Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Hrvatska pošta izdala poštansku marku povodom 30-te godišnjice genocida u Srebrenici – Ministar Hurtić: “Zahvaljujem HP-u i Hrvatskoj na doprinosu kulturi sjećanja i poštovanja prema žrtvama”
    • “Nakon Ukrajine, BiH u najtežoj situaciji u Europi”
    • Nakon Dodika – I Viškoviću i Stevandiću ukinuta tjeralica i pritvor
    • U Njemačkoj uhićen državljanin BiH zbog planiranja terorističkog napada
    • Sudska policija odbija dati informaciju je li privodila Dodika prije saslušanja
    • Trump je pokušao uplašiti Putina, ali nije uspio – Ako uđe u Ukrajinu zaprijetio bombardiranjem Moskve
    • Trump: Carine za BiH “samo” 30%
    • Europska komisija odmjereno o događajima oko Thompsonovog koncerta: Osuda bilo kakvog fašizma i poziv na istragu o navodnom govoru mržnje
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    Trump u svojim objavama demantirao Rubia o (ne)umiješanosti SAD-a u napade na Iran: “Teheran podcijenio spremnost i moć SAD-a i Izraela. Bit će još gore”

    republikaBy republika13.06.2025Updated:13.06.2025No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Trump oglasio se povodom eskalacije sukoba između Izraela i Irana, objavom u kojoj je komentirao aktualni razvoj eskalacije, ali i poslao oštru poruku Teheranu.

    “Davao sam Iranu priliku za prilikom za postizanje dogovora. Rekao sam im, najodlučnijim riječima, da to ‘jednostavno urade’, ali bez obzira koliko se trudili i koliko blizu bili, jednostavno nisu uspjeli. Teheran podcijenio spremnost i moć Sjedinjenih Američkih Država i Izraela. Rekao sam im da će biti mnogo gore od svega što poznaju, očekuju ili što im je rečeno. Sjedinjene Države prave najbolju i najubojitiju vojnu opremu na svijetu, a Izrael je ima mnogo – i još više dolazi. I znaju je koristiti”, poručio  je Trump.

    U nastavku obraćanja, Trump je aludirao na pogibiju iranskih vojnih lidera.

    “Određeni iranski tvrdolinijaši govorili su hrabro, ali nisu znali što će im se dogoditi. Svi su oni sada mrtvi, i bit će samo još gore!”, poručio je Trump.

    Istakao je da je već došlo do “velikog broja mrtvih i ogromne destrukcije”, ali da još uvijek postoji prilika da se krvoproliće zaustavi.

    “Ali još uvijek ima vremena da se ovo klanje – s tim da su sljedeći planirani napadi još brutalniji – privede kraju. Iran mora napraviti dogovor, prije nego što ne ostane ništa, i spasiti ono što je nekad bilo poznato kao Iransko carstvo”, napisao je Trump.

    Na kraju objave, američki predsjednik je apelirao: “Nema više smrti, nema više uništenja, samo uradite to, prije nego što bude prekasno. Neka vas sve Bog blagoslovi!”

    U ovom kontekstu podsjetimo kako je američki državni tajnik Marco Rubio izjavio kako SAD nije uključen u izraelske napade na Iran, a istodobno je pozvao Teheran da ne cilja američke interese ili osoblje u regiji.

    Trumpovi komentari idu u drugom smjeru.

    “Večeras je Izrael poduzeo jednostranu akciju protiv Irana. Nismo uključeni u napade na Iran i naš je prioritet zaštita američkih snaga u regiji. Dopustite mi da budem jasan: Iran ne bi trebao ciljati američke interese ili osoblje”, rekao je Rubio.

    Izrael je u petak ujutro izjavio da je napao Iran, a iranski mediji izvijestili su da su se u Teheranu čule eksplozije dok su rasle napetosti zbog američkih napora da se osigura iranski pristanak na zaustavljanje proizvodnje materijala za atomsku bombu.

     

    /Desk/

    Donald Trump Iran izdvojeno izrael
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    “Nakon Ukrajine, BiH u najtežoj situaciji u Europi”

    09.07.2025

    Nakon Dodika – I Viškoviću i Stevandiću ukinuta tjeralica i pritvor

    09.07.2025

    U Njemačkoj uhićen državljanin BiH zbog planiranja terorističkog napada

    09.07.2025

    Comments are closed.

    Najnovije

    Hrvatska pošta izdala poštansku marku povodom 30-te godišnjice genocida u Srebrenici – Ministar Hurtić: “Zahvaljujem HP-u i Hrvatskoj na doprinosu kulturi sjećanja i poštovanja prema žrtvama”

    “Nakon Ukrajine, BiH u najtežoj situaciji u Europi”

    Nakon Dodika – I Viškoviću i Stevandiću ukinuta tjeralica i pritvor

    U Njemačkoj uhićen državljanin BiH zbog planiranja terorističkog napada

    Sudska policija odbija dati informaciju je li privodila Dodika prije saslušanja

    Kolumne

    Razlika između političara-vođe, gospodina koji piše povijest i balkanskog razbojnika

    Putovnica i pasoš u rukama nitkova

    Govor oca nad grobom sina za koji povijest nema uzor

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Promo

    Mostar Bus od 16. lipnja uvodi ljetni vozni red

    Svjetski dan zaštite okoliša s HT Eronetom: Misli digitalno, djeluj ekološki

    U Mostaru Sajam braniteljskog poduzetništva

    Dokumentarni film ‘Vrijeme stradanja’ u Garevcu – sjećanje na tragična stradanja Hrvata Bosanske Posavine

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.