Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Čuveni filozof koji je prorekao ‘kraj povijesti‘ upozorava: Imigracija je već sada izvor sukoba…
    • Šef Dume upozorio Njemačku da ne eskalira tenzije s Rusijom
    • Prekinuli Chris Martin i zvijezda filmova 50 nijansi sive
    • Svi pričaju o novom licu Kris Jenner
    • Rod Stewart zbog zdravlja morao otkazati brojne koncerte
    • Kineska e-trgovina krši europske propise poticanjem “prekomjerne potrošnje”
    • Hrvatski vojni rok: Zahtjev im može biti odbijen, program ima 2 kategorije
    • Ne shvaćajte olako slabost mišića, znak je jedne od najrjeđih bolesti koja se teško dijagnosticira
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    U Hrvatskom saboru rasprava o 43 milijuna kuna pomoći SKB-u Mostar

    republikaBy republika15.04.2020No Comments3 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    SDP-ov zastupnik u Hrvatskome saboru Nenad Stazić podsjetio je u srijedu kako je Hrvatska donirala 43 milijuna kuna mostarskoj bolnici te je istaknuo da je solidarnost u redu, ali je krivo vrijeme jer bolnice u Hrvatskoj, kako tvrdi, “žive od kineskih donacija”

    SDP-ov zastupnik u Hrvatskome saboru Nenad Stazić podsjetio je u srijedu kako je Hrvatska donirala 43 milijuna kuna mostarskoj bolnici te je istaknuo da je solidarnost u redu, ali je krivo vrijeme jer bolnice u Hrvatskoj, kako tvrdi, “žive od kineskih donacija”.

    Solidarnost je u redu, ali sada nije pravo vrijeme za to, jer ne znamo koliko će kriza zbog koronavirusa još trajati, rekao je Stazić u saborskoj raspravi o prijedlogu izmjena Zakona o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti.

    Stazić (SDP): Ne znam zašto svećenik u Sirobuji nije već u Kongu

    Predloženi zakon je dobar, ali dolazi malo prekasno, ocijenio je Stazić i dodao da bi propisane kazne trebalo udvostručiti kad se vidi koliko se ljudi ponaša neodgovorno. Kazne trebaju biti vrlo stroge i moraju vrijediti za sve, pa i za vjerske zajednice jer ako Papa može držati misu u praznoj crkvi, mogu i ostali, rekao je Stazić.

    S tim u vezi naveo je slučaj svećenika u Sirobuji, u blizini Splita, koji je služio mise unatoč zabrani javnog okupljanja. “Ne znam zašto ga biskup već nije poslao u Kongo jer tamo spada”, rekao je Stazić i upitao zašto se privremeno, u vrijeme koronakrize, ne suspendiraju Vatikanski ugovori za koje država izdvaja milijardu kuna na godinu.

    Stazić je kritizirao ministra zdravstva Vilija Beroša zato što je dopustio procesiju uoči Uskrsa na Hvaru, ocjenjujući da je to bila pogrešna odluka koja šalje krivu poruku. Upitao je hoće li biti dopušteno i tradicionalno prvosvibanjsko okupljanje u Maksimiru.

    Hrelja (HSU): Novac je potrebniji zagrebačkim bolnicama stradalima u potresu

    Silvano Hrelja (HSU) rekao je kako je na donaciju od 43 milijuna kuna iz mostarske bolnice odgovoreno kako to nije neki novac. Dodao je da je Vlada trebala opozvati tu svoju odluku i taj novac preusmjeriti u zagrebačke bolnice oštećene potresom.

    Da je prekršena procedura jer ministar zdravstva od osnutka Stožera Civilne zaštite 20. veljače nije bio njegov član, smatra Ranko Ostojić (SDP), koji je upozorio kako Stožer nije zakonodavno tijelo i ne može donositi nezakonite odluke te da bi nezakonito ponašanje moglo imati ozbiljne posljedice.

    Anka Mrak Taritaš (Glas) rekla je kako se ide u donošenje predloženih izmjena i dopuna zakona s retroaktivnom primjenom jer postoji mogućnost da netko zbog donesenih odluka podnese tužbu za naknadu štete.

    Goran Aleksić (Snaga) rekao je kako od Vlade očekuje da normalizira gospodarsku situaciju uz pridržavanje sigurnosnih mjera. Ocijenio je kako je hrvatsko društvo pred kolapsom. “Čekamo lijek ili cjepivo, no u međuvremenu je život stao i društvo to ne može izdržati i imat ćemo daleko teže posljedice”, upozorio je Aleksić.

    Beroš: Hitna služba dobro funkcionira; prevezla 2881 koronapozitivnih i više od 24.000 negativnih

    Ministar zdravstva Vili Beroš objasnio je kako se kronični i stariji bolesnici zbog koronavirusa ne uspijevaju othrvati bolesti i umiru s virusom (a ne od njega) koji je pogoršao njihovo zdravstveno stanje. Iznio je podatak da je hitna medicinska služba prevezla 2881 pacijenta pozitivnog na koronavirus i 24.314 negativnih, da je obavila 30.324 sanitetskih prijevoza, što, kako je rekao, dokazuje da dobro funkcionira.

    Ustvrdio je kako su poduzete mjere pridonijele da imamo linearni, a ne eksponencijalni porast oboljelih. Izrazio je nadu da će donošenje izmjena i dopuna zakona pridonijeti da imamo zakonski okvir za sadašnju ugrozu i za buduće ugroze.

    (Izvor: HINA)

    Hrvatski sabor izdvojeno SKB Mostar
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Politička kriza u BiH ne jenjava – europski zakoni na čekanju

    06.06.2025

    Steiner i Inzko: U sadašnjem trenutku nemoguće ukloniti OHR jer bi nastupila neravnoteža u BiH

    06.06.2025

    RAT NEKADAŠNJIH SAVEZNIKA – Musk: “Donald Trump je u Epsteinovim dosjeima”

    06.06.2025

    Comments are closed.

    Najnovije

    Čuveni filozof koji je prorekao ‘kraj povijesti‘ upozorava: Imigracija je već sada izvor sukoba…

    Šef Dume upozorio Njemačku da ne eskalira tenzije s Rusijom

    Prekinuli Chris Martin i zvijezda filmova 50 nijansi sive

    Svi pričaju o novom licu Kris Jenner

    Rod Stewart zbog zdravlja morao otkazati brojne koncerte

    Kolumne

    Govor oca nad grobom sina za koji povijest nema uzor

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Topić: Papa Franjo čuvar

    Politička kriza ili prostor za manipulaciju

    Promo

    Svjetski dan zaštite okoliša s HT Eronetom: Misli digitalno, djeluj ekološki

    U Mostaru Sajam braniteljskog poduzetništva

    Dokumentarni film ‘Vrijeme stradanja’ u Garevcu – sjećanje na tragična stradanja Hrvata Bosanske Posavine

    HKD Napredak Mostar povodom 1100 godina Crkvenih sabora i Hrvatskog kraljevstva organzira koncert japanske pijanistice Yoko Nishi

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.