Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Inzko u otvorenom pismu PIC-u apelira: S najvećom pažnjom odvagajte odluku o visokom predstavniku, posljedice bi mogle biti nepopravljive
    • Istraživanje o prisutnosti žena u medijima – Pehlić: “Nikada ne možete uvrijediti muškarca kao što možete uvrijediti ženu”
    • Trump šalje američkog generala za novog veleposlanika u BiH
    • Najgori razgovor Trumpa i Netanyahua: “Je*eno si lud, svi te mrze!”
    • Punjenje uz cestu umjesto visoke politike: Kako su električni auti produžili put europskim povjerenicima
    • Zašto se ne smije naplaćivati Hormuški tjesnac, a Suez i Panama naplaćuju?
    • Kakva će biti američka politika prema BiH?
    • Njemački sud zabranio Spiegelu da Vučića povezuje sa ‘Sarajevo safarijem’: Nedopustivo i neuravnoteženo izvješćivanje
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    Šef Orbanovog ureda: Mađarska ne bi uhitila Putina kada bi ušao u zemlju

    republikaBy republika24.03.2023No Comments1 Min Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Mađarska ne bi uhitila ruskog predsjednika Vladimira Putina kada bi ušao u zemlju, rekao je u četvrtak šef ureda premijera Viktora Orbana, pojasnivši da za to nema pravnih temelja.

    Mađarska je potpisala i ratificirala Rimski statut kojim je osnovan Međunarodni kazneni sud (ICC). Taj je sud u petak izdao uhidbeni nalog za Putina optuživši ga za ratni zločin ilegalne deportacije stotine djece iz Ukrajine, prenosi HINA.

    Na pitanje da li bi Putin bio uhićen kada bi došao u Mađarsku, Gergeli Guljaš je rekao da Rimski statut nije ugrađen u mađarski pravni sustav.

    “Možemo se pozivati na mađarski zakon i na temelju istoga ne možemo uhititi ruskog predsjednika (…) jer statut ICC-a nije u Mađarskoj stupio na snagu”, rekao je Guljaš.

    Također je rekao da vlada “nije zauzela stav” o uhidbenom nalogu za Putina. “Takve odluke nisu najsretnije jer pridonose daljnoj eskalaciji sukoba, a ne miru. To je moje osobno mišljenje”, dodao je Guljaš.

    Nije izgledno da će Putin, tek treći predsjednik za kojeg je ICC izdao uhidbeni nalog, završiti na sudu u skorije vrijeme. No, mogao bi biti uhićen i poslan u Haag ako bi putovao u bilo koju članicu ICC-a.

     

    /Desk/

    ICC izdvojeno Mađarska Putin uhićenje
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Inzko u otvorenom pismu PIC-u apelira: S najvećom pažnjom odvagajte odluku o visokom predstavniku, posljedice bi mogle biti nepopravljive

    02.06.2026

    Trump šalje američkog generala za novog veleposlanika u BiH

    02.06.2026

    Najgori razgovor Trumpa i Netanyahua: “Je*eno si lud, svi te mrze!”

    02.06.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Inzko u otvorenom pismu PIC-u apelira: S najvećom pažnjom odvagajte odluku o visokom predstavniku, posljedice bi mogle biti nepopravljive

    Istraživanje o prisutnosti žena u medijima – Pehlić: “Nikada ne možete uvrijediti muškarca kao što možete uvrijediti ženu”

    Trump šalje američkog generala za novog veleposlanika u BiH

    Najgori razgovor Trumpa i Netanyahua: “Je*eno si lud, svi te mrze!”

    Punjenje uz cestu umjesto visoke politike: Kako su električni auti produžili put europskim povjerenicima

    Kolumne

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Koje je liberalno stajalište o ZDS-u, nacističkom i komunističkom znakovlju?

    Promo

    U Sarajevu premijera filma ‘Prova, kora i pokora’ o ženama koje su nakon Drugog svjetskog rata ostale same

    Pjesničko-likovna večer ‘Na oltaru ljubavi’ Vesne Oborine

    IV. okrugli stol Zaklade – ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’ – interdisciplinarni dijalog o temeljima društvenekohezije

    Konferencija ‘Trebinje 2026: Gradimo regiju’ okuplja građevinsku elitu, investitore i stručnjake

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.