Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”
    • Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem
    • Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”
    • Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica
    • Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?
    • Inzko u otvorenom pismu PIC-u apelira: S najvećom pažnjom odvagajte odluku o visokom predstavniku, posljedice bi mogle biti nepopravljive
    • Istraživanje o prisutnosti žena u medijima – Pehlić: “Nikada ne možete uvrijediti muškarca kao što možete uvrijediti ženu”
    • Trump šalje američkog generala za novog veleposlanika u BiH
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    Odvjetnik Mišetić prozvao bh veleposlanicu Mlinarević: “Navija za strani parlament koji poziva na rušenje Ustava njene zemlje”

    republikaBy republika10.07.2022Updated:10.07.2022No Comments3 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Njemački zastupnik vladajućeg SPD Adis Ahmetović je uoči izglasavanja rezolucije Bundestaga o BiH ustvrdio da je koncept konstitutivnih naroda u BiH propao. Na njega se nadovezala Martina Mlinarević Sopta, veleposlanica BiH u Češkoj koja je ustvrdila da je ta rezolucija “za bolje sutra svih Bosanaca i Hercegovaca i jedno demokratsko društvo koje vrednuje svakog čovjeka”.

    Podsjetimo, nju je za veleposlanicu imenovao Željko Komšić, hrvatski član Predsjedništva BiH kojega su Bošnjaci preglasavanjem nametnuli Hrvatima. Ona je imenovana na mjesto veleposlanice iako nije ne zadovoljava uvjete, odnosno ne posjeduje diplomu, za koju je tvrdila da ima. Ona je osim toga poznata po prostačkom napadu na Hrvate, ali i općenito kritiziranju “Hercegovačkog mentaliteta”.

    Njenu objavu komentirao Luka Mišetić, odvjetnik koji je obranio Antu Gotovinu pred Haaškim tribunalom, piše Narod.hr.

    “Ovo je veleposlanica zemlje koji javno navija za strani parlament koji poziva na rušenje ustava njene zemlje i odluka Ustavnog suda njene zemlje. Banana republika. Gospođo veleposlanice, ili budite diplomat koji brani zakone svoje zemlje, ili formalno postanite političar”, napisao je Mišetić.

    Ovo je veleposlanica zemlje koji javno navija za strani parlament koji poziva na rušenje ustava njene zemlje i odluka Ustavnog suda njene zemlje. Banana republika. Gospođo veleposlanice, ili budite diplomat koji brani zakone svoje zemlje, ili formalno postanite političar. https://t.co/10JJewkX79

    — Luka Misetic (@MiseticLaw) July 8, 2022

    “Ustavni sud BiH potvrdio je da su prava “konstitutivnih naroda” temelj Ustava BiH. Pitam se hoće li “branitelji suvereniteta BiH” osuditi ovo “bezobrazno miješanje u unutarnje stvari BiH” njemačkog parlamentarca SPD-a Ahmetovića? Je li Bundestag sada iznad Ustavnog suda BiH?”, dodao je u drugom tvitu.

    Izvornu Ahmetovićevu objavu da je koncept konstitutivnih naroda u BiH propao komentirao je i Grmoja poručivši: “Monstruozna i zločinačka izjava. Kategorija konstitutivnih naroda je temelj Daytona i Ustava. Čisto izazivanje rata.”, prenosi Narod.hr.

    Međutim, podsjetimo da je ‘hrvatski’ član Predsjedništva BiH i predsjednik DF-a Željko Komšić predložio Mlinarević za veleposlanicu u Češkoj, a što je potvrdilo i tročlano Predsjedništvo BIH, jer “svatko predlaže ‘svoje’ veleposlanike”.

    Podsjetimo i na to da se upravo SPD-ov zastupnik u Bundestagu bh korijena, Adis Ahmetović, javno je zahvalio Željku Komšiću na podršci koju mu je pružio, nakon što ga je (vrlo neprimjereno) napao predsjednik Hrvatske Zoran Milanović i to upravo zbog njegove inicijative i uloge oko sadržaja rezolucije o BiH gdje se kao secesionisti navode Milorad Dodik i Dragan Čović, dok je Ahmetović spriječio da se u ovom “klubu” nađe i Bakir Izetbegović.

    Naime, Milanović je rekao kako je “autor rezolucije nekakav Muhamed”.

    Naravno, svojom izjavom, ionako kontroverzni hrvatski predsjednik, samo je dodatno pogoršao cijelu situaciju.

    „Hvala vam na podršci i jasnoj posvećenosti demokratiji i evropskim vrijednostima. Kao članovi njemačkog Bundestaga, nastavit ćemo vrijedno raditi na tome da i Bosna i Hercegovina ide ovim putem – putem ka EU. Regija i njegovi ljudi to zaslužuju. I u tome imate našu punu podršku“, poručio je Ahmetović u komentaru na službenoj stranici FB Željka Komšića.

    Ovo je bio i svojevrsni skandal ovog njemačkog mladog zastupnika jer bi po toj prirodi stvari trebao biti bliži “setrinskoj stranci” SDP-u BiH nego Komšiću i njegovom DF-u koji koalira s najjačom bošnjačkom nacionalnom strankom SDA i zahvaljujući kojoj je u vlasti.

    Očito je da se događa “balkanizacija Bundestaga”, a kako je to već prije kazao Ahmetovićev stariji stranački kolega Josip Jutarović koji je jasno istaknuo mišljenje da se i Izetbegović trebao naći u društvu Čovića i Dodika te Ahmetovića optužio za podršku Komšiću i Izetbegoviću umjesto sestrinskom SDP-u BiH.

    /Desk/

    adis ahmetović izdvojeno luka mišetić Martina Mlinarević Željko Komšić
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”

    03.06.2026

    Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica

    03.06.2026

    Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?

    03.06.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Reiner o inicijativi DP-a o hrvatskoj izbornoj jedinici u FBiH: “Bez suglasnosti triju konstitutivnih naroda nema promjene Ustava”

    Cijela BiH, kao i Balkan, pod meteo upozorenjem

    Richard Gere o Trumpu: “Tko bi pomislio da takav manijak može postati predsjednik SAD-a?”

    Dodikova ‘kažnjenička bojna lobista’ – Plaća 100.000 dolara mjesečno američkog generala-lobistu, oštre kritike Trumpovih pristalica

    Nastavak ročišta pred Vrhovnim sudom FBiH u predmetu ‘Tulumović i ostali’ – Slučaj ili apsurd koji će se izučavati na fakultetima?

    Kolumne

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Koje je liberalno stajalište o ZDS-u, nacističkom i komunističkom znakovlju?

    Promo

    U Sarajevu premijera filma ‘Prova, kora i pokora’ o ženama koje su nakon Drugog svjetskog rata ostale same

    Pjesničko-likovna večer ‘Na oltaru ljubavi’ Vesne Oborine

    IV. okrugli stol Zaklade – ‘Ljudsko bratstvo i sestrinstvo’ – interdisciplinarni dijalog o temeljima društvenekohezije

    Konferencija ‘Trebinje 2026: Gradimo regiju’ okuplja građevinsku elitu, investitore i stručnjake

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.