Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”
    • Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem
    • Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”
    • Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica
    • Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?
    • Inzko u otvorenom pismu PIC-u apelira: S najvećom pažnjom odvagajte odluku o visokom predstavniku, posljedice bi mogle biti nepopravljive
    • Istraživanje o prisutnosti žena u medijima – Pehlić: “Nikada ne možete uvrijediti muškarca kao što možete uvrijediti ženu”
    • Trump šalje američkog generala za novog veleposlanika u BiH
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Vijesti

    ŠTO JE POZADINA? Iz KCUS-a liječnici složili prijavu tužitelju Pašiću koji istražuje alarmantno pismo liječnika KCUS-a o ‘malininim’ respiratorima

    republikaBy republika18.04.2021No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Prijavom se želi pod svaku cijenu spriječiti da liječnici anesteziolozi, koji su poslali pismo Upravi, daju iskaz Tužiteljstvu Sarajevske županije (SŽ), ali i pripadnicima SIPA-e, a da direktorica KCUS-a Sebija Izetbegović želi spriječiti državnog tužitelja da dokumentira stanje u KCSU-u, piše Dnevni avaz.

    U prijavi se navodi se da liječnici Pašića terete da je počinio disciplinske prekršaje iz Zakona o Visokom sudskom i tužiteljskom vijeću (VSTV) BiH.

    U prijavi, kako se navodi, liječnici smatraju da je Pašić izvršio “očigledno kršenje obveze ispravnog postupanja” prema strankama. Terete ga i da je naštetio ugledu tužiteljske dužnosti i da je „ozbiljno prekršio službenu dužnost“ tijekom boravka u KCUS-u 5. travnja.

    Tužitelj Džermin Pašić, za podsjetiti, zajedno s tužiteljima Županijskog tužiteljstva Sarajevo, inspektorima SIPA-e i istražiteljima, boravio je 5. travnja u KCUS-u, a nakon što je u Tužiteljstvu BiH ranije dogovorena suradnja Državnog i Županijskog tužiteljstva o aferi koja se odnosi na pismo liječnika KCUS-a koji upozoravaju na katastrofalno stanje u ovoj ustanovi.

    Međutim, kako piše Avaz, iza ove prijave zapravo se krije želja Sebije Izetbegović, direktorice KCUS-a i supruge Bakira Izetbegovića, lidera SDA, da po svaku cijenu spriječe istragu o respiratorima koje je nabavilo poljoprivredno poduzeće ‘Srebrea malina’, koji se koriste u KCUS-u, u Covid odjeljenjima.

    Dnevni avaz piše da je razlog očit – Sebija Izetbegović je duboko involvirana u postupak nabavke respiratora, a što su potvrdili i svjedoci Tužiteljstva BiH u dosadašnjem tijeku suđenja Fadilu Novaliću i drugima za kriminal težak 10,5 milijuna KM.

    Tako, Sebija Izetbegović, iako je u Sudu tvrdila da se ničega ne sjeća, krijući se iza liječnika KCUS-a, prijavom protiv Pašića, koji je postupajući tužitelj u predmetu „Respiratori“ i od prvog dana je uključen u istragu, želi ga ukloniti iz samog sudskog procesa i po svaku cijenu spriječiti da liječnici – anesteziolozi, koji su poslali pismo Upravi, daju iskaz Tužiteljstvu SŽ-a, ali i pripadnicima SIPA-e, piše Dnevni avaz.

    /Republikainfo.com/

     

    DŽERMIN PAŠIĆ KCUS respiratori Sebija izetbegović tužitelj
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem

    03.06.2026

    Istraživanje o prisutnosti žena u medijima – Pehlić: “Nikada ne možete uvrijediti muškarca kao što možete uvrijediti ženu”

    02.06.2026

    Mladi kriminalci – U Zagrebu poduzetnika ucjenjivali kripto milijunima, zapalili mu dva Lamborghinija

    31.05.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”

    Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem

    Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”

    Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica

    Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?

    Kolumne

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Koje je liberalno stajalište o ZDS-u, nacističkom i komunističkom znakovlju?

    Promo

    U Sarajevu premijera filma ‘Prova, kora i pokora’ o ženama koje su nakon Drugog svjetskog rata ostale same

    Pjesničko-likovna večer ‘Na oltaru ljubavi’ Vesne Oborine

    IV. okrugli stol Zaklade – ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’ – interdisciplinarni dijalog o temeljima društvenekohezije

    Konferencija ‘Trebinje 2026: Gradimo regiju’ okuplja građevinsku elitu, investitore i stručnjake

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.