Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Trump okrivio Kanadu za dim s požarišta koji se širi na SAD: “Trošak tog onečišćenja morat će se dodati carinama koje Kanada plaća”
    • Njemačka zbog rizika od napada podigla razinu sigurnosti na ‘visoku’ – ministar najavljuje reformu obavještajnih agencija – Merz najavljuje milijarde za naoružanje, automobilska industrija otpušta desetke tisuća radnika
    • Hrvatska se i dalje bori protiv afričke svinjske kuge, unatoč utrošenim milijunima eura za biosigurnost i odštete – Možda je odgovor ovdje: otkriveni kamioni s krijumčarenim svinjama bez oznaka
    • Lipanjske vrućine odnijele najmanje 12.000 života u Europi
    • Trump optužio Kinu za miješanje u američke izbore 20220. – Peking odmah odgovorio: “Jasno je tko se miješa u unutarnje stvari drugih zemalja”
    • Schmidt konačno otvoreno priznao da je otišao zbog američkog pritiska
    • Izbor hrvatskog člana Predsjedništva BiH: Zamka za Bošnjake i okidač za američke sankcije?
    • Poniženi branitelji i obezvrijeđena država – braniteljski dodatak 1,5 KM mjesečno – Ništavnih 65 KM za skoro četiri godine obrane BiH – manje od dnevnice bilo kojeg političara
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    OHOHO – Dodik zaprijetio hrvatskim predstavnicima u BiH ako “budu kalkulirali s muslimanima”: 15 godina zbog naših interesa smo ih držali da ne potonu, a možemo igrati i priču o postotcima

    republikaBy republika21.03.2025Updated:21.03.2025No Comments3 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik gostovao je u četvrtak večer na RTRS-u gdje je, zajedno sa Željkom Cvijanović, Radovanom Viškovićem i Nenadom Stevandićem pokušavao opravdati poteze koje donosi rukovodstvo entiteta.

    Kako prenosi Klix.ba, Dodik je pri tom “opleo” i po predstavnicima Hrvata u Bosni i Hercegovini kazavši kako su ih “Srbi u posljednjih 15 godina držali da ne potonu” i to “iz svojih interesa”, te da im je “bolje da se drže priče oko konstitutivnosti naroda”.

    “Mislim da će Hrvati iz ovog političkog procesa izaći kao najveći gubitnici. Oni pokušavaju pokazati nešto što ne žive – da su za reformsku Bosnu i Hercegovinu. Koju reformsku? A, usput im je potpuno degradiran status. Mi Srbi smo im to držali 10 – 15 godina iz svog razloga. Držali smo ih na pozicijama da potpuno ne potonu. Što sad dobivaju? Tri puta imaju člana Predsjedništva koji nije njihov, tri puta ih preglasavaju u Vladi FBiH. Što mislite jednog dana ako se dogovorimo o nekoj novoj Bosni i kažemo da to bude po postotcima – koliko će onda Hrvati imati? Hoće li pristati na osam posto? Hoćete da igramo tu priču ili ćemo ostati principijelni na dogovoru koji imamo?”, kazao je.

    Savjetovao je Hrvatima da čuvaju priču oko konstitutivnosti naroda.

    “A, onda to ne ovisi od toga ima li ih 50.000 ili milijun i pol. Konstitutivan narod je konstitutivan narod. To trebaju Hrvati štititi i mi to želimo zaštititi za njih. Ali, ako budu kalkulirali s muslimanim, ja im ne mogu pomoći”, kazao je.

    Kazao je također da bi mogao zabraniti ulazak veleposlaniku Njemačke u RS.

    “Nismo mi u lošoj poziciji, mi smo u odličnoj poziciji. Mi znamo što hoćemo, zato je tolika nervoza. Mi znamo što radimo. U Ustavu nema Suda i Tužiteljstva, kao ni SIPA-e ni VSTV-a. Ok, neće se primjenjivati. Ne godi Nijemcima? Ok, ne gode ni oni nama. Uvest će nam sankcije? Uvest ćemo i mi njima? Smiješno? Vidjet ćemo je li smiješno. Oni će uvesti Dodiku i njima (Stevandiću i Viškoviću op. a.) sankcije. I mi ćemo njihovim ljudima, pa ćemo kazati da njihov veleposlanik ne smije ovdje hodati”, kazao je.

    Nagovijestio je i da više neće ići u Federaciju BiH.

    “Danas sam se obradovao kad sam vidio da je direktor Federalne uprave policije rekao kako je dobio nalog da uhićuje. Odlično, to je za nas inače inozemstvo. Ok, u to inozemstvo nećemo ići. Ići ćemo u neke druge zemlje, u tu nećemo”, rekao je Dodik, prenosi Klix.

    /Desk/

    #milorad dodik Hrvati izdvojeno konstitutivnost RS sankcije uhićenje
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Trump okrivio Kanadu za dim s požarišta koji se širi na SAD: “Trošak tog onečišćenja morat će se dodati carinama koje Kanada plaća”

    18.07.2026

    Njemačka zbog rizika od napada podigla razinu sigurnosti na ‘visoku’ – ministar najavljuje reformu obavještajnih agencija – Merz najavljuje milijarde za naoružanje, automobilska industrija otpušta desetke tisuća radnika

    18.07.2026

    Trump optužio Kinu za miješanje u američke izbore 20220. – Peking odmah odgovorio: “Jasno je tko se miješa u unutarnje stvari drugih zemalja”

    17.07.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Trump okrivio Kanadu za dim s požarišta koji se širi na SAD: “Trošak tog onečišćenja morat će se dodati carinama koje Kanada plaća”

    Njemačka zbog rizika od napada podigla razinu sigurnosti na ‘visoku’ – ministar najavljuje reformu obavještajnih agencija – Merz najavljuje milijarde za naoružanje, automobilska industrija otpušta desetke tisuća radnika

    Hrvatska se i dalje bori protiv afričke svinjske kuge, unatoč utrošenim milijunima eura za biosigurnost i odštete – Možda je odgovor ovdje: otkriveni kamioni s krijumčarenim svinjama bez oznaka

    Lipanjske vrućine odnijele najmanje 12.000 života u Europi

    Trump optužio Kinu za miješanje u američke izbore 20220. – Peking odmah odgovorio: “Jasno je tko se miješa u unutarnje stvari drugih zemalja”

    Kolumne

    Šutanje kožne mješine vrijednije od svih političkih nabiguza

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Promo

    U Međugorju međunarodni šahovski turnir sa sudionicima iz više od 15 europskih i azijskih zemalja

    U Ljubuškom predstavljanje knjige – ‘Sin – Priča o Toniju’ vraća se kući

    Povijesni uspjeh za hercegovačko vinarstvo: Neumska vinarija Puntar osvojila zlato na prestižnom Decanteru 2026.

    Predstavljanje knjige ‘Između životinje i božanstva. Ljudsko tijelo i organi u Bibliji’, autora prof.dr. Dubravka Turalije

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.