Republika
    Facebook Twitter Instagram
    Najnovije
    • Prof. Franjo Topić u posjeti Abu Dhabiju
    • Njemačka strahuje od nestašice plina sljedeće zime
    • Putin u Bjelorusiju postavlja taktičko nuklearno oružje
    • Milanović u Derventi odlikovao 103. brigadu HVO-a
    • Ovo je Bojan Prodan koji je brutalno pretukao i opljačkao dvoje staraca u njihovoj kući kod Višegrada
    • Iritantno pomicanje sata, zbog kojeg se osjećamo lošije, zamišljeno je zbog štednje energenata
    • ANKETA HRT-a Što Hrvati misle o muškarcima koji mole na javnom mjestu? Nisu im previše simpatični
    • SKANDAL Nikšić potvrdio kako su im nuđeni milijuni i pozicije za priklanjanje SDA-u
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    OKP – Rusko veleposlanstvo u BiH i dalje tvrdi: Nema invazije na Ukrajinu, Amerika laže i za BiH priprema ukrajinski scenarij

    republikaBy republika27/02/2022Updated:27/02/2022Nema komentara3 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Rusko veleposlanstvo u Bosni i Hercegovini na svom službenom Facebook profilu ustvrdilo je da nikakve invazije na Ukrajinu nema i optužilo SAD da destabilizira BiH i priprema za nju scenarij nalik ukrajinskom te je optužilo Washington da pokušava “genetski uništiti Ruse”.

    Rusko veleposlanstvo uobičajeno funkcionira postavljajući priopćenja na svojoj mrežnoj stranici, no danas je na Facebook profilu s njihovim logom objavljena reakcija na poruku koja je u subotu objavljena na Instagramu veleposlanstva SAD-a. U toj američkoj objavi su citirani ruski dužnosnici koji prije agresije na Ukrajinu tvrde da napada neće biti i da Zapad širi lažnu propagandu kada na to upozorava.

    “Lagali su”, zaključak je poruke u kojoj su citirane obmanjujuće izjave osoba poput šefa ruske diplomacije Sergeja Lavrova, Putinovog glasnogovornika Dimitrija Peskova i Anatolija Antonova, ruskog veleposlanika u Washingtonu.

    Naime, sve njihove izjave, daljnjim razvojem situacije kojem svjedoči svijet, pokazale su se uistinu kao, najblaže rečeno, netočne.

    Objava te poruke  razljutila je rusko veleposlanstvo u Sarajevu te su ponovo demantirali da je u tijeku invazija na Ukrajinu.

    “Kao i obično, lažu sami Amerikanci. Jer nema invazije. Umjesto toga postoji specijalna vojna operacija radi demilitarizacije i denacifikacije ukrajinskog režima”, ponovili su na Facebooku poruku iz Putinovog propagandnog govora kojim je on opravdavao napad Rusije na Ukrajinu.

    Na FB stranici ruskog veleposlanstva optužuje se Amerikance da su oni militarizirali Ukrajinu “pumpajući kriminalne bande oružjem”.

    Rusko veleposlanstvo uvrstilo je i bizarne optužbe da je SAD “natrpao Ukrajinu biolaboratorijima, koji su – vrlo moguće – korišteni za proučavanje metoda za uništavanje ruskog naroda na genetskoj razini”.

    Ne navode gdje se nalaze ti navodni laboratoriji i što se u njima zbiva.

    Rusko veleposlanstvo u BiH u svojim je objavama neizravno sugeriralo i to da SAD zapravo priprema za BiH scenarij nalik ukrajinskom te da zapravo potkopava EU kao strateškog rivala.

    “Upravo Washington je taj koji zapravo ometa dijalog unutar BiH, postavlja konstitutivne narode jedne protiv drugih i protivi se ukidanju anakronog vanjskog protektorata koji predstavlja Ured visokog predstavnika. U isto vrijeme on takvu Bosnu i Hercegovinu ‘pažljivo’ gura u Europsku uniju kako bi je, poput Kosova, iskoristio kao ‘fitilj’ protiv svog geopolitičkog protivnika odnosno EU. To je istina, iako u svjetlu trenutne imaginarne solidarnosti između Amerike i Europe ‘po ukrajinskom slučaju’ takva izjava može izgledati pretjerano. Ali doći će trenutak istine”, poruka je iz ruskog veleposlanstva u BIH.

    SAD “nije ‘dokazani prijatelj’, već iskusni predator, koji će, inače, bez oklijevanja prepustiti svog saveznika sudbini ako mu se prikliješti rep”, navodi se u zaključku objave ruskog veleposlanstva na Facebooku.

    /Republika/

    BiH izdvojeno rusko veleposlanstvo
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Putin u Bjelorusiju postavlja taktičko nuklearno oružje

    25/03/2023

    Ovo je Bojan Prodan koji je brutalno pretukao i opljačkao dvoje staraca u njihovoj kući kod Višegrada

    25/03/2023

    Iritantno pomicanje sata, zbog kojeg se osjećamo lošije, zamišljeno je zbog štednje energenata

    25/03/2023

    Comments are closed.

    No comment

    Gradonačelnik Banja Luke

    ‘Ne može mu ni’ko ništa…’

    Ovako je 2015. hrvatski predsjednik Milanović govorio o istupanju u medijima, pristojnosti…Doživio je preobrazbu.

    Polako u legitimno predstavljanje

    Najnovije

    Prof. Franjo Topić u posjeti Abu Dhabiju

    Njemačka strahuje od nestašice plina sljedeće zime

    Putin u Bjelorusiju postavlja taktičko nuklearno oružje

    Milanović u Derventi odlikovao 103. brigadu HVO-a

    Ovo je Bojan Prodan koji je brutalno pretukao i opljačkao dvoje staraca u njihovoj kući kod Višegrada

    Kolumne

    Marić: “…u pet deka”

    Sretno, Mamiću!

    “Milanović izjavom o Kosovu želi naštetiti Vučiću i pogodovati Putinu”

    Zašto mostarski gradonačelnik umjesto konstruktivne kritike želi ulizice?

    Promo

    Stolac – Na Pješivcu tečaj rezidbe maslina

    Napretkova korizmena tribina u Mostaru

    Počinje 4. Napretkov tjedan kulture, na programu: koncerti, kazališna predstava, predstavljanje monografije i izložba

    Predstavljena nova knjiga Emila Karamatića ‘Balkanski soj – mutacija domoljublja’

    republikainfo.com
    Copyright 2019 Republikainfo.com | Developed by Rahatlook
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.