Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Božinović o reakciji iz SDP-a i Možemo na Thompsonov koncert: “Etiketirati pola milijuna ljudi, mladih, djece da su svjetska sramota, ekstremisti, radikali… ja ne znam gdje iz SDP-a i Možemo žive”
    • HSP BiH: Osuđujemo odluku o ukidanju mjere pritvora Dodiku
    • Musk osnovao stranku
    • Uloga ravnatelja OSA-e u Dodikovoj predaji Sudu BiH: ‘Deal’ za odlazak?
    • Koncert Marka Perkovića Thompsona protekao mirno, bez crnih scenarija – Promet u Zagrebu normaliziran
    • Grčka se bori s požarom na Eubeji, a požar na Kreti pod kontrolom
    • Thompsonov koncert prvi najposjećeniji u Europi i 6. na svijetu
    • Izložba fotografija Faruka Kajtaza: Anarchy in photography’ – Mostar okom kamere mobitela
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Ekonomija

    Kina je spremna uvrstiti američke kompanije na „listu nepouzdanih pravnih osoba“

    republikaBy republika15.05.2020No Comments1 Min Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Kina je spremna uvrstiti američke kompanije na „listu nepouzdanih pravnih osoba“ u sklopu odgovora na odluku Washingtona o blokadi isporuka poluvodiča Huaweiju, izvijestili su u petak kineski mediji.

    Mjere uključuju pokretanje istrage i uvođenje ograničenja kompanijama poput Applea, Cisco Systemsa i Qualcomma i obustavu kupnje zrakoplova Boeing, piše kineski list Global Times, pozivajući se na neimenovani izvor, prenosi HINA.

    Izdavač je Global Timesa službeni list kineske vladajuće Komunističke partije People’s Daily. Iako Global Times nije službeno glasilo partije, vjeruje se da njegova stajališta odražavaju ona partijskih vođa.

    Američko ministarstvo trgovine danas je objavilo da će izmijeniti propise “kako bi usko i strateški ciljali Huaweijevu nabavu poluvodiča koji su izravan proizvod određenog američkog softvera i tehnologije“.

    Huawei i dalje koristi američki softver i tehnologiju za projektiranje poluvodiča i inozemnim akvizicijama „potkopava“ ciljeve nacionalne sigurnosti i propise o kontroli izvoza, unatoč tome što je na crnoj listi od 2019. godine, poručili su iz ministarstva.

    Kineska je kompanija u žarištu kontinuirane borbe za moć SAD-a i Kine, pri čemu je Washington u posljednje vrijeme pooštrio retoriku prema Pekingu, potaknut, između ostalog, i posljedicama pandemije koronavirusa.

    /Republikainfo.com/

    Ekonomija kina SAD
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Jedna od najvećih digitalnih pljački u povijesti: U manje od tri sata, hakeri ukrali oko 140 milijuna dolara iz banaka

    05.07.2025

    Nizozemski trgovački lanac Action je kralj niskih cijena u Europi

    30.06.2025

    SAD i Kina na rubu novog geopolitičkog sukoba: Kome će se prikloniti Azija?

    30.06.2025

    Comments are closed.

    Najnovije

    Božinović o reakciji iz SDP-a i Možemo na Thompsonov koncert: “Etiketirati pola milijuna ljudi, mladih, djece da su svjetska sramota, ekstremisti, radikali… ja ne znam gdje iz SDP-a i Možemo žive”

    HSP BiH: Osuđujemo odluku o ukidanju mjere pritvora Dodiku

    Musk osnovao stranku

    Uloga ravnatelja OSA-e u Dodikovoj predaji Sudu BiH: ‘Deal’ za odlazak?

    Koncert Marka Perkovića Thompsona protekao mirno, bez crnih scenarija – Promet u Zagrebu normaliziran

    Kolumne

    Razlika između političara-vođe, gospodina koji piše povijest i balkanskog razbojnika

    Putovnica i pasoš u rukama nitkova

    Govor oca nad grobom sina za koji povijest nema uzor

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Promo

    Mostar Bus od 16. lipnja uvodi ljetni vozni red

    Svjetski dan zaštite okoliša s HT Eronetom: Misli digitalno, djeluj ekološki

    U Mostaru Sajam braniteljskog poduzetništva

    Dokumentarni film ‘Vrijeme stradanja’ u Garevcu – sjećanje na tragična stradanja Hrvata Bosanske Posavine

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.