Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Plenković nazvao “bijednim” Milanovićev i stav ljevice da dijaspora ne treba glasati na izborima u Hrvatskoj: “Zar Hrvati iz BiH, naša braća nisu bitni, ima ih više od milijun u Hrvatskoj?”
    • Rubio: Podržavamo kandidata iz Italije za novog visokog predstavnika u BiH, ne želimo podjele, secesiju ili bilo kakav konflikt”
    • U Otvorenom rasprava o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH – SDA-ovac Zahiragić ne želi raspravu o trećem entitetu: Ne prijetite nam Herceg-Bosnom
    • Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”
    • Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem
    • Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”
    • Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica
    • Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Vijesti

    Vijeće za razvojno planiranje usvojilo strategiju planiranja i upravljanja razvitkom HNŽ-a

    republikaBy republika15.06.2021No Comments3 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Danas je, na konstituirajućoj sjednici Vijeća za razvojno planiranje i upravljanje razvitkom HNŽ, kojom je predsjedao dr. sc. Nevenko Herceg, predsjednik Vlade Hercegovačko-neretvanske županije, jednoglasno usvojena Strategija razvitka HNŽ-a 2021. – 2027., nakon što je taj dokument prethodno usvojen od strane Županijskoga odbora za razvitak. Nakon današnjega usvajanja na Vijeću, koje čine gradonačelnici/načelnici svih gradova i općina u Županiji te predstavnici znanstvene, gospodarske i obrazovne zajednice, Strategija će se uskoro naći pred Vladom HNŽ-a, da bi potom bila upućena u skupštinsku proceduru, priopćeno je iz Vlade HNŽ-a.

    U pozdravnom obraćanju, predsjednik Herceg je istaknuo kako je ova prigoda strateški iznimno važna za razdoblje koje je pred Hercegovačko-neretvanskom županijom, kao i pred jedinicama lokalne samouprave – gradovima i općinama u HNŽ-u.

    „Vlada Hercegovačko-neretvanske županije u svome radu od početka mandata naglasak je stavila na donošenje strateških dokumenata. Na tomu tragu, donijeli smo prvu multidisciplinarnu i multisektorsku krovnu Strategiju razvitka HNŽ-a, a nedavno i prvi županijski Prostorni plan koji je temelj za snažnije privlačenje investitora, jačanje gospodarstva i apliciranje projekata na natječaje financirane iz EU fondova.

    Podsjetit ću na činjenicu kako su vodeći principi na kojima je temeljena naša prva Strategija, a što smo zadržali i u novoj Strategiji – gospodarska i okolišna održivost i socijalna uključenost, te veza s ostalim planskim dokumentima od onih na županijskoj razini do Strategije Europa 2020 i nove EU strategije,“ kazao je predsjednik Herceg dodavši da su iz identificiranih strateških fokusa postavljena tri strateška cilja: Podizanje konkurentnosti malih i srednjih poduzeća, poljoprivrede i turizma; Poboljšanje kvalitete života građana sukladno standardima EU; te Održivo gospodarenje okolišem, prostorom, prirodnim i infrastrukturnim resursima.

    Predsjednik Herceg je rekao da je napravljen konkretan plan aktivnosti, instrumenata i mjera usmjerenih na stvaranje prepoznatljive, poduzetne i privlačne Županije, čime su postavljeni temelji za nastavak rada na novoj Strategiji razvitka čije je donošenje u tijeku i u čemu sudjeluju svi nazočni.

    „Uvjeren sam kako ćemo zajednički ostvariti strateške ciljeve koje smo zacrtali u našoj novoj Strategiji: Dinamičan ekonomski razvitak uz održivo korištenje resursa; Podizanje kvalitete i suvremenog razvitka društvenog sektora i Upravljanje resursima i uslugama ekosustava u skladu s postojećim kapacitetima okoliša. Stoga vas, poštovani gradonačelnici i načelnici, i danas pozivam da se, na temelju promišljanja o budućem razvitku općine odnosno grada iz kojega dolazite, maksimalno uključite i na taj način date doprinos da, u konačnici, ovaj dokument uradimo na zadovoljstvo svih nas, jer sve što budemo radili na planu razvitka i boljitka naše zajedničke životne sredine u sljedećih sedam godina, naslanjat će se na ovaj ključni strateški dokument,“ zaključio je predsjednik Herceg.

    Strategiju razvitka  članovima Vijeća predstavili su prof. dr. sc. Bahrija Umihanić i prof. dr. sc. Katerina Malić-Bandur, voditelji konzultantskog tima i dr. sc. Damir Jerković, predsjednik Županijskog odbora za razvitak, a u raspravi su sudjelovali članovi vijeća, gradonačelnici i načelnici, predsjednici klastera i strukovnih udruga, te akademske zajednice.

     

    HNŽ strategija razvoja
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Plenković nazvao “bijednim” Milanovićev i stav ljevice da dijaspora ne treba glasati na izborima u Hrvatskoj: “Zar Hrvati iz BiH, naša braća nisu bitni, ima ih više od milijun u Hrvatskoj?”

    04.06.2026

    Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem

    03.06.2026

    Istraživanje o prisutnosti žena u medijima – Pehlić: “Nikada ne možete uvrijediti muškarca kao što možete uvrijediti ženu”

    02.06.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Plenković nazvao “bijednim” Milanovićev i stav ljevice da dijaspora ne treba glasati na izborima u Hrvatskoj: “Zar Hrvati iz BiH, naša braća nisu bitni, ima ih više od milijun u Hrvatskoj?”

    Rubio: Podržavamo kandidata iz Italije za novog visokog predstavnika u BiH, ne želimo podjele, secesiju ili bilo kakav konflikt”

    U Otvorenom rasprava o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH – SDA-ovac Zahiragić ne želi raspravu o trećem entitetu: Ne prijetite nam Herceg-Bosnom

    Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”

    Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem

    Kolumne

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Koje je liberalno stajalište o ZDS-u, nacističkom i komunističkom znakovlju?

    Promo

    U Sarajevu premijera filma ‘Prova, kora i pokora’ o ženama koje su nakon Drugog svjetskog rata ostale same

    Pjesničko-likovna večer ‘Na oltaru ljubavi’ Vesne Oborine

    IV. okrugli stol Zaklade – ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’ – interdisciplinarni dijalog o temeljima društvenekohezije

    Konferencija ‘Trebinje 2026: Gradimo regiju’ okuplja građevinsku elitu, investitore i stručnjake

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.