Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”
    • Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem
    • Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”
    • Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica
    • Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?
    • Inzko u otvorenom pismu PIC-u apelira: S najvećom pažnjom odvagajte odluku o visokom predstavniku, posljedice bi mogle biti nepopravljive
    • Istraživanje o prisutnosti žena u medijima – Pehlić: “Nikada ne možete uvrijediti muškarca kao što možete uvrijediti ženu”
    • Trump šalje američkog generala za novog veleposlanika u BiH
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    BLOKADA, AL’ PLAĆA IDE Otkazana sjednica Zastupničkog doma, a ništa ni od Doma naroda

    republikaBy republika27.07.2021No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Za danas najavljena sjednica Zastupničkog doma Parlamentarne skupštine BiH otkazana je zbog nedolaska zastupnika iz Republike Srpske. Podsjetimo, nakon jučerašnjeg sastanka predsjednika stranaka iz RS-a odlučeno je da su predstavnici iz tog entiteta neće sudjelovati u radu državnih institucija.

    Predrag Kojović, predsjednik Naše stranke, rekao je da je na sjednici Proširenog kolegija donesena odluka da se zasjedanje Zastupničkog doma otkaže.

    Sjednica će, kako je kazao, biti zakazana početkom rujna. “Ovo je političko, a ne poslovničko rješenje, kako bi se dalo vremena da se u političkim razgovorima premosti ovaj problem”, rekao je Kojović, a prenosi BHRT.

    Cijenu bojkota i blokiranja institucija plaćaju svi građani Bosne i Hercegovine, a u ovom slučaju najveću cijenu platiće građani Republike Srpske, smatra on.

    Zastupnik SDP-a Saša Magazinović, komentirao je kako je jedan broj zastupnika odlučio ne doći na posao jer im je zabranjeno negirati genocid.

    “Oni neće doći na posao jer im je zabranjeno da dalje uznemiravaju obitelji. Ne možemo se pretvarati da je sve u redu i da Parlament nije blokiran. Politička odluka Kolegija je da se to jasno kaže neodržavanjem sjednice, a ne fingiranjem da je sve u redu jer ništa nije u redu”, izjavio je Magazinović.

    Dženan Đonlagić, zastupnik DF-a, kazao je kako su pojedini zastupnici i izaslanici “odlučili blokirati rad na najgori mogući način”, i da za to, “u civilizacijskom smislu nema opravdanja”.

    Adil Osmanović, zastupnik SDA, kazao je da će sljedeća sjednica Zastupničkog doma biti održana u rujnu, bez obzira hoće li doći zastupnici iz Republike Srpske ili ne.

    “Ovo smo donijeli glede dosadašnjeg iskustva jer je bilo pokušaja blokade rada institucija. Današnji zaključak Kolegija, po nama, je dobar. Ostavljamo prostor razgovoru i nadamo se da ćemo do rujna naći rješenje”, izjavio je Osmanović.

    Predsjedavajući Doma Naroda Parlamentarne skupštine BiH Bakir Izetbegović također se obnratio novinarima, rekavši da “kriza, s vremena na vrijeme, mora biti” i da je “ovakva odluka morala izazvati reakciju”.

    “Moramo pustiti da se stvari smire. Institucije će ponovo proraditi. Nadam se da ćemo u budućnosti neke stvari uraditi sami i ne čekati da nam ih netko nametne”, rekao je Izetbegović.

    On je dodao da će danas biti na vezi s kabinetima Špirića i Čovića (zamjenika predsjedavajućeg Doma naroda PSBiH, op.a.) kao i da pretpostavlja da će i Dom naroda odgoditi sjednicu. Izetbegović je ocijenio da je “Valentin Inzko pomogao svima nama pa i srpskim predstavnicima”.

    /REpublikainfo.com/

    blokada izdvojeno Zastupnički dom
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”

    03.06.2026

    Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica

    03.06.2026

    Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?

    03.06.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”

    Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem

    Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”

    Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica

    Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?

    Kolumne

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Koje je liberalno stajalište o ZDS-u, nacističkom i komunističkom znakovlju?

    Promo

    U Sarajevu premijera filma ‘Prova, kora i pokora’ o ženama koje su nakon Drugog svjetskog rata ostale same

    Pjesničko-likovna večer ‘Na oltaru ljubavi’ Vesne Oborine

    IV. okrugli stol Zaklade – ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’ – interdisciplinarni dijalog o temeljima društvenekohezije

    Konferencija ‘Trebinje 2026: Gradimo regiju’ okuplja građevinsku elitu, investitore i stručnjake

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.