Republika
    Facebook Twitter Instagram
    Najnovije
    • Mamić u Hercegovini gradi solarnu farmu od 20 milijuna kuna koja se vodi na njegovoj kćeri Ivi
    • SPD-ov zastupnik bh korijena u Bundestagu Adis Ahmetović – Protiv “bošnjačkog, hrvatskog i srpskog nacionalizma”, ali i dalje ne proziva jedino Izetbegovića
    • Petina stanovnika u BiH zbog poskupljenja manje jede
    • GDJE SI SAD, FRAJERU – Desnica se probudila, ljevica ga štiti – ‘Milanović pao na niske grane – sam sebi rupu kopa’
    • Čović objasnio zašto je Borjana Krišto bolja od njega
    • SNSD u Mostaru napustio Koordinaciju srpskih udruženja
    • Komšić iznio do sada naoštriji stav protiv EU-a: “Proruski režim instalirao je Varhelyja u Europsku komisiju”
    • BESRAMAN LOV NA DIJASPORU – Vlasti ih otjerale zbog loše ekonomije, a sada žele i njihove glasove
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Scena
    • Zdravlje i Ljepota
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    Hrvatska poziva Hrvate u BiH da se prijave za pomoć u 2015.

    republikaBy republika17/02/2015Nema komentara1 Min Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    “U cilju promicanja veza i jačanja suradnje Republike Hrvatske s Hrvatima izvan Republike Hrvatske te očuvanja hrvatskog identiteta, odnosno promicanja hrvatskog jezika, kulture, tradicije i jačanja položaja hrvatskog naroda izvan Republike Hrvatske, kao i pomoć ugroženim pojedincima – pripadnicima hrvatskog naroda izvan Republike Hrvatske, Državni ured za Hrvate izvan Republike Hrvatske u 2015. godini objavio je Javni poziv za prijavu posebnih potreba i projekata od interesa za Hrvate izvan Republike Hrvatske”, navodi se.

    Javni poziv je namijenjen sljedećim kategorijama primatelja:

    1) Neprofitne organizacije izvan Republike Hrvatske i u Republici Hrvatskoj (udruge građana, zaklade, ustanove i ostale organizacije koje ne ostvaruju dobit ili profit za svoj rad), kao i hrvatske zajednice izvan Republike Hrvatske koje se brinu za zaštitu prava i interesa Hrvata izvan Republike Hrvatske

    2) Fizičke osobe čiji projekti obuhvaćaju brigu za očuvanje i jačanje identiteta Hrvata izvan Republike Hrvatske

    3) Ugroženi pojedinci – pripadnici hrvatskog naroda s prebivalištem izvan Republike Hrvatske koji se nalaze u teškim socijalnim i materijalnim prilikama.

    Javni poziv otvoren je do 18.ožujka 2015. a rezultati će biti objavljeni na službenoj internetskoj stranici Državnog ureda www.hrvatiizvanrh.hr.

    Najviši iznos financijske potpore koja se dodjeljuje svim kategorijama prijavitelja iznosi najviše do 250.000,00 kuna po zahtjevu.

     

    /republikainfo.com/

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    SPD-ov zastupnik bh korijena u Bundestagu Adis Ahmetović – Protiv “bošnjačkog, hrvatskog i srpskog nacionalizma”, ali i dalje ne proziva jedino Izetbegovića

    03/07/2022

    Petina stanovnika u BiH zbog poskupljenja manje jede

    03/07/2022

    Čović objasnio zašto je Borjana Krišto bolja od njega

    03/07/2022

    Leave A Reply Cancel Reply

    Ukoliko želite ostaviti komentar, morate se prijaviti.

    Najnovije

    Mamić u Hercegovini gradi solarnu farmu od 20 milijuna kuna koja se vodi na njegovoj kćeri Ivi

    SPD-ov zastupnik bh korijena u Bundestagu Adis Ahmetović – Protiv “bošnjačkog, hrvatskog i srpskog nacionalizma”, ali i dalje ne proziva jedino Izetbegovića

    Petina stanovnika u BiH zbog poskupljenja manje jede

    GDJE SI SAD, FRAJERU – Desnica se probudila, ljevica ga štiti – ‘Milanović pao na niske grane – sam sebi rupu kopa’

    Čović objasnio zašto je Borjana Krišto bolja od njega

    Kolumne

    Ubijanje Partizanskog groblja

    Živimo li u intervalu od razmjene do razmjene mrtvih?

    Prof.dr.sc. Ivan Markešić: Istina se stvara u komunikaciji, ona je uvijek na klatnu društvene zbilje

    Kad vjeru prodaš za večeru: Muderris podržao kandidaturu Bakira Izetbegovića

    Promo

    U Mostaru izložba poljskog umjetnika Beksińskog: U kadru portreti puni napetosti, realan svijet i bol egzistencije

    Predstavljanje monografije “Austrougarske utvrde u Bosni i Hercegovini” u Sarajevu

    HKD Napredak organizira Dan zahvalnosti

    Okrugli stol: ‘Žene i građani/ke treće dobi u javnom prostoru- jednak pristup, objekti, usluge i sigurnost’

    republikainfo.com
    Copyright 2019 Republikainfo.com | Developed by Rahatlook
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.