Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Umirovljenici: Povećanje mirovina obmana vlade
    • Napadi američke vojske i iranska prijetnja uništenjem američkih baza – “Od njih neće ostati ni traga”
    • Berlin različito gleda na stavove SAD-a i EU-a u BiH oko izbora visokog predstavnika
    • Jerko Ivanković Lijanović predao zahtjev za promjenu prezimena – umjesto Lijanović želi biti ‘Boljitak’
    • Traži se istraga protiv predsjednika FIFA-e Giannija Infantina zbog političke pristranosti
    • KAO NIKADA DO SADA – Svećenik u propovijedi na godišnjicu poginulih hrvatskih branitelja na Gradini prozvao lažne branitelje: “Stidite se svoga roda”
    • “Naše” i “vaše” žrtve ili kad poštovanje tuđih žrtava postane izdaja
    • Ravnatelj Agencije za privatizaciju HNŽ-a Donko Jović, smijenjen zbog napada na premijerku Buhač
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Global

    Olimpijska boksačka prvakinja Imane Khelif podnijela tužbu u Francuskoj zbog internetskog uznemiravanja

    republikaBy republika12.08.2024Updated:12.08.2024No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Olimpijska boksačka prvakinja Imane Khelif podnijela je pravnu tužbu u Francuskoj zbog internetskog uznemiravanja nakon mora kritika i lažnih tvrdnji o njezinom spolu tijekom Olimpijskih igara u Parizu, rekao je u nedjelju njezin odvjetnik.

    Khelif je osvojila zlato u petak u ženskoj poluteškoj kategoriji.

    Žalba je podnesena u petak u posebnoj jedinici pariškog tužiteljstva za borbu protiv internetskog govora mržnje, u kojoj se navodi “teško internetsko uznemiravanje” usmjereno protiv Khelif, rekao je odvjetnik Nabil Boudi.

    U izjavi je to opisao kao “mizoginu, rasističku i seksističku kampanju” protiv boksača, piše AP.

    Sada je na tužiteljima da odluče hoće li pokrenuti istragu. Kao što je uobičajeno u francuskom zakonu, tužba ne imenuje navodnog počinitelja, već prepušta istražiteljima da utvrde tko bi mogao biti kriv.

    Khelif je nesvjesno gurnuta u svjetski sukob oko rodnog identiteta i regulacije u sportu nakon svoje prve borbe, kada se talijanska protivnica Angela Carini povukla samo nekoliko sekundi u meču, navodeći bol od početnih udaraca.

    Tvrdnje da je Khelif transrodna osoba ili muškarac pojavile su se na internetu, a Međunarodni olimpijski odbor ju je branio i osudio one koji su širili dezinformacije. Khelif je rekla da širenje zabluda o njoj “šteti ljudskom dostojanstvu”.

    Prošle godine, na Svjetskom prvenstvu u New Delhiju, Khelif je bila diskvalificirana nekoliko sati prije svoje borbe za zlatnu medalju kao rezultat pravila Međunarodne boksačke asocijacije koja sprječavaju sportašice s XY kromosomima da se natječu u ženskim disciplinama. IBA je diskvalificirala Yu-Ting prije njezine borbe za brončanu medalju iz istog razloga.

    Međunarodni olimpijski odbor od tada je IBA-i oduzeo status globalnog upravljačkog tijela za boks zbog dugotrajnih problema s upravljanjem i niza sudačkih skandala. To ostavlja boksanje u Parizu pod kišobranom IOC-ove Boksačke jedinice Pariz 2024., koja ima blaža pravila od IBA-e i odlučila je zanemariti rezultate Khelifovih i Yu-Tingovih testova spolne podobnosti prošle godine.

     

    /Desk/

    Imane Khelif internetsko uznemiravanje tužba
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Umirovljenici: Povećanje mirovina obmana vlade

    16.07.2026

    Jerko Ivanković Lijanović predao zahtjev za promjenu prezimena – umjesto Lijanović želi biti ‘Boljitak’

    16.07.2026

    KAO NIKADA DO SADA – Svećenik u propovijedi na godišnjicu poginulih hrvatskih branitelja na Gradini prozvao lažne branitelje: “Stidite se svoga roda”

    15.07.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Umirovljenici: Povećanje mirovina obmana vlade

    Napadi američke vojske i iranska prijetnja uništenjem američkih baza – “Od njih neće ostati ni traga”

    Berlin različito gleda na stavove SAD-a i EU-a u BiH oko izbora visokog predstavnika

    Jerko Ivanković Lijanović predao zahtjev za promjenu prezimena – umjesto Lijanović želi biti ‘Boljitak’

    Traži se istraga protiv predsjednika FIFA-e Giannija Infantina zbog političke pristranosti

    Kolumne

    Šutanje kožne mješine vrijednije od svih političkih nabiguza

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Promo

    U Međugorju međunarodni šahovski turnir sa sudionicima iz više od 15 europskih i azijskih zemalja

    U Ljubuškom predstavljanje knjige – ‘Sin – Priča o Toniju’ vraća se kući

    Povijesni uspjeh za hercegovačko vinarstvo: Neumska vinarija Puntar osvojila zlato na prestižnom Decanteru 2026.

    Predstavljanje knjige ‘Između životinje i božanstva. Ljudsko tijelo i organi u Bibliji’, autora prof.dr. Dubravka Turalije

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.