Nakon što je šokantna snimka brutalnog premlaćivanja mladića u Mostaru koji je prekršio mjeru policijskog sata objavljena u javnosti, korisnici društvenih mreža traže hitnu kaznenu prijatvu i suspenziju dva policajca zbog zloupotrebu položaja. Pojedini mediji čak su i objavili fotografije i imena policajaca, a reakcija iz MUP-a HNŽ-a još se čeka. Kako se na snimci može vidjeti, policajci su uporno, iako mladić nije pružao nikakav otpor, nastavili divljački ga udarati i vikati te se stiče dojam da su mladića pretukli nepoznati banditi, a ne policajci.
Nakon što su ga premlatili, mladić je odvezen u PU Mostar gdje mu napisana kazna za kršenje mjere policijskog sata te je pušten ju pola noći da sam pješači doma bez medicinskog pregleda, prenijeli su mediji.
Nije nikakva tajna da policija prekršajnim prijavama kažnjava one koji prekrše policijski sat, ali video snimak koji je u dostavljen redakcijama govori o policijskoj brutalnosti o kojoj treba provesti istragu. Sudeći prema datumu nadzorne kamere, snimka je nastala u subotu, 10. travnja, u 22:05 sati.
Na snimci se vidi kako mladić dolazi pred ulaz u zgradu, a odmah za njim i jedan policajac koji ga udara u glavu. Zatim mu se pridružuje drugi kolega te ga zajedno brutalno udaraju.
Kako se navodi u poruci koju su dobili mediji, mladić se u subotu u 23 sata vraćao u stan. Nije sporno da je prekršio zabranu kretanja koja je na snazi, ali ono što slijedi svakako treba dodatno pojašnjenje ili istragu.
Naime, pred ulazom u zgradu na mladića se zalijeću dva policajca i premlaćuju ga, a zatim odvode u policijsku postaju.
-Nakon premlaćivanja odvezen je u PU Mostar gdje mu napisana kazna za kršenje mjere policijskog sata i pušten je sam u pola noći da pješači doma bez medicinskog pregleda. Nakon što mu je pozlilo u domu, mladić se sam javio na CUM SKB Mostar gdje su mu utvrđene povrede – navodi se u poruci koja je poslana medijima.