Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Hrvatska pošta izdala poštansku marku povodom 30-te godišnjice genocida u Srebrenici – Ministar Hurtić: “Zahvaljujem HP-u i Hrvatskoj na doprinosu kulturi sjećanja i poštovanja prema žrtvama”
    • “Nakon Ukrajine, BiH u najtežoj situaciji u Europi”
    • Nakon Dodika – I Viškoviću i Stevandiću ukinuta tjeralica i pritvor
    • U Njemačkoj uhićen državljanin BiH zbog planiranja terorističkog napada
    • Sudska policija odbija dati informaciju je li privodila Dodika prije saslušanja
    • Trump je pokušao uplašiti Putina, ali nije uspio – Ako uđe u Ukrajinu zaprijetio bombardiranjem Moskve
    • Trump: Carine za BiH “samo” 30%
    • Europska komisija odmjereno o događajima oko Thompsonovog koncerta: Osuda bilo kakvog fašizma i poziv na istragu o navodnom govoru mržnje
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    SIP JOVO NANOVO ODLUČIO: Kaplan, Mahmutćehajić, Ljubović i Raguž skinuti sa liste

    republikaBy republika14.12.2016No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Utvrđeno je da su kandidat Selmir Kaplan i politički subjekt Za bolji Stolac odgovorni za ometanje i opstruiranje izbornog procesa u osnovnoj izbornoj jedinici Stolac i korištenje jezika koji bi nekoga mogao navesti ili podstaći na nasilje ili širenje mržnje i zbog toga je izrečena sankcija da se uklanja ime Salmira Kaplana sa kandidatske liste i izriče mu se novčana kazna u iznosu od 5.000 KM, dok se članicama koalicije Za bolji Stolac izriče novčana kazna od po 5.000 KM, priopćeno je iz SIP-a.

    Utvrđeno je da su  kandidat Demir Mahmutćehajić i politički subjekt Inicijativa za Stolac odgovorni za ometanje i opstruiranje izbornog procesa u osnovnoj izbornoj jedinici Stolac i korištenje jezika koji bi nekoga mogao navesti ili potaknuti na nasilje ili širenje mržnje i zbog toga je izrečena sankcija da se uklanja ime Demira Mahmutćehajića sa kandidatske liste i izriče mu se novčana kazna u iznosu od 5.000 KM, dok se članicama koalicije Inicijativa za Stolac izriče novčana kazna od po 2.500 KM.

    Utvrđeno je da su  kandidat Ahmet Ljubović i politički subjekt Inicijativa za Stolac odgovorni za ometanje i opstruiranje izbornog procesa u osnovnoj izbornoj jedinici Stolac i korištenje jezika koji bi nekoga mogao navesti ili podtaknuti na nasilje ili širenje mržnje i zbog toga je izrečena sankcija da se uklanja ime Ahmeta Ljubovića sa kandidatske liste i izriče mu se novčana kazna u iznosu od 5.000 KM, dok se članicama koalicije Inicijativa za Stolac izriče novčana kazna od po 2.500 KM.

    Utvrđeno je da su kandidat Božo Raguž i politički subjekt Hrvatska koalicija za Stolac HSPBiH HDZ 1990  odgovorni za ometanje i opstruiranje izbornog procesa u osnovnoj izbornoj jedinici Stolac i zbog toga je izrečena sankcija da se uklanja ime Bože Raguža sa kandidatske liste i izriče mu se novčana kazna u iznosu od 5.000 KM, dok se članicama koalicije Hrvatska koalicija za Stolac HSP BiH HDZ 1990 izriče novčana kazna od po 1.500 KM, priopćilo je Središnje izborno povjerenstvo.

    Ovime je zapravo Središnje izborno povjerenstvo potvrdilo prvotne odluke o Stocu, a koje je na žalbu kanidata koji su skinuti s lista, ukinuo Sud BiH.

    Kaplan, Mahmutćehajić i Ljubović optuženi su za nasilan prekid izbora u Stocu 2.listopada, te fizičke napade na predsjednika općinskog izbornog povjerenstva Ivicu Perića i člana biračkog odbora Marija Raguža.

    /Republikainfo.com/

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    “Nakon Ukrajine, BiH u najtežoj situaciji u Europi”

    09.07.2025

    Nakon Dodika – I Viškoviću i Stevandiću ukinuta tjeralica i pritvor

    09.07.2025

    U Njemačkoj uhićen državljanin BiH zbog planiranja terorističkog napada

    09.07.2025
    Leave A Reply Cancel Reply

    Najnovije

    Hrvatska pošta izdala poštansku marku povodom 30-te godišnjice genocida u Srebrenici – Ministar Hurtić: “Zahvaljujem HP-u i Hrvatskoj na doprinosu kulturi sjećanja i poštovanja prema žrtvama”

    “Nakon Ukrajine, BiH u najtežoj situaciji u Europi”

    Nakon Dodika – I Viškoviću i Stevandiću ukinuta tjeralica i pritvor

    U Njemačkoj uhićen državljanin BiH zbog planiranja terorističkog napada

    Sudska policija odbija dati informaciju je li privodila Dodika prije saslušanja

    Kolumne

    Razlika između političara-vođe, gospodina koji piše povijest i balkanskog razbojnika

    Putovnica i pasoš u rukama nitkova

    Govor oca nad grobom sina za koji povijest nema uzor

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Promo

    Mostar Bus od 16. lipnja uvodi ljetni vozni red

    Svjetski dan zaštite okoliša s HT Eronetom: Misli digitalno, djeluj ekološki

    U Mostaru Sajam braniteljskog poduzetništva

    Dokumentarni film ‘Vrijeme stradanja’ u Garevcu – sjećanje na tragična stradanja Hrvata Bosanske Posavine

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.