Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Elektroprivreda BiH najavila značajno poskupljenje struje za svojih 805.717 kupaca – kućanstvima za čak 6%
    • Iran zabranio Starlink – kazna zatvor ili bičevanje
    • Iz SDA oštro kritizirali Trojku, a za Nikšića traže istragu zbog imenovanja Hadžiomerovića za generalnog direktora RTV FBiH
    • Grad Mostar počinje projekt recikliranja otpada
    • HNŽ – ugovori za obnovu lokalnih prometnica Neuma, Stoca, Ravnog, Konjica i Jablanice vrijedni 1,65 milijuna KM
    • Kineski BYD ulaže 81 milijun eura u proizvodnju električnih autobusa u Mađarskoj
    • Zbog e-cigareta pojavila se nova razorna vrsta upale pluća
    • Trenutak užasa na pozornici: Beyonce umalo ispala iz letećeg automobila
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Vijesti

    Mihail Gorbačov kandidat je na izborima u Indoneziji: ‘Mislim da mi je ime prednost’

    republikaBy republika13.04.2019No Comments1 Min Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Mihail Gorbačov Dom puno je ime 32-godišnjeg Indonežanina koji se natječe za mjesto parlamentarnog zastupnika na izborima 17. travnja.  Stručnjak za okoliš rođen je 1986. godine u vrijeme kada je sovjetski vođa vodio Perestrojku, pokret reformi u svrhu modernizacije tadašnjeg Sovjetskog Saveza.
    Igra slučaja

    Priznaje da je za njegovo ime više zaslužan slučaj nego privrženost njegovih roditelja sovjetskom vođi.

    “Moji su roditelji bili uvjereni da će dobiti kćer, pa kad sam se ja rodio zatekao sam ih nespremne jer nisu pripremili ime za dječaka”, objasnio je.

    Tjedan dana bio je tako bezimen, a onda su roditelji naišli na ime Gorbačova u dnevnom listu.
    Ime vođe utjecajnog Sovjetskog Saveza

    “Moj otac pomislio je kako je to ime ‘cool’ jer je ime vođe utjecajnog Sovjetskog Saveza pa su mi tako nazvali”, ispričao je indonezijski Gorbačov.

    Pošto je ustanovio da ne može mnogo učiniti za okoliš odlučio je okušati se u politici kako bi imao veći manevarski prostor.

    “Shvatio sam da se trebam politički angažirati da bih proveo svoje ideje u praksi”, objasnio je.

    “Mislim da mi je ime prednost… ljudi neće zaboraviti moje ime ako se i ne sjete mog lica”, rekao je.

    (Izvor: HINA)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Grad Mostar počinje projekt recikliranja otpada

    30.06.2025

    HNŽ – ugovori za obnovu lokalnih prometnica Neuma, Stoca, Ravnog, Konjica i Jablanice vrijedni 1,65 milijuna KM

    30.06.2025

    Cigarete skuplje za 10 feninga

    30.06.2025
    Leave A Reply Cancel Reply

    Najnovije

    Elektroprivreda BiH najavila značajno poskupljenje struje za svojih 805.717 kupaca – kućanstvima za čak 6%

    Iran zabranio Starlink – kazna zatvor ili bičevanje

    Iz SDA oštro kritizirali Trojku, a za Nikšića traže istragu zbog imenovanja Hadžiomerovića za generalnog direktora RTV FBiH

    Grad Mostar počinje projekt recikliranja otpada

    HNŽ – ugovori za obnovu lokalnih prometnica Neuma, Stoca, Ravnog, Konjica i Jablanice vrijedni 1,65 milijuna KM

    Kolumne

    Putovnica i pasoš u rukama nitkova

    Govor oca nad grobom sina za koji povijest nema uzor

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Topić: Papa Franjo čuvar

    Promo

    Mostar Bus od 16. lipnja uvodi ljetni vozni red

    Svjetski dan zaštite okoliša s HT Eronetom: Misli digitalno, djeluj ekološki

    U Mostaru Sajam braniteljskog poduzetništva

    Dokumentarni film ‘Vrijeme stradanja’ u Garevcu – sjećanje na tragična stradanja Hrvata Bosanske Posavine

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.