Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Istraživanje UNFPA: Sve manje vjere u budućnost u BiH
    • Velike gužve na graničnim prijelazima BiH
    • Trump okrivio Kanadu za dim s požarišta koji se širi na SAD: “Trošak tog onečišćenja morat će se dodati carinama koje Kanada plaća”
    • Njemačka zbog rizika od napada podigla razinu sigurnosti na ‘visoku’ – ministar najavljuje reformu obavještajnih agencija – Merz najavljuje milijarde za naoružanje, automobilska industrija otpušta desetke tisuća radnika
    • Hrvatska se i dalje bori protiv afričke svinjske kuge, unatoč utrošenim milijunima eura za biosigurnost i odštete – Možda je odgovor ovdje: otkriveni kamioni s krijumčarenim svinjama bez oznaka
    • Lipanjske vrućine odnijele najmanje 12.000 života u Europi
    • Trump optužio Kinu za miješanje u američke izbore 20220. – Peking odmah odgovorio: “Jasno je tko se miješa u unutarnje stvari drugih zemalja”
    • Schmidt konačno otvoreno priznao da je otišao zbog američkog pritiska
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    Poplave odnijele žrtve i u Fojnici

    republikaBy republika04.10.2024No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Portal Mahalla.ba izvješćuje o tri moguće žrtve. “Stradali su starija žena i muškarac, dok se strahuje da je voda odnijela i mlađeg muškarca koji je bio u vozilu”, izvješćuje ovaj portal.

    Neslužbeno doznaju od nadležnih u Kantonalnoj upravi civilne zaštite, kako su na području Mjesne zajednice Dusina stradale dvije osobe straije životne dobi.
    Treća osoba je mlađi muškarac koji je u trenutku izbijanja bujice bio u automobilu, a nakon povlačenja vode nije pronađen ni on niti vozilo, te se sumnja da ga je voda odnijela.  Naknadne informacije govore kako je u vozilu pronađeno tijelo stradalog mlađeg muškarca.

    Jutros oko 3 sata, strašna vodena bujica sručila se s planinskog masiva Bitovnja, uz ogromnu količinu vode, stijena, mulja i ostalog materijala.

    Bujica je trajala do 6 sati i nosila je sve pred sobom, nakon čega se situacija počela pomalo smirivati. Nakon što je došlo do izlijevanja rijeke Željeznice (Gvožđanke), naselja Bakovići, Gojevići, Lužine, Luke, Bilići, Praje i Dusina su u potpunosti odsječeni i nemoguće im je prići.

    Poplavljena su i brojna druga naselja uz rijeku Fojnicu i njenu desnu pritoku u naselju Drin. Proglašeno je stanje nesreće. Građani Fojnice ne trebaju konzumirati vodu iz vodovoda zbog onečišćenosti.

    Kako je potvrdio i načelnik Kreševa, životno ugroženih je bilo i u toj općini.

    “Bilo je životno ugroženih, jutros smo imali dvije intervencije. U tijeku je akcija spašavanja u naseljenom mjestu Gunjani. Pripadnici GSS-a spašavaju majku s dvoje djece u kući koja je odsječena od svijeta i vjerujem u pozitivan ishod. Ovo su apokaliptične scene. Ni puno stariji Kreševljaci ovo ne pamte da je u kratkom roku palo toliko kiše, pa su mali potoci postali velike rijeke, a Kreševka je od potoka postala velika rijeka koja nosi mostove” kazao je za https://n1info.ba/vijesti/uzivo-dramaticno-stanje-u-jablanici-kiseljaku-fojnici/ načelnik Općine Kreševo Renato Pejak.

    /Desk/

    fojnica izdvojeno kreševo poplave
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Istraživanje UNFPA: Sve manje vjere u budućnost u BiH

    19.07.2026

    Trump okrivio Kanadu za dim s požarišta koji se širi na SAD: “Trošak tog onečišćenja morat će se dodati carinama koje Kanada plaća”

    18.07.2026

    Njemačka zbog rizika od napada podigla razinu sigurnosti na ‘visoku’ – ministar najavljuje reformu obavještajnih agencija – Merz najavljuje milijarde za naoružanje, automobilska industrija otpušta desetke tisuća radnika

    18.07.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Istraživanje UNFPA: Sve manje vjere u budućnost u BiH

    Velike gužve na graničnim prijelazima BiH

    Trump okrivio Kanadu za dim s požarišta koji se širi na SAD: “Trošak tog onečišćenja morat će se dodati carinama koje Kanada plaća”

    Njemačka zbog rizika od napada podigla razinu sigurnosti na ‘visoku’ – ministar najavljuje reformu obavještajnih agencija – Merz najavljuje milijarde za naoružanje, automobilska industrija otpušta desetke tisuća radnika

    Hrvatska se i dalje bori protiv afričke svinjske kuge, unatoč utrošenim milijunima eura za biosigurnost i odštete – Možda je odgovor ovdje: otkriveni kamioni s krijumčarenim svinjama bez oznaka

    Kolumne

    Šutanje kožne mješine vrijednije od svih političkih nabiguza

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Promo

    U Međugorju međunarodni šahovski turnir sa sudionicima iz više od 15 europskih i azijskih zemalja

    U Ljubuškom predstavljanje knjige – ‘Sin – Priča o Toniju’ vraća se kući

    Povijesni uspjeh za hercegovačko vinarstvo: Neumska vinarija Puntar osvojila zlato na prestižnom Decanteru 2026.

    Predstavljanje knjige ‘Između životinje i božanstva. Ljudsko tijelo i organi u Bibliji’, autora prof.dr. Dubravka Turalije

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.