustavu radi posao koji je teško usporediv s bilo kojim drugim. Podnijeli su poseban teret u onomu vremenu pandemije i strahova kojima smo tada bili izloženi, zbog čega smo ih svi zajedno i nazivali junacima u bijelom. Oni, kao i svi drugi, zavrjeđuju bolje uvjete rada, viša primanja i naše poštovanje. Obveza je Vlade to im i omogućiti, ali i osigurati stabilnost cjelokupnoga sustava odgovorno se držeći racionalnih okvira i objektivnih fiskalnih mogućnosti mjerodavnih institucija – poručila je Buhač.

    Ministar Bevanda je dodao kako će gorući problem zdravstva u HNŽ-u zasigurno biti riješen dogovorom i to kroz nekoliko predstojećih dana, kako su sindikalni prijedlozi u postupku razmatranja i usklađivanja, ali i kako još nije trenutak za istupanje u javnost s brojkama.

    – Već sam primio podrobno izvješće od predsjednika Pregovaračkoga tima Vlade, ali ovo je predsjedničin i moj prvi susret s gospodom iz sindikata i treba imati razumijevanja za ovih nekoliko dana dok konsolidiramo procese i ponudimo konačan prijedlog”, rekao je Bevanda.

    /Desk/

    generalni štrajk kolektivni ugovor marija buhač milenko bevanda sindikati zdravstva
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Vijeće Europe ponovno upozorava Sloveniju jer ne priznaje hrvatski jezik

    11.06.2025

    Liječnici u HNŽ-u ne podržavaju štrajk zdravstvenih djelatnika, a objasnili su i zašto

    11.06.2025

    HSP BiH traži ubrzanje gospodarskih reformi

    11.06.2025

    Comments are closed.

    Najnovije

    Miličević nakon puštanja na slobodu: “Ovo je politički montiran proces”

    Oštrija regulacija cijena goriva u Sloveniji: Petrol najavljuje zatvaranje benzinskih postaja

    Samo trend ili stvarna potreba? Odgovor na pitanje trebamo li svi svakodnevno piti elektrolite

    Anušić sudjelovao u prometnoj nesreći u centru Zagreba

    Treba li ići stopama Kineza? Kako bi spriječili prepisivanje na fakultetima učinili su ovo…

    Kolumne

    Govor oca nad grobom sina za koji povijest nema uzor

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Topić: Papa Franjo čuvar

    Politička kriza ili prostor za manipulaciju

    Promo

    Svjetski dan zaštite okoliša s HT Eronetom: Misli digitalno, djeluj ekološki

    U Mostaru Sajam braniteljskog poduzetništva

    Dokumentarni film ‘Vrijeme stradanja’ u Garevcu – sjećanje na tragična stradanja Hrvata Bosanske Posavine

    HKD Napredak Mostar povodom 1100 godina Crkvenih sabora i Hrvatskog kraljevstva organzira koncert japanske pijanistice Yoko Nishi

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.