Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Grčka se bori s požarom na Eubeji, a požar na Kreti pod kontrolom
    • Thompsonov koncert prvi najposjećeniji u Europi i 6. na svijetu
    • Izložba fotografija Faruka Kajtaza: Anarchy in photography’ – Mostar okom kamere mobitela
    • Jedna od najvećih digitalnih pljački u povijesti: U manje od tri sata, hakeri ukrali oko 140 milijuna dolara iz banaka
    • Sasvim uobičajeni zvukovi mogli bi biti razlog zašto vam je teško fokusirati se i učiti
    • Papa Lav poduzima prvi korak u vezi spolnog zlostavljanja u Katoličkoj Crkvi
    • Porezi na električnu energiju su preveliki
    • Preminuo poznati glumac iz hit serije ‘Reži me‘. Javnost nije znala da se borio s teškom bolešću
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Global

    Više od 90 anti-korona prosvjeda u Njemačkoj organizirala ekstremna desnica

    republikaBy republika06.09.2020No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Prema spoznajama njemačkog Ureda za zaštitu ustavnog poretka do sada je preko 90 prosvjeda protiv korona-mjera savezne vlade održano pod utjecajem ekstremno desnih krugova, javlja njemačka novinska agencija dpa u nedjelju.

    “Među desecima tisuća prosvjednika koji su proteklog vikenda prosvjedovali u Berlinu, u oči su upadali tzv. građani reicha a prepoznatljive su bile i manje grupe neonacista i ekstremne desnice”, stoji u odgovoru Ureda za zaštitu ustavnog poretka na upit zastupničkog kluba stranke Ljevice u Bundestagu a u koji je dpa imao uvid.

    Regionalno težište prosvjeda, koji su održani u organizaciji osoba koje pripadaju krajnje desnom političkom spektru, je bila savezna pokrajina Saska-Anhalt. Ovdje je održano preko 30 posto svih prosvjeda između 25. travnja i 10. kolovoza koje su organizirali desničari, proizlazi iz izvješća ureda za zaštitu ustavnog poretka tj. unutarnje tajne službe Njemačke.

    “I veće prosvjedi održane u srpnju u Duesseldorfu i Essenu su organizirale osobe aktivne u desničarskim krugovima”, stoji u izvješću.

    Pritom se najčešće radi o tzv. građanima reicha koji ne priznaju SR Njemačku u današnjim granicama ni njezine institucije.

    Na prosvjedima protiv mjera savezne vlade, na kojima se poziva na rušenje kabineta Angele Merkel i traži uhićenja članova vlade, su aktivni i predstavnici desno-populističke Alternative za Njemačku (AfD) koja je od posljednjih izbora zastupljena u Bundestagu.

    Uoči posljednjih prosvjeda u Berlinu, prilikom kojih je došlo do izgreda kada je skupina ekstremnih desničara pokušala ući u zgradu Reichstaga, Ured za zaštitu ustavnog poretka je zabilježio pojačane aktivnosti desnih grupacija na internetu koje su aktivno pozivale na sudjelovanje na anti-korona prosvjedima.

    Ured za zaštitu ustavnog poretka je najavio da će i dalje “vrlo pozorno pratiti trend porasta utjecaja ekstremno desnih skupina protiv državnih mjera u borbi protiv širenja pandemije koronavirusa”.

    Parlamentarna stranka Ljevica upozorava na trend koji vodi desničarskom ideološkom preuzimanju prosvjeda protiv anti-korona mjera te kritizira vladu zbog “ignoriranja ovog opasnog trenda”.

    (Izvor: HINA)

     

    #njemačka anti korona prosvjedi desnica
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Grčka se bori s požarom na Eubeji, a požar na Kreti pod kontrolom

    05.07.2025

    Papa Lav poduzima prvi korak u vezi spolnog zlostavljanja u Katoličkoj Crkvi

    05.07.2025

    Srozavanje američkog simbola – Trump najavio UFC borbu u Bijeloj kući

    04.07.2025

    Comments are closed.

    Najnovije

    Grčka se bori s požarom na Eubeji, a požar na Kreti pod kontrolom

    Thompsonov koncert prvi najposjećeniji u Europi i 6. na svijetu

    Izložba fotografija Faruka Kajtaza: Anarchy in photography’ – Mostar okom kamere mobitela

    Jedna od najvećih digitalnih pljački u povijesti: U manje od tri sata, hakeri ukrali oko 140 milijuna dolara iz banaka

    Sasvim uobičajeni zvukovi mogli bi biti razlog zašto vam je teško fokusirati se i učiti

    Kolumne

    Razlika između političara-vođe, gospodina koji piše povijest i balkanskog razbojnika

    Putovnica i pasoš u rukama nitkova

    Govor oca nad grobom sina za koji povijest nema uzor

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Promo

    Mostar Bus od 16. lipnja uvodi ljetni vozni red

    Svjetski dan zaštite okoliša s HT Eronetom: Misli digitalno, djeluj ekološki

    U Mostaru Sajam braniteljskog poduzetništva

    Dokumentarni film ‘Vrijeme stradanja’ u Garevcu – sjećanje na tragična stradanja Hrvata Bosanske Posavine

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.