Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Hrvatska pošta izdala poštansku marku povodom 30-te godišnjice genocida u Srebrenici – Ministar Hurtić: “Zahvaljujem HP-u i Hrvatskoj na doprinosu kulturi sjećanja i poštovanja prema žrtvama”
    • “Nakon Ukrajine, BiH u najtežoj situaciji u Europi”
    • Nakon Dodika – I Viškoviću i Stevandiću ukinuta tjeralica i pritvor
    • U Njemačkoj uhićen državljanin BiH zbog planiranja terorističkog napada
    • Sudska policija odbija dati informaciju je li privodila Dodika prije saslušanja
    • Trump je pokušao uplašiti Putina, ali nije uspio – Ako uđe u Ukrajinu zaprijetio bombardiranjem Moskve
    • Trump: Carine za BiH “samo” 30%
    • Europska komisija odmjereno o događajima oko Thompsonovog koncerta: Osuda bilo kakvog fašizma i poziv na istragu o navodnom govoru mržnje
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    Čović, Izetbegović i Ivanić na Dan žena kod jedine žene predsjednice u regiji

    republikaBy republika08.03.2016No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Nakon svečanog dočeka u uredu predsjednice, te bilateralnog sastanka izaslanstava Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine, predsjednica Grabar-Kitarović potvrdila je punu i čvrstu hrvatsku potporu Bosni i Hercegovini na njezinom putu u članstvo u Europsku uniju i NATO.

    „Držimo da je članstvo Bosne i Hercegovine u Europskoj uniji i NATO-u jedan od preduvjeta za trajni mir i stabilnost cijelog prostora jugoistoka Europe“, kazala je hrvatska predsjednica. Istaknula je kako je Hrvatska zainteresirana, kako za sudbinu hrvatskog naroda kao jednog od tri jednakopravna konstitutivna naroda u Bosni i Hercegovini, tako i za politički, gospodarski i svaki drugi prosperitet Bosne i Hercegovine.

    Govoreći o aktiviranju akcijskog plana za članstvo, Predsjednica Republike izrazila je uvjerenje kako će se na ovogodišnjem sastanku na vrhu Sjevernoatlantskog saveza u Varšavi moći razgovarati o aktiviranju tog plana.

    Isto tako, izrazila je nadu kako će se uskoro stvoriti i uvjeti za potpisivanja međudržavnog sporazuma o europskom partnerstvu koji će pružiti tehničke pretpostavke za svaku suradnju u području euroatlantskih integracija.

    Osvrnuvši se na bilateralne odnose između Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine, predsjednica Grabar-Kitarović kazala je kako su oni vrlo dobri uz nekoliko otvorenih pitanja.

    Izrazila je nadu kako će se budućom suradnjom između Vlade Republike Hrvatske i Vijeća ministara Bosne i Hercegovine početi rješavati, kako ta otvorena pitanja, tako i postavljati pretpostavke za puno bolji i snažniji gospodarski razvoj i gospodarsko-trgovinsku suradnju i ulaganja između dviju država.

    „Sa svoje strane, posebno podržavam razvoj prometne i energetske infrastrukture i nadam se kako ćemo zajedničkim naporima osigurati europska i druga sredstva za financiranje, kako Jadransko-jonske autoceste, tako i koridora 5C i drugih prometnih pravaca koji utječu na gospodarski razvoj, turizam i trgovinu između Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine“, kazala je hrvatska predsjednica, a objavio je njezin ured.

    (Republikainfo.com)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    “Nakon Ukrajine, BiH u najtežoj situaciji u Europi”

    09.07.2025

    Nakon Dodika – I Viškoviću i Stevandiću ukinuta tjeralica i pritvor

    09.07.2025

    U Njemačkoj uhićen državljanin BiH zbog planiranja terorističkog napada

    09.07.2025
    Leave A Reply Cancel Reply

    Najnovije

    Hrvatska pošta izdala poštansku marku povodom 30-te godišnjice genocida u Srebrenici – Ministar Hurtić: “Zahvaljujem HP-u i Hrvatskoj na doprinosu kulturi sjećanja i poštovanja prema žrtvama”

    “Nakon Ukrajine, BiH u najtežoj situaciji u Europi”

    Nakon Dodika – I Viškoviću i Stevandiću ukinuta tjeralica i pritvor

    U Njemačkoj uhićen državljanin BiH zbog planiranja terorističkog napada

    Sudska policija odbija dati informaciju je li privodila Dodika prije saslušanja

    Kolumne

    Razlika između političara-vođe, gospodina koji piše povijest i balkanskog razbojnika

    Putovnica i pasoš u rukama nitkova

    Govor oca nad grobom sina za koji povijest nema uzor

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Promo

    Mostar Bus od 16. lipnja uvodi ljetni vozni red

    Svjetski dan zaštite okoliša s HT Eronetom: Misli digitalno, djeluj ekološki

    U Mostaru Sajam braniteljskog poduzetništva

    Dokumentarni film ‘Vrijeme stradanja’ u Garevcu – sjećanje na tragična stradanja Hrvata Bosanske Posavine

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.