Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Dok BiH nazaduje, u Hrvatskoj predstavljena brošura protiv SLAPP tužbi – uključeno i ministarstvo kulture i medija
    • JE LI BiH IMALA SVOJE PREDSTAVNIKE U MOSKVI? Dodik, Cvijanović, Stevandić i Vučić u Moskvi na vojnom mimohodu – smjestili ih dalje od Putina – gost br. 1 je Xi Jinping
    • Premijer Koruške zabranjuje okupljanja na Bleiburgu
    • Hrvatska među zemljama EU-a s najjeftinijim plinom
    • Puhovski: “Dodik je sigurno u silaznoj liniji. Ostao je sam sa sobom”
    • 267. poglavar Rimokatoličke Crkve – američki kardinal Robert Francis Prevost novi papa Lav XIV.
    • Habemus Papam! – Imamo Papu!
    • Europska komisija pripremila popis američkih proizvoda za carinu, pokreće spor pred WTO-om
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    VI STE NA ČEKANJU Dok se bh. građani znoje na Doljanima, milijuni za cestu Stolac-Neum stoje

    republikaBy republika24.08.2015No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

     
    Jer, skoro pet mjeseci, koliko je prošlo od postizanja dogovora s Europskom investicijskom bankom (EIB) za realizaciju kredita u iznosu od 50 milijuna eura, od čega je 31,5 milijuna eura predviđeno za konačnu gradnju ceste Stolac – Neum, pitanje gradnje ove putne komunikacije još čeka zeleno svjetlo Federalnog parlamenta!

    Kako je pojasnio direktor JP „Ceste“ Filip Vujeva, poduzeća koje će ovo kreditno zaduženje vraćati iz vlastitih prihoda, da bi radovi otpočeli, odnosno za raspisivanje natječaja, nužno je da Parlament FBiH ratificira kreditni aranžman sa EIB-om.

    “Sve drugo završeno je već odavno. Samo se čeka procedura u Parlamentu i, zaista, grijeh je što ovaj projekt stoji u mjestu već toliko vremena”, kazao nam je Vujeva.

    Enver Bijedić, predsjednik Odbora Predstavničkog doma Federalnog parlamenta za promet i komunikacije, kazao nam je jučer da se ovaj projekt još nije našao ni na dnevnom redu Odbora!

    “Ta sredstva koja je, evidentno, odmah moguće dobiti, a čak su u EIB-u snizili kriterije nakon prošlogodišnjih poplava za odobrenje kredita, nije moguće koristiti bez odobrenja Parlamenta. Ne preostaje nam ništa drugo nego da napravimo pritisak kako bi ovo pitanje, konačno, prošlo neophodnu parlamentarnu proceduru. Jer, sve drugo je spremno”, kazao je Bijedić.

    Na gradnju ceste Stolac – Neum stanovnici našeg jedinog grada na moru čekaju punih 30 godina! Do sada je urađeno devet kilometara od ukupno 48,8 kilometara. Projektirana brzina na ovoj cesti je 80 kilometara te bi je tako bilo moguće prijeći za svega 20 minuta! Do tada, jedina veza Neuma s ostatkom države je „avantura“ preko Svitave, cestom na čijim dijelovima jedva da se dva automobila mogu i mimoići, piše Avaz.

    Upravo zbog loše ceste mnogi radije biraju granične prijelaze u Doljanima i Gabela polju, gdje satima čekaju u kolonu. Normalna cesta do Neuma značila bi mnogo i za one koji idu na jug Hrvatske, a i za one koji idu na granicu da dođu u Neum, a što bi se ovom cestom izbjeglo. (Izvor: Dnevni avaz)
     

     

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Dok BiH nazaduje, u Hrvatskoj predstavljena brošura protiv SLAPP tužbi – uključeno i ministarstvo kulture i medija

    09.05.2025

    JE LI BiH IMALA SVOJE PREDSTAVNIKE U MOSKVI? Dodik, Cvijanović, Stevandić i Vučić u Moskvi na vojnom mimohodu – smjestili ih dalje od Putina – gost br. 1 je Xi Jinping

    09.05.2025

    267. poglavar Rimokatoličke Crkve – američki kardinal Robert Francis Prevost novi papa Lav XIV.

    08.05.2025
    Leave A Reply Cancel Reply

    Najnovije

    Dok BiH nazaduje, u Hrvatskoj predstavljena brošura protiv SLAPP tužbi – uključeno i ministarstvo kulture i medija

    JE LI BiH IMALA SVOJE PREDSTAVNIKE U MOSKVI? Dodik, Cvijanović, Stevandić i Vučić u Moskvi na vojnom mimohodu – smjestili ih dalje od Putina – gost br. 1 je Xi Jinping

    Premijer Koruške zabranjuje okupljanja na Bleiburgu

    Hrvatska među zemljama EU-a s najjeftinijim plinom

    Puhovski: “Dodik je sigurno u silaznoj liniji. Ostao je sam sa sobom”

    Kolumne

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Topić: Papa Franjo čuvar

    Politička kriza ili prostor za manipulaciju

    “HAVE A GOOD TIME” Papirnati tigrovi: Pola milijuna na Thompsonovom koncertu zaklinjati će se da su ‘spremni’, a nisu – Hrvatskoj nedostaje 4.000 vojnika

    Promo

    Okrugli stol Zaklade Ljudsko bratstvo u Novom Travniku: ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’

    Počinje Mostarsko proljeće 2025

    Stolački Cener 2025: Utrka koja spaja sport, zajedništvo i povijest

    HKD Napredak Mostar poziva na Uskrsnicu

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.