Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Na komemoraciju u Srebrenicu dolaze visoki dužnosnici iz EU-a
    • Dodik neće migrante iz EU-a, ali nudi RS za Trumpove migrante i ukidanje sankcija
    • BiH ima 45 dana za dogovor oko Reformske agende i milijardu eura pomoći iz EU-a
    • MMF o BiH: Hitno treba novca, rizici su povećani zbog vanjskih udara i domaćih političkih tenzija
    • U meksičkom krematoriju pronašli skoro 400 tijela – što je bilo u urnama koje su davali obiteljima?
    • Američki gulag – Trump otvorio prihvatilište za migrante usred močvare, ‘osigurano’ aligatorima i zmijama: “Ako pobjegnete trčite cik-cak. Šanse za bijeg vam rastu za 1%”
    • Dodik: Nećemo u RS-u dopustiti raspoređivanje 50.000 migranata iz Europe
    • Incident u NSRS-u i zamalo tuča: Stevandić isprovocirao Vukanovića: “Za psihijatrije” i “svinjo, majmune debeli”…
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Vijesti

    Njemačka otvara vojni centar za cijepljenje tijekom 24 sata

    republikaBy republika31.03.2021Updated:31.03.2021No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Njemačka vojska omogućit će po prvi put 24-erosatno cijepljenje u jednom od svojih centara u zapadnom dijelu Njemačke, objavile su vlasti u srijedu.

    Centar za cijepljenje Lebach u pokrajini Saarskoj biti će od nedjelje otvoren 24 sata i radom u tri smjene omogućit će da 1000 ljudi dnevno može biti procijepljeno.

    Diljem zemlje vojska može ponuditi cijepljenje u 28 sličnih centara, dokle god su dostupne pošiljke cjepiva. Ministrica obrane Annegret Kramp-Karrenbauer kazala je u srijedu da je taj potez dio “velike nacionalne kampanje cijepljenja”.

    Zbog usporenog odvijanja cijepljenja u Njemačkoj vlasti se od početka godine redovito nalaze na udaru kritika, a najnovije odustajanje od najavljenog pooštrenja restrikcija za Uskrs dodatno je narušilo povjerenje u vladino uspješno upravljanje u pandemiji koronavirusa.

    Premijer najveće njemačke pokrajine Sjeverne Rajne-Vestfalije Armin Laschet rekao je u srijedu kako još uvijek nije sigurno hoće li se škole u toj zemlji otvoriti nakon Uskrsa. Situacija će se “intenzivno” razmotriti s ministarstvom obrazovanja, najavio je Laschet, čelnik Merkeline Kršćansko-demokratske unije (CDU) i njezin mogući nasljednik na mjestu kancelara.

    Broj zaraza u Njemačkoj porastao je za 17.051 novih slučajeva na dnevnoj razini, objavljeno je u srijedu, a u 24 sata umrlo je 249 pacijenata koji su bili zaraženi covidom-19.

    Prosječna sedmodnevna incidencija infekcije, koja pokazuje kako se brzo virus širi, neznatno je u srijedu pala te iznosi 132,3 na 100.000 stanovnika, u odnosu na 135,2 dan ranije.

    (Izvor: HINA)

    #njemačka cijepljenje
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Na komemoraciju u Srebrenicu dolaze visoki dužnosnici iz EU-a

    02.07.2025

    Dodik: Nećemo u RS-u dopustiti raspoređivanje 50.000 migranata iz Europe

    02.07.2025

    Grad Mostar počinje projekt recikliranja otpada

    30.06.2025

    Comments are closed.

    Najnovije

    Na komemoraciju u Srebrenicu dolaze visoki dužnosnici iz EU-a

    Dodik neće migrante iz EU-a, ali nudi RS za Trumpove migrante i ukidanje sankcija

    BiH ima 45 dana za dogovor oko Reformske agende i milijardu eura pomoći iz EU-a

    MMF o BiH: Hitno treba novca, rizici su povećani zbog vanjskih udara i domaćih političkih tenzija

    U meksičkom krematoriju pronašli skoro 400 tijela – što je bilo u urnama koje su davali obiteljima?

    Kolumne

    Putovnica i pasoš u rukama nitkova

    Govor oca nad grobom sina za koji povijest nema uzor

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Topić: Papa Franjo čuvar

    Promo

    Mostar Bus od 16. lipnja uvodi ljetni vozni red

    Svjetski dan zaštite okoliša s HT Eronetom: Misli digitalno, djeluj ekološki

    U Mostaru Sajam braniteljskog poduzetništva

    Dokumentarni film ‘Vrijeme stradanja’ u Garevcu – sjećanje na tragična stradanja Hrvata Bosanske Posavine

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.