Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”
    • Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem
    • Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”
    • Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica
    • Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?
    • Inzko u otvorenom pismu PIC-u apelira: S najvećom pažnjom odvagajte odluku o visokom predstavniku, posljedice bi mogle biti nepopravljive
    • Istraživanje o prisutnosti žena u medijima – Pehlić: “Nikada ne možete uvrijediti muškarca kao što možete uvrijediti ženu”
    • Trump šalje američkog generala za novog veleposlanika u BiH
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Vijesti

    Biciklijada Ćiro: U nedjelju otvaranje cikloturističke sezone

    republikaBy republika24.03.2023No Comments3 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Nedelja, 26. ožujka 2023. u kalendarima mnogih biciklista i ljubitelja aktivnosti na otvorenom zakazana je za biciklijadu Ćirinom prugom. Kao prva takva promotivna biciklijada u 2023 godini sa startom u Mostaru biciklisti će posjetiti i upoznati turističke i prirodne ljepote, kao i povijest Mostara, Blagaja, Žitomislića, vozeći se ruralnim mjestima uz prelijepo modru rijeku Neretvu sve do Počitelja kao finalne destinacije.

    Doista prelijepo organiziran program, a sve to uz pratnju lokalnih cikloturističkih vodiča koji će iz prve ruke prezentirati ponudu i ljepote Hercegovine svojim gostima.

    Kako organizatori najavljuju, interes za sudjelovanje u događaju je veliki, biciklijada je međunarodnog karaktera, a najavili su se gosti iz više zemalja ove regije, prvenstveno Hrvatske i Crne Gore. Bitno je kazati kako je ovo prvi u nizu promotivnih događaja, odnosno događaja koji promoviraju turističke potencijale Hercegovine, a organizatori planiraju šest Ćiro biciklijada u sklopu promocije južog dijela Hercegovine, kao i Franciskana događaj na kraju sezone, a sve kroz zajednički interes i cilj, a to je razvoj turizma, promicanje kulturno-povijesne baštine, aktivni turizam što u konačnici vodi boljem životu i prilikama u Bosni i Hercegovini.

    “Slijedeći programske ciljeve definirane i statutima naših udruga želimo da ideju urbanog življenja u skladu s prirodom, povezavši sport i rekreaciju s prirodnim ljepotama, promoviramo Hercegovinu kao vodeću cikloturističku destinaciju. Vodeći se za osnovnim ciljevima i vizijom i misijom, želimo u suradnji sa nadležnim institucijama doprinijeti u stvaranju što boljih uvijeta za život u Hercegovini, promovirati ruralni turizam kroz cikloturizam, a što Hercegovina svakako posjeduje i može ponuditi turistima iz cijelog svijeta, ali i svojim građanima”, kazao je Toni Zorić, predsjednik udruge HerzegovinaBike..

    Cikloturizam doprinosi povećanju potrošnje u destinacijama u kojim se ulaže u ovaj vid turizma, te utječe na povećanje broja biciklista na lokalnom nivou. Sve ovo u konačnici utječe na poboljšanje opće kvaliteta života. Kako u svijetu i Europi, cikloturizam spada u rastuće oblike turističkih aktivnosti. Kada govorimo i Ćiro i Frannciskana projektima, govorimo o projektim koji promiču više oblika turizma: vjerski, outdoor, gastronomski, vinske ceste, povijesni, kao i svaki drugi oblik turizma.

    “S ovim projektom smo krenuli već u 2015 godini i doista nije uvijek bilo lako, ali već danas 8 godina nakon Ćiro zauzima ozbiljno mjesto u turizmu, odnosno u aktivnom obliku turizma u Hercegovini. Sve je veći interes cikloturista iz cijelog svijeta, a ove godine ne izostaje ni podrška lokalnih vlasti, ponajprije gradova i općina kroz koje prolazi Ćiro biciklistička staza, a zatim i sponzora koji vide značaj i podržavaju aktivnosti koji promiču Hercegovinu u najboljem svijetlu i obećavaju bolje sutra za život lokalnog stanovništva”, dodao je Zorić.

    Uporedo sa Ćiro biciklijadom u nedelju će u rad biti pušten i Next Bike sustav javnih bicikala u Gradu Mostaru, a na startu biciklijade biti će i gradonačelnik Grada Mostara, dr.Mario Kordić koji će pozdraviti sve bicikliste i goste koji su došli u Grad Mostar da bicikliraju Ćirinom prugom i upoznaju Hercegovinu iz prve ruke. Također, na događaju će sudjelovati i gdin.Ivica Sivrić; direktor regionalne razvojne agencije za Hercegovinu – REDAH-a , koja je zaslužna za brojne projektne aktivnosti koje promiču cikloturizam u Hercegovini, te u konačnici Hercegovinu kao izvrsnu turističku destinaciju.

    Organizatori ovim putem još jednom pozivaju sve na sudjelovanje u ovom događaju. koji promiče vrijednosti Hercegovine, te obećavaju dan za uživanje i pamćenje.
    Prvu biciklijadu Ćirinom prugom podržali su: Grad Mostar; Turistička zajednica HNŽ/K; tvrtka HT Eronet i trgovina Capriolo SC Mostar.

    Više o samom događaju možete saznati na službenoj Ćiro web stranici: https://ciro-trail.com/biciklijada-cirinom-prugom-mostar-capljina/ ili na Facebook kreiranom događaju: https://www.facebook.com/events/1843504922696452

    /Desk/

    biciklijada ćiro cikloturizam toni zorić turistička sezona
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem

    03.06.2026

    Istraživanje o prisutnosti žena u medijima – Pehlić: “Nikada ne možete uvrijediti muškarca kao što možete uvrijediti ženu”

    02.06.2026

    Mladi kriminalci – U Zagrebu poduzetnika ucjenjivali kripto milijunima, zapalili mu dva Lamborghinija

    31.05.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”

    Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem

    Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”

    Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica

    Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?

    Kolumne

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Koje je liberalno stajalište o ZDS-u, nacističkom i komunističkom znakovlju?

    Promo

    U Sarajevu premijera filma ‘Prova, kora i pokora’ o ženama koje su nakon Drugog svjetskog rata ostale same

    Pjesničko-likovna večer ‘Na oltaru ljubavi’ Vesne Oborine

    IV. okrugli stol Zaklade – ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’ – interdisciplinarni dijalog o temeljima društvenekohezije

    Konferencija ‘Trebinje 2026: Gradimo regiju’ okuplja građevinsku elitu, investitore i stručnjake

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.