Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Zgarište tehnološke katastrofe: Kraj ere privatnih društvenih mreža, stiže li nam ‘EU Twitter‘ iz Bruxellesa?
    • Rastuće globalne napetosti bude zabrinutost zbog mogućih sukoba
    • Zategnuti odnosi: Kina reagirala na poteze iz Beograda, Dačić pozvan u ambasadu – u slučaju uključen i FBI
    • U Kolumbiji upucan i ranjen predsjednički kandidat
    • Šef velike tehnološke tvrtke najavio borbu na AI tržištu: Biti će ili SAD ili Kina!
    • Devet žena optužuje Jareda Leta za seksualno zlostavljanje, pjevač odbacuje sve navode
    • Poznata pjevačica otkrila kako je trošila tisuće dolara na drogu, a računovođi je govorila da kupuje skupu odjeću
    • Povijesni ugovor: Češka ulazi u novo doba nuklearne energije
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    Očajni Komšić sve više gubi naklonost međunarodne zajednice i računa na “kratko pamćenje”

    republikaBy republika24.05.2021No Comments3 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    ”Upravo i zbog ovakvih stvari nam je potreban jedan širi građanski blok koji će se suprotstaviti uvozu anticivilizacijskih ideologija u Bosnu i Hercegovinu”, kazao je Komšić, aludirajući na skorašnje ujedinjenje nekoliko stranaka lijevog bloka za predstojeće izbore kako bi porazili ljevicu i tako dio lijevog spektra priklonili SDA-u.

    To je reakcija člana Predsjedništva BiH Željka Komšića koji se osvrnuo na posjetu hrvatskog ministra Gordana Grlića Radmana Stocu. ”Nakon debakla koji je Grlić Radman doživio u Bruxellesu sa svojim non paperom, pokušaj veličanja poražene kvislinške vojske sa Bleiburga, ovaj put u Stocu, zaista je jadan i očajan. Očito je da u Hrvatskoj koja je članica EU ne mogu tek tako to veličati pa nastoje da prebace u Bosnu i Hercegovinu. Prošle godine u Sarajevu, a ove u Stocu”, kazao je Komšić. Dodaje da su reakcije SDP-a i Naše stranke ispravne.

    ”Upravo i zbog ovakvih stvari nam je potreban jedan širi građanski blok koji će se suprotstaviti uvozu anticivilizacijskih ideologija u Bosnu i Hercegovinu”, kazao je Komšić, priopćeno je iz njegovog ureda.

    No, podsjetimo da je Komšić poćetkom travnja doživio kritiku iz Bruxellesa zbog svog pisma u kojem je ustvrdio kako  “SAD i EU pogoduju Dodiku i Čoviću.

    Također, tijekom afere ‘Non-paper’ slovenskog premijera Janeza Janše, slovenski magazin https://rReporter pisao je o “manpulacijama bošnjačkog člana Predsjedništva BiH koji nanosi štetu Sloveniji i Hrvatskoj, i Bošnjacima koji su tri puta prevarili Hrvate.

    Također, hrvatski ‘non-paper’, odlično je prihvaćen u EU, a što je potvrdio i šef izaslanstva Europske unije u Bosni i Hercegovini Johann Sattler koji je pozdravio non-paper koji je Hrvatska podnijela tijelima EU kao osnovu za novu raspravu o stanju u BiH opisavši taj dokument kao dodatni poticaj za provedbu nužnih reformi.

    “Pozitivna je stvar inicijativa Hrvatske, ali i pojačan angažman ostalih zemalja EU”, kazao je Sattler u intervjuu za sarajevsko “Oslobođenje”, a što su prenijeli i hrvatski mediji.

    Nakon mnogih ‘pogrešnih koraka’, Komšić sve više gubi prvobitnu naklonost međunarodne zajednice zbog njegove kontroverzne uloge i saveza sa najjačom nacionalnom, bošnjačkom strankom – SDA.

    Podsjetimo, ministar vanjskih i europskih poslova Republike Hrvatske Gordan Grlić Radman izjavio je u subotu u Stocu, gdje je sudjelovao na obilježavanju 76. godišnjice Bleiburške tragedije i križnog puta, kako je hrvatski narod bio žrtva svih ideologija, od fašističke, nacističke do komunističke.

    “Kao izaslanik predsjednika Vlade Republike Hrvatske danas sam ovdje na obilježavanju 76. godišnjice Bleiburške tragedije, križnog puta, svih križnih putova ili marševa smrti na Radimlji, gdje je prije 76 godina bilo jedno veliko stratište, gdje su komunistički zločinci počinili velika ubojstva. Ubijali su ljude, i civile i zarobljenike, bez suda, bez presude. To je zapravo jedno strašno poglavlje u hrvatskoj prošlosti”, izjavio je novinarima hrvatski ministar Grlić Radman. Istaknuo je kako je hrvatski narod mali narod te da je bio žrtva svih ideologija, jednako fašističke, nacističke, a tako i komunističke.

     

    /Republikainfo.com/

     

    izdvojeno Stolac Željko Komšić
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Zategnuti odnosi: Kina reagirala na poteze iz Beograda, Dačić pozvan u ambasadu – u slučaju uključen i FBI

    08.06.2025

    Papa Lav XIV. na nedjeljnoj misi kritizirao nacionalističke politike

    08.06.2025

    Politička kriza u BiH ne jenjava – europski zakoni na čekanju

    06.06.2025

    Comments are closed.

    Najnovije

    Zgarište tehnološke katastrofe: Kraj ere privatnih društvenih mreža, stiže li nam ‘EU Twitter‘ iz Bruxellesa?

    Rastuće globalne napetosti bude zabrinutost zbog mogućih sukoba

    Zategnuti odnosi: Kina reagirala na poteze iz Beograda, Dačić pozvan u ambasadu – u slučaju uključen i FBI

    U Kolumbiji upucan i ranjen predsjednički kandidat

    Šef velike tehnološke tvrtke najavio borbu na AI tržištu: Biti će ili SAD ili Kina!

    Kolumne

    Govor oca nad grobom sina za koji povijest nema uzor

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Topić: Papa Franjo čuvar

    Politička kriza ili prostor za manipulaciju

    Promo

    Svjetski dan zaštite okoliša s HT Eronetom: Misli digitalno, djeluj ekološki

    U Mostaru Sajam braniteljskog poduzetništva

    Dokumentarni film ‘Vrijeme stradanja’ u Garevcu – sjećanje na tragična stradanja Hrvata Bosanske Posavine

    HKD Napredak Mostar povodom 1100 godina Crkvenih sabora i Hrvatskog kraljevstva organzira koncert japanske pijanistice Yoko Nishi

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.