Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Dodik kaže da je “za EU sreća što Rusijom upravlja Putin”
    • Trump: Netanyahu neće biti uhićen u SAD-u
    • Zašto je francuski novinar osuđen zbog pisanja istine?
    • Britanci imaju novog premijera – Andyja Burnhama
    • U Kijevu i dalje prosvjedi protiv odluke Zelenskog o smjeni ministra obrane
    • Peskov kaže da su ‘Europljani u zabludi’ jer Rusija nije oslabljena ratom u Ukrajini – Možda ima deluzije?
    • Slovenska policija traži bh državljanina zbog ubojstva supruge
    • Španjolci zasluženo svjetski prvaci, Argentinci neprimjereni finalu
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    ZAŠTO SE MEDICINARI NE ŽELE CIJEPITI – U SKB-u Mostar cijepila se tek trećina zaposlenih, ravnateljica ZJZ ŽZH-a za ponovno uvođenje policijskog sata

    republikaBy republika22.11.2021Updated:22.11.2021No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Vodstvo Sveučilišne kliničke bolnice (SKB) u Mostaru pozvalo je sve djelatnike te zdravstvene ustanove da se cijepe budući je to do sada učinila tek njih trećina. Ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo Županije zapadnohercegovačke, epidemiologinja Andrea Jurić, smatra da je uvođenje policijskog sata jedna od najučinkovitijih mjera za suzbijanje širenja zaraza. “Ja bih ostala pri tome”, kazala je ona.

    U priopćenju dostavljenom medijima iz SKB-a Mostar predstavnici bolnice su poduprli nedavno uvođenje mjere “cijepljen, testiran, prebolio” u entitetu Federacije BiH prigodom ulaska u državne institucije, što bi trebalo stupiti na snagu 20. prosinca. Pritom su upozorili na iznimno nizak postotak broja cijepljenih.

    “Iako svi zdravstveni djelatnici u svojem radu svakodnevno provode niz mjera sprječavanja infekcija unutar bolničkog sustava, činjenica je kako smo nezadovoljni relativno niskom procijepljenošću djelatnika SKB Mostar, koja je oko 35 posto”, naveli su predstavnici SKB-a Mostar, prenosi HINA.

    Pozvali su sve djelatnike ove zdravstvene ustanove, ali i građane, da se cijepe protiv virusa SARS-CoV-2 istaknuvši da je “to jedini izlaz iz ove pandemije”.

    “Pored odgovornosti prema sebi i svojim bližnjima, medicinski djelatnici odgovorni su i prema pacijentima, misleći u prvom redu na njihovo zdravlje, ali i sigurnost”, ističe se u priopćenju.

    Ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo Županije zapadnohercegovačke Andrea Jurić, koja je i epidemiologinja, izjavila je kako uvođenje policijskog sata po njenom mišljenju predstavlja jednu od najučinkovitijih mjera za sprječavanje širenja epidemije.

    “Rezultat koji se zaista pokazao vrlo učinkovitim je bilo uvođenje policijskog sata – nakon takve mjere vidjeli smo da je pritisak na bolnice značajno pao. Moje mišljenje je da se policijski sat pokazao kao učinkovita mjera i ja bih ostala pri tome”, istaknula je dr. Jurić.

    Pozvala je građane na cijepljenje tvrdeći da je cilj postići razinu od 80 posto procijepljenosti koja bi štitila od velikog širenja koronavirusa.

    “Očekuje nas i izazovna naredna godina, sigurno je da neće završiti s ovim četvrtim valom u kojem se trenutno nalazimo. Očekujem nove valove”, rekla je ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo Županije zapadnohercegovačke.

    /Republikainfo.com/

    cijepljenje izdvojeno SKB
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Trump: Netanyahu neće biti uhićen u SAD-u

    20.07.2026

    Peskov kaže da su ‘Europljani u zabludi’ jer Rusija nije oslabljena ratom u Ukrajini – Možda ima deluzije?

    20.07.2026

    Španjolci zasluženo svjetski prvaci, Argentinci neprimjereni finalu

    20.07.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Dodik kaže da je “za EU sreća što Rusijom upravlja Putin”

    Trump: Netanyahu neće biti uhićen u SAD-u

    Zašto je francuski novinar osuđen zbog pisanja istine?

    Britanci imaju novog premijera – Andyja Burnhama

    U Kijevu i dalje prosvjedi protiv odluke Zelenskog o smjeni ministra obrane

    Kolumne

    Zašto je francuski novinar osuđen zbog pisanja istine?

    Šutanje kožne mješine vrijednije od svih političkih nabiguza

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Promo

    U Međugorju međunarodni šahovski turnir sa sudionicima iz više od 15 europskih i azijskih zemalja

    U Ljubuškom predstavljanje knjige – ‘Sin – Priča o Toniju’ vraća se kući

    Povijesni uspjeh za hercegovačko vinarstvo: Neumska vinarija Puntar osvojila zlato na prestižnom Decanteru 2026.

    Predstavljanje knjige ‘Između životinje i božanstva. Ljudsko tijelo i organi u Bibliji’, autora prof.dr. Dubravka Turalije

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.