Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Za više od 4 milijuna izbjeglih Ukrajinaca još godinu dana privremene zaštite u EU, među njima i za oko 800 tisuća vojnih obveznika koji su, suprotno zakonu, napustili domovinu u ratu
    • U listopadu počinje posebna pravila za ulazak i izlazak u EU državljana trećih zemalja
    • Iran i Izrael prijete novim međusobnim napadima, u Tel Avivu među ozlijeđenim i hrvatski konzul i njegova supruga
    • Stolac obilježio 33. obljetnicu oslobođenja: “Sloboda se čuva i gradi”
    • Zbog Viaducta – Predsjedništvo odbilo usvajanje proračuna – SNSD-ov ministar predlaže da dug RS-a od 200 milijuna KM plati Središnja banka BiH
    • Trump u svojim objavama demantirao Rubia o (ne)umiješanosti SAD-a u napade na Iran: “Teheran podcijenio spremnost i moć SAD-a i Izraela. Bit će još gore”
    • Bh kamionski prijevoznici prosvjedu usporavanjem prometa – EU ih tretira kao “obične putnike”
    • Mostar Bus od 16. lipnja uvodi ljetni vozni red
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Vijesti

    Njemački kardinal izazvao zgražanje usporedbom s nacistima

    republikaBy republika05.02.2020No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Vodeći njemački kardinal izazvao je zgražanje nakon što je posegnuo za nacističkom usporedbom kako bi omalovažio reforme u njemačkoj Katoličkoj crkvi.

    U komentaru objavljenom na ultrakonzervativnom portalu LifeSiteNews, kardinal Gerhard Mueller obrušio se na nedavno održanu biskupsku konferenciju na kojoj se raspravljalo o nizu reformi.

    Organizirana prošlog tjedna u Frankfurtu, konferencija je bila prvi skup u sklopu inicijative “Sinodski put” pokrenute kao odgovor na pedofilske skandale.

    Cilj konferencije je raspraviti osjetljiva pitanja poput uloge žena u crkvi, celibata i seksualnosti.

    Mueller ju je u intervjuu od ponedjeljka nazvao “samoubilačkim procesom” i obrušio se na biskupe jer su odlučili “da su njihove odluke pravovaljane iako su suprotne katoličkoj doktrini”.

    “To je isto kao kada je ustav Weimarske Republike ukinut Zakonom o ovlastima”, rekao je kardinal referirajući se na zakon koji je otvorio put nacističkoj vladavini.

    “Samoproglašena skupština, koju nije odobrio ni Bog ni ljudi koje bi trebala predstavljati, ukida ustav Crkve Svetoga prava, utemeljen na riječi Božjoj”, kaže Mueller.

    Njegovi komentari izazvali su zgražanje Bernda Hagenkorda, jezuita koji ima ključnu ulogu u biskupskoj sinodi.

    “Tko god usporedi Sinodski put s nacističkim Zakonom o ovlastima iz 1933. ili ne poznaje povijest ili namjerno truje svaku raspravu”, napisao je Hagenkord na blogu ocijenivši Muellerove komentare “destruktivnima”.

     

    (Izvor: HINA)

    Gerhard Mueller nacisti njemački kardinal
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Stolac obilježio 33. obljetnicu oslobođenja: “Sloboda se čuva i gradi”

    13.06.2025

    Bh kamionski prijevoznici prosvjedu usporavanjem prometa – EU ih tretira kao “obične putnike”

    13.06.2025

    HSP BiH: Helez počinio diplomatski skandal, ugrozio sigurnost države i pokazao kako bi izgledala “građanska” BiH

    13.06.2025

    Comments are closed.

    Najnovije

    Za više od 4 milijuna izbjeglih Ukrajinaca još godinu dana privremene zaštite u EU, među njima i za oko 800 tisuća vojnih obveznika koji su, suprotno zakonu, napustili domovinu u ratu

    U listopadu počinje posebna pravila za ulazak i izlazak u EU državljana trećih zemalja

    Iran i Izrael prijete novim međusobnim napadima, u Tel Avivu među ozlijeđenim i hrvatski konzul i njegova supruga

    Stolac obilježio 33. obljetnicu oslobođenja: “Sloboda se čuva i gradi”

    Zbog Viaducta – Predsjedništvo odbilo usvajanje proračuna – SNSD-ov ministar predlaže da dug RS-a od 200 milijuna KM plati Središnja banka BiH

    Kolumne

    Govor oca nad grobom sina za koji povijest nema uzor

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Topić: Papa Franjo čuvar

    Politička kriza ili prostor za manipulaciju

    Promo

    Mostar Bus od 16. lipnja uvodi ljetni vozni red

    Svjetski dan zaštite okoliša s HT Eronetom: Misli digitalno, djeluj ekološki

    U Mostaru Sajam braniteljskog poduzetništva

    Dokumentarni film ‘Vrijeme stradanja’ u Garevcu – sjećanje na tragična stradanja Hrvata Bosanske Posavine

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.