Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Elektroprivreda BiH najavila značajno poskupljenje struje za svojih 805.717 kupaca – kućanstvima za čak 6%
    • Iran zabranio Starlink – kazna zatvor ili bičevanje
    • Iz SDA oštro kritizirali Trojku, a za Nikšića traže istragu zbog imenovanja Hadžiomerovića za generalnog direktora RTV FBiH
    • Grad Mostar počinje projekt recikliranja otpada
    • HNŽ – ugovori za obnovu lokalnih prometnica Neuma, Stoca, Ravnog, Konjica i Jablanice vrijedni 1,65 milijuna KM
    • Kineski BYD ulaže 81 milijun eura u proizvodnju električnih autobusa u Mađarskoj
    • Zbog e-cigareta pojavila se nova razorna vrsta upale pluća
    • Trenutak užasa na pozornici: Beyonce umalo ispala iz letećeg automobila
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    SKANDALOZNA, ŠOVINISTIČKA DODIKOVA IZJAVA “Pripadnike SIPA-a nećemo primiti ako ne budu okupani”

    republikaBy republika22.12.2021No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Nakon što je Sud BiH izdao naredbu za izuzimanje određene dokumentacije Vlade Republike Srpske, Narodne skupštine Republike Srpske i više političkih stranaka u okviru predmeta u kojem postupa Tužiteljstvo BiH, srpski član Predsjedništva BiH i predsjednik SNSD-a Milorad Dodik, na današnjoj konferenciji ponovno je potvrdio kako će “zabraniti rad državnog pravosuđa na prostoru Republike Srpske, ali da do tada moraju surađivati”.

    Govoreći o aktivnostima SIPA-e (Agencija za istrage i zaštitu) u entitetu RS, Dodik je kazao da “pripadnike SIPA-e neće primiti ako ne budu okupani”.

    “Ja još nisam obaviješten da sam dobio ikakav poziv, al nije problem. U siječnju ćemo zabraniti rad, do tad ćemo morati surađivati. Nek oni slobodno dođu u stranku, ako dođu uljudno, fino, lijepo i ako se normalno i lijepo ponašaju, ako budu okupani, očešljani i da se ne osjeti nikakav miris koji nose iz Sarajeva, onda možemo surađivati s njima. Ako bude drukčije, onda neće dobiti ništa”, poručio je on.

    Rekao je da dokumenti koje SIPA traži, već postoje javno objavljeni, ali da će im izaći u susret ako uljudno pošalju pismo i zahtjev da dobiju dokumente.

    “Fino pošaljete pismo, vi kažete da ćete doći, ima odgovorna osoba u SNSD-u i to ćete dobiti. A ne ovako, to je sve nakaradno. Do zla Boga nakaradno. On nazove telefonom službenim, kaže ja dolazim, pripremite se. Treba tamo svi da pomru od straha jer on dolazi? Ili ćete se ponašati uljudno, ili nećete dobiti nikakav dokument. Ako hoćete to izuzeti onda ćete morati provaljivati. Najbolje to da urade i da vidimo kakvi su divljaci”, rekao je Dodik.

    On je rekao da su postupci Suda i Tužiteljstva BiH politički motivirani i da je to “pokušaj sahranjivanja RS-a”.

    Naime, iz Tužiteljstva BiH potvrđeno je da se “ne radi se o pretresanju prostorija ili osoba, kako je objavljeno u pojedinim medijima, nego isključivo o izuzimanju predmeta u skladu s odredbama Zakona o kaznenom postupku BiH”.

    U izvršenju naredbe postupa Agencija za istrage i zaštitu BiH (SIPA). Kako je potvrđeno za RTRS iz Vlade Srpske, SIPA je zatražila izuzimanje dokumentacije, na što je odgovoreno da stoje na raspolaganju.

    Pred Tužiteljstvom BiH vodi se predmet protiv nekoliko osoba zbog sumnje za činjenje kaznenog djela “napad na ustavni poredak” u svezi s posljednjom posebnom sjednicom Narodne skupštine Srpske o oduzimanju nadležnosti s državnog te prijenosa istih na razinu Republike Srpske.

    /Republika/

    #milorad dodik izdvojeno Sipa tužiteljstvo biH
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Elektroprivreda BiH najavila značajno poskupljenje struje za svojih 805.717 kupaca – kućanstvima za čak 6%

    30.06.2025

    Iz SDA oštro kritizirali Trojku, a za Nikšića traže istragu zbog imenovanja Hadžiomerovića za generalnog direktora RTV FBiH

    30.06.2025

    Južna Europa pod toplinskim valom – U Španjolskoj i do 46 stupnjeva

    30.06.2025

    Comments are closed.

    Najnovije

    Elektroprivreda BiH najavila značajno poskupljenje struje za svojih 805.717 kupaca – kućanstvima za čak 6%

    Iran zabranio Starlink – kazna zatvor ili bičevanje

    Iz SDA oštro kritizirali Trojku, a za Nikšića traže istragu zbog imenovanja Hadžiomerovića za generalnog direktora RTV FBiH

    Grad Mostar počinje projekt recikliranja otpada

    HNŽ – ugovori za obnovu lokalnih prometnica Neuma, Stoca, Ravnog, Konjica i Jablanice vrijedni 1,65 milijuna KM

    Kolumne

    Putovnica i pasoš u rukama nitkova

    Govor oca nad grobom sina za koji povijest nema uzor

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Topić: Papa Franjo čuvar

    Promo

    Mostar Bus od 16. lipnja uvodi ljetni vozni red

    Svjetski dan zaštite okoliša s HT Eronetom: Misli digitalno, djeluj ekološki

    U Mostaru Sajam braniteljskog poduzetništva

    Dokumentarni film ‘Vrijeme stradanja’ u Garevcu – sjećanje na tragična stradanja Hrvata Bosanske Posavine

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.