Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Traži se istraga protiv predsjednika FIFA-e Giannija Infantina zbog političke pristranosti
    • KAO NIKADA DO SADA – Svećenik u propovijedi na godišnjicu poginulih hrvatskih branitelja na Gradini prozvao lažne branitelje: “Stidite se svoga roda”
    • “Naše” i “vaše” žrtve ili kad poštovanje tuđih žrtava postane izdaja
    • Ravnatelj Agencije za privatizaciju HNŽ-a Donko Jović, smijenjen zbog napada na premijerku Buhač
    • U Međugorju otvoren Dodig Tennis Center – gosti Novak Đoković, Marin Čilić, Mate Pavić, a u publici je bio i Boris Becker
    • U Hrvatskom saboru žustra rasprava oko ‘Rezolucije o političkom osnaživanju Hrvata u BiH’
    • Ustavni sud odbio apelaciju Envera Buze, osuđenog za zločine nad Hrvatima Uzdola
    • U Parizu veliki vojni mimohod – obiježava se Dan pada Bastille uz poruku ‘Europa je snažna’
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Global

    Norveška naftna tvrtka nakon verbalnog napada Trumpa i Vancea na Zelenskog: “Nema goriva za Amerikance dok Trump ne ode. Slava Ukrajini!”

    republikaBy republika02.03.2025No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Velika norveška naftna tvrtka Haltbakk Bunkers objavila je da više neće opskrbljivati gorivom američke snage, uključujući podmornice američke mornarice koje pristaju u norveškim lukama. Odluka je kao odgovor na nedavni sukob američkog predsjednika Donalda Trumpa i ukrajinskog predsjednika Volodimira Zelenskog u Bijeloj kući.

    “Nema goriva za Amerikance”

    Tvrtka je na društvenim mrežama objavila da prestaje opskrbljivati američke snage gorivom te je svoju odluku popratila porukom: “Nema goriva za Amerikance!”

    “Danas smo svjedočili najvećem cirkusu ikad prikazanom ‘uživo na televiziji’ od aktualnog američkog predsjednika i njegovog potpredsjednika. Veliko poštovanje prema predsjedniku Ukrajine što se suzdržao i ostao smiren, iako je SAD priredio televizijski igrokaz izdaje. Smučilo nam se. Kratko i jasno: odlučili smo odmah prestati biti dobavljač goriva američkim snagama u Norveškoj i njihovim brodovima koji pristaju u norveškim lukama”, stoji u objavi tvrtke, prenosi Index.hr.

    “Nema goriva za Amerikance! Pozivamo sve Norvežane i Europljane da slijede naš primjer. Slava Ukrajini!” dodali su na kraju.

    “Odluka na snazi dok je Trump predsjednik”

    Vlasnik tvrtke Gunnar Gran izjavio je za norveški pomorski portal Kystens Næringsliv da se zabrana opskrbe američkih snaga neće ukinuti dok Trump ne napusti dužnost. “Kao što vjerojatno razumijete, ni litra goriva neće biti isporučena dok Trump ne ode”, rekao je Gran, dodajući da njegova tvrtka kao privatno poduzeće ima pravo birati svoje kupce.

    Gran je također istaknuo da je Haltbakk Bunkers već ranije obustavio opskrbu ruskih brodova nakon početka invazije na Ukrajinu. “To je donijelo dodatni prihod našim konkurentima, dok smo mi izgubili značajne prihode. No mi imamo moralni kompas. Sada su, zbog svog ponašanja prema Ukrajincima, isključeni i Amerikanci.”

    Zabrana stupa na snagu odmah i odnosi se na sve američke brodove koji pristaju u norveškim lukama.

    Povijesna svađa

    Podsjetimo, jučerašnji sastanak između američkog predsjednika Donalda Trumpa i ukrajinskog predsjednika Volodimira Zelenskog u Bijeloj kući završio je napetom konfrontacijom.

    Tijekom sastanka, Trump je optužio Zelenskog da nepromišljeno ugrožava globalnu sigurnost odbijanjem pregovora o mirovnom sporazumu s Rusijom. Potpredsjednik SAD-a JD Vance također je kritizirao Zelenskog zbog, kako je naveo, nedostatka zahvalnosti i poštovanja tijekom susreta. Sukob je izazvao globalnu raspravu i uzdrmao američko-ukrajinske odnose.

    Inače, Haltbakk Bunkers je norveška naftna i brodarska tvrtka koja opskrbljuje gorivom duž cijele norveške obale. Osim goriva, tvrtka nudi i maziva, deterdžente, dezinficijense za akvakulturu te sredstva za razgradnju izlivene nafte, prenosi Index.

     

    /Desk/

    Donald Trump Gorivo haltbakk Bunkers naftna tvrtka Norveška
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Trump uvodi nadzor nad osiguranjem Hormuškog tjesnaca, naravno, uz naknadu “puno novca” – 20 %

    13.07.2026

    Preminuo američki senator Lindsey Graham

    12.07.2026

    Kraj primirja između SAD-a i Irana – Trump: Oni su ludi, primirje je završeno” – Iran: “nećemo popustiti”

    08.07.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Traži se istraga protiv predsjednika FIFA-e Giannija Infantina zbog političke pristranosti

    KAO NIKADA DO SADA – Svećenik u propovijedi na godišnjicu poginulih hrvatskih branitelja na Gradini prozvao lažne branitelje: “Stidite se svoga roda”

    “Naše” i “vaše” žrtve ili kad poštovanje tuđih žrtava postane izdaja

    Ravnatelj Agencije za privatizaciju HNŽ-a Donko Jović, smijenjen zbog napada na premijerku Buhač

    U Međugorju otvoren Dodig Tennis Center – gosti Novak Đoković, Marin Čilić, Mate Pavić, a u publici je bio i Boris Becker

    Kolumne

    Šutanje kožne mješine vrijednije od svih političkih nabiguza

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Promo

    U Međugorju međunarodni šahovski turnir sa sudionicima iz više od 15 europskih i azijskih zemalja

    U Ljubuškom predstavljanje knjige – ‘Sin – Priča o Toniju’ vraća se kući

    Povijesni uspjeh za hercegovačko vinarstvo: Neumska vinarija Puntar osvojila zlato na prestižnom Decanteru 2026.

    Predstavljanje knjige ‘Između životinje i božanstva. Ljudsko tijelo i organi u Bibliji’, autora prof.dr. Dubravka Turalije

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.