Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Umirovljenici: Povećanje mirovina obmana vlade
    • Napadi američke vojske i iranska prijetnja uništenjem američkih baza – “Od njih neće ostati ni traga”
    • Berlin različito gleda na stavove SAD-a i EU-a u BiH oko izbora visokog predstavnika
    • Jerko Ivanković Lijanović predao zahtjev za promjenu prezimena – umjesto Lijanović želi biti ‘Boljitak’
    • Traži se istraga protiv predsjednika FIFA-e Giannija Infantina zbog političke pristranosti
    • KAO NIKADA DO SADA – Svećenik u propovijedi na godišnjicu poginulih hrvatskih branitelja na Gradini prozvao lažne branitelje: “Stidite se svoga roda”
    • “Naše” i “vaše” žrtve ili kad poštovanje tuđih žrtava postane izdaja
    • Ravnatelj Agencije za privatizaciju HNŽ-a Donko Jović, smijenjen zbog napada na premijerku Buhač
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Vijesti

    U HNŽ-u KRIZA – Bošnjaci kažu im je ugrožen vitalni nacionalni interes – Hrvati napustili sjednicu

    republikaBy republika28.05.2020No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Sjednica Skupštine Hercegovačko-neretvanske županije (HNŽ) burno je prekinutau četvrtak jer su hrvatski zastupnici napustili zasjedanje nakon što su zastupnici SDA i SDP povukli pitanje na vitalnog nacionalnog interesa tijekom rasprave o Zakonu o izvršenju proračuna.

    Naime, premijer HNŽ-a Nevenko Herceg na sjednici je rekao da ministri iz reda SDA ne sudjeluju u radu Vlade, a uoči sjednice predsjedatelj Skupštine Šerif Špago rekao je kako će podržati materijal koji se našao pred zastupnicima na današnjoj sjednici.  Ali, to se nije baš tako dogodilo – od 12 zastupnika u Klubu Bošnjaka, njih 10 se potpisalo na priziv zaštite vitalnog nacionalnog interesa.

    Hrvatski zastupnici: Ne pristajemo na ucjene

    ”Po srijedi je politička opstrukcija, a ne kao što je navedeno zaštita vitalnog nacionalnog interesa Bošnjaka”, poručeno je iz Kluba hrvatskih zastupnika u Skupštini HNŽ-a nakon prekida Sjednice Skupštine Hercegovačko-neretvanske županije (HNŽ) jer su hrvatski zastupnici napustili zasjedanje nakon što su SDA i SDP povukli pitanje na vitalnog nacionalnog interesa tijekom rasprave o Zakonu o izvršenju proračuna.

    Iz Kluba hrvatskih zastupnika u Skupštini HNŽ-a poručeno je kako je očekivano da će se 7. redovitim zasjedanjem Skupštine usvojiti Izmjene i dopune Proračuna za 2020. godinu te prateći Zakon o izvršenju Proračuna kako bi se mogao provoditi tzv. Korona zakon i žurno pomoći gospodarstvu i poslovnim subjektima u ovoj županiji koji su pogođeni pandemijom korona virusa.

    ”U trenutku usvajanja dnevnoga reda bošnjački zastupnici tražili su da se o Zakonu o izvršenju Proračuna, koji ima samo dva članka i koji je tehnički provedbeni propis, razmatra po pitanju vitalnog nacionalnog interesa Bošnjaka. Potpuno nelogično, jer je predlagatelj tog istog zakona bošnjački ministar u Vladi županije”, navodi se u priopćenju Kluba hrvatskih zastupnika u Skupštini HNŽ-a.

    Tehničko pitanje koje je trebalo ispuniti pravnu proceduru kako bi zaživio zakon s ciljem pomoći gospodarstvu, kako ističu iz Kluba hrvatskih zastupnika, iznenada je postao ”vitalni nacionalni interes Bošnjaka.

    ”Klub hrvatskih zastupnika jasno poručuje da neće pristati na neprincipijelan pritisak i ucjene posebice u vremenu kada se od svih nas očekuje ozbiljnost, odgovornost i učinkovitost”, priopćeno je.

    /Republikainfo.com/

    Skupština HNŽ
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Umirovljenici: Povećanje mirovina obmana vlade

    16.07.2026

    Jerko Ivanković Lijanović predao zahtjev za promjenu prezimena – umjesto Lijanović želi biti ‘Boljitak’

    16.07.2026

    KAO NIKADA DO SADA – Svećenik u propovijedi na godišnjicu poginulih hrvatskih branitelja na Gradini prozvao lažne branitelje: “Stidite se svoga roda”

    15.07.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Umirovljenici: Povećanje mirovina obmana vlade

    Napadi američke vojske i iranska prijetnja uništenjem američkih baza – “Od njih neće ostati ni traga”

    Berlin različito gleda na stavove SAD-a i EU-a u BiH oko izbora visokog predstavnika

    Jerko Ivanković Lijanović predao zahtjev za promjenu prezimena – umjesto Lijanović želi biti ‘Boljitak’

    Traži se istraga protiv predsjednika FIFA-e Giannija Infantina zbog političke pristranosti

    Kolumne

    Šutanje kožne mješine vrijednije od svih političkih nabiguza

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Promo

    U Međugorju međunarodni šahovski turnir sa sudionicima iz više od 15 europskih i azijskih zemalja

    U Ljubuškom predstavljanje knjige – ‘Sin – Priča o Toniju’ vraća se kući

    Povijesni uspjeh za hercegovačko vinarstvo: Neumska vinarija Puntar osvojila zlato na prestižnom Decanteru 2026.

    Predstavljanje knjige ‘Između životinje i božanstva. Ljudsko tijelo i organi u Bibliji’, autora prof.dr. Dubravka Turalije

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.