Republika
    Facebook Twitter Instagram
    Najnovije
    • Novi predsjednik Češke bivši UNPROFOR-ac i NATO general
    • Rusija ponovno u srednje škole i na fakutete uvodi vojno obrazovanje
    • Zelenskij nametnuo sankcije za 185 tvrti i pojedinaca koji podržavaju ruski rat
    • Turska izdala upozorenje svojim državljanima koji žive ili planiraju putovanje u europske zemlje: Mržnja i netolarancija u Europi, budite oprezni
    • Zbog pljački i dilanja droge u Austriji uhićeni državljani BiH, Srbije, Makedonije
    • Zaradit će i do pola milijuna KM za četiri godine, a umirovljenicima i onima na ‘minimalcu’ od 600 KM obećavaju da će – biti bolje. Kada?
    • Pacijentica nožem napala svoju psihijatricu
    • AFERA U FBI-ju: Agent koji je lovio špijune uzimao mito od Albanaca, Bosanaca, Rusa
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    U Hercegovini zabrana napuštanja mjesta prebivališta do daljnjeg

    republikaBy republika11/04/2020Updated:11/04/2020Nema komentara2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Od jutros u 5 sati, odlukom Županijskog stožera civilne zaštite, građanima u toj županiji zabranjeno je kretanje izvan svog mjesta prebivališta.

    Zabrana se ne odnosi se na putovanje na posao i s posla ako je obavljanje posla neophodno i ne može se obaviti od kuće; stanovnike koji zahtijevaju hitnu medicinsku skrb; promet i kretanje nužno za opskrbu navedenih područja; osobe koje iz vitalnih obiteljskih razloga pružaju skrb djeci ili starijim osobama, odnosno obavljaju kupovinu osnovnih životnih i medicinskih potrepština za iste.

    Propusnice za ulazak i izlazak s područja prebivališta izdaju, ovjeravaju i potpisuju odgovorne osobe u pravnoj osobi i nadležni stožeri civilne zaštite; Ova mjera zabrane vrijedi do daljnjeg.

    U RS zabrana napuštanja prebivališta i grupiranja, obvezne maske i rukavice

    U Republici Srpskoj je danas od 12 do sutra do 18 sati na snazi zabrana kretanja građana iz mjesta prebivališta, s ciljem smanjenja rizika od širenja koronavirusa. Ta zabrana ne vrijedi za građane koji su primorani napustiti mjesta prebivališta zbog potreba procesa rada, za šta moraju imati potvrdu poslodavca.

    Na osnovu zaključka Štožera za izvanredne situacije, svi pravni subjekti, poduzetnici i fizička lica koja u izravnom kontaktu pružaju usluge građanima, moraju biti zaštićeni maskom i rukavicama.

    Zabrana kretanja između Istočnog Novog Sarajeva i Istočne Ilidže

    Općina Istočno Novo Sarajevo priopćila je da je u dane vikenda na snazi zabrana kretanja između ove i općine Istočna Ilidža. Iz Općinske uprave je priopćeno da su provjerom s nadležnima u Policijskoj upravi Istočno Sarajevo obaviješteni da zabrana kretanja stanovništva vikendom vrijedi i za ove dvije općine, iako su prethodno objavili da ne vrijedi. Općinska uprava moli građane da se pridržavaju uputstava Republičkog stožera za vanredne situacije.

    izdvojeno krizni stožer mjere zabrana kretanja
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Novi predsjednik Češke bivši UNPROFOR-ac i NATO general

    29/01/2023

    Zaradit će i do pola milijuna KM za četiri godine, a umirovljenicima i onima na ‘minimalcu’ od 600 KM obećavaju da će – biti bolje. Kada?

    28/01/2023

    AFERA U FBI-ju: Agent koji je lovio špijune uzimao mito od Albanaca, Bosanaca, Rusa

    28/01/2023

    Comments are closed.

    No comment

    Ovako je 2015. hrvatski predsjednik Milanović govorio o istupanju u medijima, pristojnosti…Doživio je preobrazbu.

    Polako u legitimno predstavljanje

    Evolucija u BiH ili kako politički (pre)živjeti

    Poruke mira iz Srpske

    Najnovije

    Novi predsjednik Češke bivši UNPROFOR-ac i NATO general

    Rusija ponovno u srednje škole i na fakutete uvodi vojno obrazovanje

    Zelenskij nametnuo sankcije za 185 tvrti i pojedinaca koji podržavaju ruski rat

    Turska izdala upozorenje svojim državljanima koji žive ili planiraju putovanje u europske zemlje: Mržnja i netolarancija u Europi, budite oprezni

    Zbog pljački i dilanja droge u Austriji uhićeni državljani BiH, Srbije, Makedonije

    Kolumne

    Zašto mostarski gradonačelnik umjesto konstruktivne kritike želi ulizice?

    SVE ZA FOTELJU – Loš reality show s Konakovićem, Nikšićem, Fortom u glavnoj ulozi

    Ubojite igre oko Dinama

    Šimleša: Ne odgajam princezu – želim odgojiti ratnicu i radnicu koja će sama napraviti ljestve do zvijezda

    Promo

    ‘Pisanje između redova’ – knjiga Faruka Kajtaza – “Britka pera, ‘oštar’ na obaraču”

    U Mostaru tradicionalni Božićni koncert i božićni prijem povodom pravoslavnog Božića

    HKD Napredak dodjeljuje stipendije

    Sljedeće godine 20. Jubilarna međunarodna PRO PR konferencija na Plitvičkim jezerima

    republikainfo.com
    Copyright 2019 Republikainfo.com | Developed by Rahatlook
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.