Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Berlin različito gleda na stavove SAD-a i EU-a u BiH oko izbora visokog predstavnika
    • Jerko Ivanković Lijanović predao zahtjev za promjenu prezimena – umjesto Lijanović želi biti ‘Boljitak’
    • Traži se istraga protiv predsjednika FIFA-e Giannija Infantina zbog političke pristranosti
    • KAO NIKADA DO SADA – Svećenik u propovijedi na godišnjicu poginulih hrvatskih branitelja na Gradini prozvao lažne branitelje: “Stidite se svoga roda”
    • “Naše” i “vaše” žrtve ili kad poštovanje tuđih žrtava postane izdaja
    • Ravnatelj Agencije za privatizaciju HNŽ-a Donko Jović, smijenjen zbog napada na premijerku Buhač
    • U Međugorju otvoren Dodig Tennis Center – gosti Novak Đoković, Marin Čilić, Mate Pavić, a u publici je bio i Boris Becker
    • U Hrvatskom saboru žustra rasprava oko ‘Rezolucije o političkom osnaživanju Hrvata u BiH’
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    PRISILNO DOVEDENI I ZAKLJUČANI Nakon pobune i štrajka glađu iz izolacije se puštaju bh građani iz inozemstva

    republikaBy republika21.04.2020Updated:21.04.2020No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    foto: Ilustracija

    Pobuna koja je u ponedjeljak izbila u objektima za izolaciju građana BiH koji su se u zemlju vratili iz inozemstva urodila je plodom jer su ih vlasti odlučile pustiti u kućnu izolaciju. Nakon što su u ponedjeljak prisilno izolirani u Sarajevu i Zenici započeli štrajk glađu, u večernjim su satima iz sarajevskog studenskog doma kućama pustili petnaest osoba koje su tamo provele protekla dva tjedna otkako su stigli iz Švedske u postupku repatrijacije.

    Voditelj centra Muhamed Mulaibrahimović potvrdio je kako će u utorak biti pušteno još 45 osoba, a suglasnost za to dao je županijski stožer civilne zaštite, javlja Hrvatska izvještajna novinska agencija (HINA).

    U Sarajevu je u prisilnoj izolaciji bilo više od 90 osoba, a svima njima izdani su nalozi po kojima su morali biti odvojeni od svijeta čak 28 dana iako su preporuke Svjetske zdravstvene organizacije da izolacija traje do dva tjedna. U Zenici gdje je tijekom dana također izbio štrajk glađu prisilno je izolirano više od 80 osoba. Svi su se žalili na uvjete smještaja kao i na činjenicu da ih nitko ne obilazi niti su podvrgnuti testiranju kako bi se potvrdilo ima li uopće među njima zaraženih.

    Istodobno, u objekt za izolaciju koji je za to izdvojen u Ortiješu kod Mostara, odbili su doći ljudi iz općine Prozor-Rama.

    HINA piše kako je i u ovom slučaju riječ je o povratnicima iz inozemstva koji su najprije po dolasku na granicu BiH dobili rješenja o obaveznoj samoizolaciji, no potom im je na kućne adrese došla policija koja ih je silom privela u izolaciju u Ortiješ.

    ”U kriznom stožeru Hercegovačko-neretvanske županije novinarima nisu mogli dati nikakve suvisle informacije kako se i po kojem kriteriju povratnici iz inozemstva smještaju u karantenu a načelnik općine Rama Jozo Ivančević izjavio je kako neće dopustiti da četvorica njegovih sugrađana za koje je također naloženo privođenje u Ortiješ budu tretirana na taj način”, piše Hina. Ivančević je izjavio kako “po cijenu osobnog privođenja” nije spreman ”sakupljati sugrađane i slati ih u neku mostarsku karantenu gdje bi se još mogli i zaraziti”.

     

    (Izvor: HINA/Agencije)

    izdvojeno izolacija krizni stožer štrajk glađu
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Berlin različito gleda na stavove SAD-a i EU-a u BiH oko izbora visokog predstavnika

    16.07.2026

    Traži se istraga protiv predsjednika FIFA-e Giannija Infantina zbog političke pristranosti

    15.07.2026

    “Naše” i “vaše” žrtve ili kad poštovanje tuđih žrtava postane izdaja

    15.07.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Berlin različito gleda na stavove SAD-a i EU-a u BiH oko izbora visokog predstavnika

    Jerko Ivanković Lijanović predao zahtjev za promjenu prezimena – umjesto Lijanović želi biti ‘Boljitak’

    Traži se istraga protiv predsjednika FIFA-e Giannija Infantina zbog političke pristranosti

    KAO NIKADA DO SADA – Svećenik u propovijedi na godišnjicu poginulih hrvatskih branitelja na Gradini prozvao lažne branitelje: “Stidite se svoga roda”

    “Naše” i “vaše” žrtve ili kad poštovanje tuđih žrtava postane izdaja

    Kolumne

    Šutanje kožne mješine vrijednije od svih političkih nabiguza

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Promo

    U Međugorju međunarodni šahovski turnir sa sudionicima iz više od 15 europskih i azijskih zemalja

    U Ljubuškom predstavljanje knjige – ‘Sin – Priča o Toniju’ vraća se kući

    Povijesni uspjeh za hercegovačko vinarstvo: Neumska vinarija Puntar osvojila zlato na prestižnom Decanteru 2026.

    Predstavljanje knjige ‘Između životinje i božanstva. Ljudsko tijelo i organi u Bibliji’, autora prof.dr. Dubravka Turalije

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.