Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”
    • Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem
    • Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”
    • Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica
    • Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?
    • Inzko u otvorenom pismu PIC-u apelira: S najvećom pažnjom odvagajte odluku o visokom predstavniku, posljedice bi mogle biti nepopravljive
    • Istraživanje o prisutnosti žena u medijima – Pehlić: “Nikada ne možete uvrijediti muškarca kao što možete uvrijediti ženu”
    • Trump šalje američkog generala za novog veleposlanika u BiH
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Scena

    Sirotim ruskim bogatašicama još uvijek ništa nije jasno: ‘Pa što se to događa?!‘

    republikaBy republika08.03.2022Updated:08.03.2022No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Najveće svjetske modne kuće zatvorile su svoja vrata u Moskvi zbog ruske invazije na Ukrajinu.

     

    Najveće svjetske modne kuće zatvorile su svoja vrata u Moskvi, ostavljajući ruske bogatašice i bogataši u očaju jer ne mogu više kupovati u svojim omiljenim dizajnerskim trgovinama. Prada, Dior, Louis Vuitton, Gucci i Fendi među onima su koji su očistili svoje police u luksuznim trgovačkim centrima ruske prijestolnice zbog sankcija s kojima se Rusija suočila nakon invazije na Ukrajinu.

    Tako su na Dan žena bogate kupce danas dočekala zatvorena vrata luksuznih trgovina u blizini moskovskog Crvenog trga.

    “Što se dogodilo?”, upitala je jedna Ruskinja nezadovoljna lica pred praznom trgovinom, prenosi Daily Mail. Ruski oligarsi naviknuti su ‘skočiti’ u shopping u Europu ili SAD, radije nego ga obaviti u Moskvi, no i to im je sada onemogućeno zbog uvedenih sankcija.

    Neka maloprodajna mjesta ostala su otvorena – i prepuna, ali luksuzni brendovi više nisu dostupni. “Vidiš, zakasnili smo. Nemaju moju veličinu. Rekla sam ti, trebali smo doći ranije”, rekla je jedna bijesna Ruskinja, koja je zajedno s roditeljima isplanirala kupnju svog rođendanskog poklona u (zatvorenoj) Jimmy Choo trgovini.

    Sankcije Zapada, kao i kolaps rublje ugrozili su potrošačku moć stanovnika Rusije, pa se tako posljednjih dana stvaraju ogromni redovi na bankomatima kako bi građani što prije podigli svoje depozite u američkim dolarima. Mastercard je objavio da obustavlja svoje mrežne usluge u Rusiji, dok je Visa objavila da obustavlja sve operacije u toj zemlji. Rusija je također izbačena iz sustava međubankarskog komuniciranja SWIFT koji omogućuje velike transakcije, što je izazvalo zabrinutost da će se umjesto toga okrenuti CIPS-u, kineskom rivalu.

     

    (izvor: jutarnji.hr)

    moda Rusija sankcije zatvaranje
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”

    03.06.2026

    NATO stvara baltičku utvrdu za odvraćanje Putina

    31.05.2026

    Zašto je Temu kažnjen s 200 milijuna eura i što platformu čeka do kraja kolovoza

    31.05.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”

    Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem

    Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”

    Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica

    Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?

    Kolumne

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Koje je liberalno stajalište o ZDS-u, nacističkom i komunističkom znakovlju?

    Promo

    U Sarajevu premijera filma ‘Prova, kora i pokora’ o ženama koje su nakon Drugog svjetskog rata ostale same

    Pjesničko-likovna večer ‘Na oltaru ljubavi’ Vesne Oborine

    IV. okrugli stol Zaklade – ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’ – interdisciplinarni dijalog o temeljima društvenekohezije

    Konferencija ‘Trebinje 2026: Gradimo regiju’ okuplja građevinsku elitu, investitore i stručnjake

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.