Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Inzko u otvorenom pismu PIC-u apelira: S najvećom pažnjom odvagajte odluku o visokom predstavniku, posljedice bi mogle biti nepopravljive
    • Istraživanje o prisutnosti žena u medijima – Pehlić: “Nikada ne možete uvrijediti muškarca kao što možete uvrijediti ženu”
    • Trump šalje američkog generala za novog veleposlanika u BiH
    • Najgori razgovor Trumpa i Netanyahua: “Je*eno si lud, svi te mrze!”
    • Punjenje uz cestu umjesto visoke politike: Kako su električni auti produžili put europskim povjerenicima
    • Zašto se ne smije naplaćivati Hormuški tjesnac, a Suez i Panama naplaćuju?
    • Kakva će biti američka politika prema BiH?
    • Njemački sud zabranio Spiegelu da Vučića povezuje sa ‘Sarajevo safarijem’: Nedopustivo i neuravnoteženo izvješćivanje
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    TKO JE ‘SPONZOR IDEJE’? Dodik nudi 2 milijarde KM za “obeštećenje u razdruženju”!

    republikaBy republika28.04.2024Updated:28.04.2024No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Predsjednik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik, gostujući na Face TV imao je nevjerojanu izjavu. “Spreman sam vam platiti dvije milijarde KM u deset godina, da vam dam obeštećenje, jer nema načina da živimo zajedno. Spremni smo da Potočare teritorijalno predamo vama”, rekao je Dodik.

    On je, također, negirao secesiju, a koju sam često spominje.

    “Nitko ne proglašava secesiju, mi se ne odvajamo od Bosne i Hercegovine. Mi nemamo bilo kakav plan secesije. Plan je ako svi naši napori ne uspostave korektan sustav odnosa – da se razdružimo s Federacijom BiH. Podvala je priča o secesiji”, rekao je Dodik.

    “Potrebno je da ozvaničimo naš miran razlaz, koji su bosanski muslimani inicirali”, kazao je, ustvrdivši, između ostaloga, da “RS neće prihvatiti rezoluciju o Srebrenici”.

     

    Dodik je rekao i kako “predsjednik Srbije Aleksandar Vučić radi ozbiljan i dobar posao i da je odgovoran državnik”.

    “On razumije koncept u kojem bilo kakva osuda srpskog naroda zatvara mogućnost za neke buduće razvojne i druge pozicije samog naroda”, rekao je Dodik istaknuvši kako od Srbije očekuje nastavljanje osporavanja elemenata prijedloga rezolucije o Srebrenici, ali i da “podrži Republiku Srpsku u razlazu od BiH”.

    “Pokušat ću Vučića i ostale uvjeriti da podrže Republiku Srpsku u njezinim nastojanjima jer je ona potpisnica i jamac Daytonskog sporazuma. Tražit ćemo od Srbije da preko međunarodnih institucija pristupi provođenju procedura i tužbi za one koji su kršili ‘Dayton‘, a to sigurno nije Srbija, niti Republika Srpska”, rekao je on.

    “Tražimo da Srbija razumije da mi moramo ići putem razlaza u BiH”, dodao je Dodik.

    /Desk/

    #milorad dodik izdvojeno obeštećenje Senad Hadzifejzovic srebrenica
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Inzko u otvorenom pismu PIC-u apelira: S najvećom pažnjom odvagajte odluku o visokom predstavniku, posljedice bi mogle biti nepopravljive

    02.06.2026

    Trump šalje američkog generala za novog veleposlanika u BiH

    02.06.2026

    Najgori razgovor Trumpa i Netanyahua: “Je*eno si lud, svi te mrze!”

    02.06.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Inzko u otvorenom pismu PIC-u apelira: S najvećom pažnjom odvagajte odluku o visokom predstavniku, posljedice bi mogle biti nepopravljive

    Istraživanje o prisutnosti žena u medijima – Pehlić: “Nikada ne možete uvrijediti muškarca kao što možete uvrijediti ženu”

    Trump šalje američkog generala za novog veleposlanika u BiH

    Najgori razgovor Trumpa i Netanyahua: “Je*eno si lud, svi te mrze!”

    Punjenje uz cestu umjesto visoke politike: Kako su električni auti produžili put europskim povjerenicima

    Kolumne

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Koje je liberalno stajalište o ZDS-u, nacističkom i komunističkom znakovlju?

    Promo

    U Sarajevu premijera filma ‘Prova, kora i pokora’ o ženama koje su nakon Drugog svjetskog rata ostale same

    Pjesničko-likovna večer ‘Na oltaru ljubavi’ Vesne Oborine

    IV. okrugli stol Zaklade – ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’ – interdisciplinarni dijalog o temeljima društvenekohezije

    Konferencija ‘Trebinje 2026: Gradimo regiju’ okuplja građevinsku elitu, investitore i stručnjake

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.