Republika
    Facebook Twitter Instagram
    Najnovije
    • 10 savjeta za njegu kožnih torbi, od mirisa do uklanjanja mrlja
    • Događa li vam se stalno da imate hladne noge? Nije problem samo u ‘minusima’, liječnici upozoravaju na ove stvari
    • Aktivno proživljavanje snova predviđa jednu tešku neurodegenerativnu bolest
    • Znanstvenici otkrili posve novu vrstu leda i tvrde da bi mogao otključati misterije tekuće vode: “Bio je to jedan od onih eksperimenata petkom…”
    • U Bosni snijeg i kiša, u Hercegovini jaka do olujna bura
    • CIN: Ministar sigurnosti Nenad Nešić nije prijavio nekretnine u Srbiji
    • ANALIZA ‘Četvrta ruka’ ili kako je HDZ 1990 postala stranka s najvećim porastom vrijednosti političkih dionica u BiH
    • Muž popularne pjevačice pokazao kako se oporavlja od teške operacije: ‘Mogu podnijeti kost koja viri, ali ovo…‘
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Scena

    Otišla je i slavna modna dizajnerica Vivienne Westwood

    republikaBy republika29/12/2022Nema komentara2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Britanska dizajnerica Vivienne Westwood, jedno od najvećih imena britanske mode poznata po buntovništvu i izazivanju autoriteta, preminula je u četvrtak u dobi od 81 godine.

    “Vivienne Westwood umrla je danas mirno i okružena svojom obitelji u Claphamu, u južnom Londonu. Svijet treba ljude poput Vivienne kako bi se mijenjao nabolje”, napisala je njezina modna kuća na društvenim mrežama.

    Karijera Vivienne Westowood bila je obilježena buntovništvom i političkim angažmanom. Bila je poznata kao nepokolebljiva aktivistica i na modne je piste donijela stvari do kojih joj je bilo stalo, poput borbe protiv klimatskih promjena, zagađenja ili podrške osnivaču WikiLeaksa Julianu Assangeu.

    Protestne majice s porukama ili transparente nosili su njezini modeli na pistama. U modu je uvela estetiku punka i sama je učila kako kreirati odjeću, a od stare odjeće iz doba pedesetih uzimala je po dio i spajala ih u nove kolekcije.

    Westwood je izgradila ime na kontroverznom punk i novovalnom stilu 70-tih godina prošlog stoljeća. Oblačila je Sex Pistolse,

    “Jedini razlog zašto sam u modi je da bi uništila riječ konformizam”, rekla je Westwood u biografiji 2014. “Ništa me ne zanima ako nema taj element”.

    Uvijek je imala “političku agendu”, kako je rekla za časopis L‘Officiel 2018., dodajući da koristi modu kako bi “izazivala status quo”.

    Njezina odjeća, kako je govorila, “ima priču, ima identitet, karakter i svrhu”.

     

    Vivienne Westwood
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Muž popularne pjevačice pokazao kako se oporavlja od teške operacije: ‘Mogu podnijeti kost koja viri, ali ovo…‘

    03/02/2023

    Madonninoj kćeri ni rodbinske veze ovaj put nisu pomogle: Pogledajte trenutak kad je nisu pustili na party za koji se pažljivo sredila!

    03/02/2023

    Samo nekoliko mjeseci nakon odluke da se ipak neće rastati, Sylvester Stallone i njegova supruga spremaju veliku novost!

    03/02/2023

    Comments are closed.

    No comment

    Ovako je 2015. hrvatski predsjednik Milanović govorio o istupanju u medijima, pristojnosti…Doživio je preobrazbu.

    Polako u legitimno predstavljanje

    Evolucija u BiH ili kako politički (pre)živjeti

    Poruke mira iz Srpske

    Najnovije

    10 savjeta za njegu kožnih torbi, od mirisa do uklanjanja mrlja

    Događa li vam se stalno da imate hladne noge? Nije problem samo u ‘minusima’, liječnici upozoravaju na ove stvari

    Aktivno proživljavanje snova predviđa jednu tešku neurodegenerativnu bolest

    Znanstvenici otkrili posve novu vrstu leda i tvrde da bi mogao otključati misterije tekuće vode: “Bio je to jedan od onih eksperimenata petkom…”

    U Bosni snijeg i kiša, u Hercegovini jaka do olujna bura

    Kolumne

    “Milanović izjavom o Kosovu želi naštetiti Vučiću i pogodovati Putinu”

    Zašto mostarski gradonačelnik umjesto konstruktivne kritike želi ulizice?

    SVE ZA FOTELJU – Loš reality show s Konakovićem, Nikšićem, Fortom u glavnoj ulozi

    Ubojite igre oko Dinama

    Promo

    ‘Pisanje između redova’ – knjiga Faruka Kajtaza – “Britka pera, ‘oštar’ na obaraču”

    U Mostaru tradicionalni Božićni koncert i božićni prijem povodom pravoslavnog Božića

    HKD Napredak dodjeljuje stipendije

    Sljedeće godine 20. Jubilarna međunarodna PRO PR konferencija na Plitvičkim jezerima

    republikainfo.com
    Copyright 2019 Republikainfo.com | Developed by Rahatlook
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.