Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Elektroprivreda BiH najavila značajno poskupljenje struje za svojih 805.717 kupaca – kućanstvima za čak 6%
    • Iran zabranio Starlink – kazna zatvor ili bičevanje
    • Iz SDA oštro kritizirali Trojku, a za Nikšića traže istragu zbog imenovanja Hadžiomerovića za generalnog direktora RTV FBiH
    • Grad Mostar počinje projekt recikliranja otpada
    • HNŽ – ugovori za obnovu lokalnih prometnica Neuma, Stoca, Ravnog, Konjica i Jablanice vrijedni 1,65 milijuna KM
    • Kineski BYD ulaže 81 milijun eura u proizvodnju električnih autobusa u Mađarskoj
    • Zbog e-cigareta pojavila se nova razorna vrsta upale pluća
    • Trenutak užasa na pozornici: Beyonce umalo ispala iz letećeg automobila
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    Zastupnici SDA, DF, NES, SDS i PDP pokrenuli inicijativu za smjenu Čavare: “Ne razumije procedure, nesposoban, konfliktan i zajedljiv”

    republikaBy republika23.09.2023No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Grupa zastupnika Zastupničkog doma Parlamenta Bosne i Hercegovine pokrenula je inicijativu da se Marinko Čavara (HDZ BiH) smijeni s pozicije predsjedavajućeg donjeg doma bh. skupštine, doznaje Politicki.ba. Zastupnici državnog parlamenta smatraju da on ne može biti predsjedavajući Zastupničkog doma.

    “Da, jučer (četvrtak 21. rujna 2023.) predana je inicijativa na Protokol. Mi smo nezadovoljni, ne samo činjenicom da je Čavara izabran u svojevrsno predsjedništvo Zastupničkog doma Parlamenta BiH, a osoba je američke “crne liste”, već i načinom na koji on sada predsjedava. Ne snalazi se, ne razumije procedure, konfliktan je, a iz nesnalaženja i nesposobnosti da predsjedava Domom rađa mu se zajedljivost. Nerijetko su njegovi ispadi ispod dostojanstva”, kazao je jedan od potpisnika ove inicijative za ovaj portal.

    Kako piše Politicki.ba, koji je imao i uvid u tekst inicijative, kao temeljna odrednica Inicijative za smjenu ističe se stalno Čavarino kršenje Poslovnika o radu Zastupničkog doma BiH.

    Među 18 potpisnika su imena zastupnika Stranke demokratske akcije (SDA), Demokratske fronte (DF), Narodnog europskog saveza (NES), ali i Partije demokratskog progresa (PDP) i Srpske demokratske stranke (SDS).

    Zanimljivo je, međutim, da se u Inicijativi za smjenu nigdje ne problematizira to što je Čavara na američkoj “crnoj listi” – za podsjetiti je da je Marinko Čavara, zajedno s Alenom Šeranićem, 6. lipnja prošle godine stavljen je na američki popis nepoželjnih. Kako doznaje Politički.ba, iako se o tome razgovaralo među potpisnicima, SDS nije bio voljan da se ta odrednica nađe u inicijativi, SDS, naime, na “crnoj je listi” SAD je već skoro 20 godina.

    Čavara je, zajedno sa Denisom Zvizdićem (NiP) i Nebojšom Radmanovićem (SNSD) 1. prosinca prošle godine izabran na jednu od čelnih pozicija zastupničkog doma Parlamenta BiH.

    inicijativa izdvojeno marinko čavara smjena
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Elektroprivreda BiH najavila značajno poskupljenje struje za svojih 805.717 kupaca – kućanstvima za čak 6%

    30.06.2025

    Iz SDA oštro kritizirali Trojku, a za Nikšića traže istragu zbog imenovanja Hadžiomerovića za generalnog direktora RTV FBiH

    30.06.2025

    Južna Europa pod toplinskim valom – U Španjolskoj i do 46 stupnjeva

    30.06.2025

    Comments are closed.

    Najnovije

    Elektroprivreda BiH najavila značajno poskupljenje struje za svojih 805.717 kupaca – kućanstvima za čak 6%

    Iran zabranio Starlink – kazna zatvor ili bičevanje

    Iz SDA oštro kritizirali Trojku, a za Nikšića traže istragu zbog imenovanja Hadžiomerovića za generalnog direktora RTV FBiH

    Grad Mostar počinje projekt recikliranja otpada

    HNŽ – ugovori za obnovu lokalnih prometnica Neuma, Stoca, Ravnog, Konjica i Jablanice vrijedni 1,65 milijuna KM

    Kolumne

    Putovnica i pasoš u rukama nitkova

    Govor oca nad grobom sina za koji povijest nema uzor

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Topić: Papa Franjo čuvar

    Promo

    Mostar Bus od 16. lipnja uvodi ljetni vozni red

    Svjetski dan zaštite okoliša s HT Eronetom: Misli digitalno, djeluj ekološki

    U Mostaru Sajam braniteljskog poduzetništva

    Dokumentarni film ‘Vrijeme stradanja’ u Garevcu – sjećanje na tragična stradanja Hrvata Bosanske Posavine

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.