Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Dodik kaže da je “za EU sreća što Rusijom upravlja Putin”
    • Trump: Netanyahu neće biti uhićen u SAD-u
    • Zašto je francuski novinar osuđen zbog pisanja istine?
    • Britanci imaju novog premijera – Andyja Burnhama
    • U Kijevu i dalje prosvjedi protiv odluke Zelenskog o smjeni ministra obrane
    • Peskov kaže da su ‘Europljani u zabludi’ jer Rusija nije oslabljena ratom u Ukrajini – Možda ima deluzije?
    • Slovenska policija traži bh državljanina zbog ubojstva supruge
    • Španjolci zasluženo svjetski prvaci, Argentinci neprimjereni finalu
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    SDA-ovci traže ostavku Čampare, on uzvraća: “Zašto su ministri iz SDA odustali od Komisije za integracije sa NATO-om, a prihvatili naziv Komisija za suradnju sa NATO-om, što su zastupali SNSD i HDZ?

    republikaBy republika25.02.2021No Comments3 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Zastupnik SDA u Parlamentu FBiH Husein Rošić zatražio je jučer ostavku ministra Federalnog MUP-a Aljoše Čampare, kazavši da je nedopustiv pokušaj da omogući imenovanje Zorana Galića (HDZ) na poziciju direktora Federalne uprave policije, javlja Raport.ba.

    „Sada je odjednom, očito iz svojih političkih interesa, Čampara promijenio stav i počeo gurati HDZ-ovog kandidata tobože zbog toga što su trenutno i ministar i direktor FUP-a Bošnjaci. Ako je to uistinu problem, onda neka Bošnjak ostane na čelu FUP-a, a neka Čampara podnese ostavku“, kazao je Rošić te dodao da je “potpuno nedopustivo da Čampara, želeći zadržati svoju fotelju, trguje sigurnosnim interesima države i bošnjačkog naroda”.

    Inače, izbor čelnika FUP-a već danima je tema pojedinih medija, koji postavljaju pitanje legitimnosti ovog izbora.
    S druge strane, ministar Aljoša Čampara, za Raport je kazao kako “poziva Rošića da odmah pokrene njegovu smjenu”.

    „Niti Čampara imenuje Galića, niti bilo koga drugog. To je zahtjev Neovisnog odbora i kao ministar moram postupati po zakonu. Pozivam Rošića i sve ostale koji su pristali na paritet u direkt pozicijama na državnoj razini 2B, 2H i 2S, umjesto po zakonu i popisu: 3B, 2S i 1H, da odgovore zašto. Sve je to naknadna pamet kada je riječ o direktorima policijsko-obavještajnih agencija na razini BiH. Pitanje je tko je pristao da Bošnjaci u Vijeću ministara nemaju četiri pozicije? Pitam i tko je izvršio odabir ministarstava u Vijeću ministara, tako da Bošnjaci nemaju nikakav utjecaj u resorima financija, pravde, ekonomije, infrastrukture, kulture, sporta, zdravstva… Također, pitam i tko je pristao da direktor UIO BIH umjesto Bošnjaka bude Hrvat“, izjavio je Čampara za Raport.

    Kada je u pitanju direktor FUP-a, Čampara pojašnjava kako je Neovisni odbor taj koji utvrđuje istu kandidata i iz Odbora je došlo šest, sedam imena. Dodaje kako je Kolegij Federalne vlade od njega tražio tu točku, te da ovisi od Vlade tko će biti izabran, a ne od njega, Aljoše Čampare.

    On je zastupniku SDA Huseinu Rošćiću postavio i pitanje zašto ne traži smjenu svojih pretpostavljenih, pojašnjavajući to činjenicom kako je upravo Galić do sada bio direktor Granične policije koja broji 3.000 ljudi, a SDA je glasala za njega.

    „Evo, pozivam Rošića da odgovori na moja pitanja, ali ga pozivam i da on podnese ostavku. Rošiću i bilo kojem drugom poručujem da ja neću snositi odgovornost jer nisam postupio po zakonu“, kaže Čampara.

    Istaknuo je kako SDA i HDZ imaju većinu i da mogu donositi odluke te da su ove dvije stranke zajedno na vlasti u Vijeću ministara, Federalnoj vladi, u HNŽ-u te Gradu Mostaru.

    „Kada će SDA i HDZ predložiti novog predsjednika i potpredsjednika Federacije BiH, jer je nedopustivo da dvije i pol godine od izbora nije imenovana vlada. Sramotna je situacija u koju su nas doveli”, istaknuo je Čapmapra.

    On je upitao i zašto su ministri iz SDA odustali od komisije koja se trebala zvati Komisija za integracije sa NATO-om, a prihvatili su naziv Komisija za suradnju sa NATO-om, što su zastupali SNSD i HDZ, piše Raport.ba.

     

    /Republikainfo.com/

     

    #NATO aljoša čampara HDZ izdvojeno SDA
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Trump: Netanyahu neće biti uhićen u SAD-u

    20.07.2026

    Peskov kaže da su ‘Europljani u zabludi’ jer Rusija nije oslabljena ratom u Ukrajini – Možda ima deluzije?

    20.07.2026

    Španjolci zasluženo svjetski prvaci, Argentinci neprimjereni finalu

    20.07.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Dodik kaže da je “za EU sreća što Rusijom upravlja Putin”

    Trump: Netanyahu neće biti uhićen u SAD-u

    Zašto je francuski novinar osuđen zbog pisanja istine?

    Britanci imaju novog premijera – Andyja Burnhama

    U Kijevu i dalje prosvjedi protiv odluke Zelenskog o smjeni ministra obrane

    Kolumne

    Zašto je francuski novinar osuđen zbog pisanja istine?

    Šutanje kožne mješine vrijednije od svih političkih nabiguza

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Promo

    U Međugorju međunarodni šahovski turnir sa sudionicima iz više od 15 europskih i azijskih zemalja

    U Ljubuškom predstavljanje knjige – ‘Sin – Priča o Toniju’ vraća se kući

    Povijesni uspjeh za hercegovačko vinarstvo: Neumska vinarija Puntar osvojila zlato na prestižnom Decanteru 2026.

    Predstavljanje knjige ‘Između životinje i božanstva. Ljudsko tijelo i organi u Bibliji’, autora prof.dr. Dubravka Turalije

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.