Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Umirovljenici: Povećanje mirovina obmana vlade
    • Napadi američke vojske i iranska prijetnja uništenjem američkih baza – “Od njih neće ostati ni traga”
    • Berlin različito gleda na stavove SAD-a i EU-a u BiH oko izbora visokog predstavnika
    • Jerko Ivanković Lijanović predao zahtjev za promjenu prezimena – umjesto Lijanović želi biti ‘Boljitak’
    • Traži se istraga protiv predsjednika FIFA-e Giannija Infantina zbog političke pristranosti
    • KAO NIKADA DO SADA – Svećenik u propovijedi na godišnjicu poginulih hrvatskih branitelja na Gradini prozvao lažne branitelje: “Stidite se svoga roda”
    • “Naše” i “vaše” žrtve ili kad poštovanje tuđih žrtava postane izdaja
    • Ravnatelj Agencije za privatizaciju HNŽ-a Donko Jović, smijenjen zbog napada na premijerku Buhač
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Vijesti

    Tužiteljstvo formiralo predmet protiv Dodika – prijavio sam sebe – mnogi političari komentirali preko medija, nitko ga nije prijavio

    republikaBy republika06.07.2023Updated:06.07.2023No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    TužiteljstvoBiH formiralo je predmet protiv predsjednika entiteta Republika Srpska Milorada Dodika koji je prošli tjedan podnio kaznenu prijavu protiv sebe zbog donošenja Zakona o neprimjenjivanju odluka Ustavnog suda u RS, izvijestio je  Klix.bao potvrdi ove informacije iz Tužiteljstva BIH za ovaj portal.

    “Prijava je zaprimljena i putem CMS sistema dodijeljena u rad tužitelju koji će postupati po prijavi”, rečeno  je iz Tužiteljstva BiH za Klix.ba.

    Dodik je, govoreći o prijavi protiv samog sebe i svojih suradnika, rekao kako se odlučio na taj potez “jer ga nije prijavio nitko iz Federacije BiH”.

    Iz Tužiteljstva BiH su kazali da nisu zaprimili druge prijave koje se odnose na navedeno, izuzev Dodikove.

    “Od ranije, u radu ima više predmeta u kojima je Milorad Dodik, u svojstvu prijavljene ili osumnjičene osobe za različita kaznena djela”, kazali su za Klix iz Tužiteljstva BiH.

    Podsjećamo, visoki predstavnik Christian Schmidt suspendirao je 1. srpnja zakone koje je NSRS nedavno donijela, a koje se odnose na viskog predstavnika i Ustavni sud BiH.

    “Odlučio sam da zakon o visokom predstavniku neće stupiti na snagu, a sva procedura koja se tiče donošenja ovakvog zakona je sada završena. Odlučio sam i da zakon NSRS o neprovođenju odluka Ustavnog suda BiH na teritoriiji RS ne stupi na snagu”, rekao je Schmidt.

    /Desk/

    #milorad dodik prijava tužiteljstvo biH
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Umirovljenici: Povećanje mirovina obmana vlade

    16.07.2026

    Jerko Ivanković Lijanović predao zahtjev za promjenu prezimena – umjesto Lijanović želi biti ‘Boljitak’

    16.07.2026

    KAO NIKADA DO SADA – Svećenik u propovijedi na godišnjicu poginulih hrvatskih branitelja na Gradini prozvao lažne branitelje: “Stidite se svoga roda”

    15.07.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Umirovljenici: Povećanje mirovina obmana vlade

    Napadi američke vojske i iranska prijetnja uništenjem američkih baza – “Od njih neće ostati ni traga”

    Berlin različito gleda na stavove SAD-a i EU-a u BiH oko izbora visokog predstavnika

    Jerko Ivanković Lijanović predao zahtjev za promjenu prezimena – umjesto Lijanović želi biti ‘Boljitak’

    Traži se istraga protiv predsjednika FIFA-e Giannija Infantina zbog političke pristranosti

    Kolumne

    Šutanje kožne mješine vrijednije od svih političkih nabiguza

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Promo

    U Međugorju međunarodni šahovski turnir sa sudionicima iz više od 15 europskih i azijskih zemalja

    U Ljubuškom predstavljanje knjige – ‘Sin – Priča o Toniju’ vraća se kući

    Povijesni uspjeh za hercegovačko vinarstvo: Neumska vinarija Puntar osvojila zlato na prestižnom Decanteru 2026.

    Predstavljanje knjige ‘Između životinje i božanstva. Ljudsko tijelo i organi u Bibliji’, autora prof.dr. Dubravka Turalije

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.