Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Poniženi branitelji i obezvrijeđena država – braniteljski dodatak 1,5 KM mjesečno – Ništavnih 65 KM za skoro četiri godine obrane BiH – manje od dnevnice bilo kojeg političara
    • Svečano obilježen Dana grada Stoca – uz poruke poštovanja prošlosti, očuvanja stabilne sadašnjosti i izgradnje sigurne budućnosti
    • Umirovljenici: Povećanje mirovina obmana vlade
    • Napadi američke vojske i iranska prijetnja uništenjem američkih baza – “Od njih neće ostati ni traga”
    • Berlin različito gleda na stavove SAD-a i EU-a u BiH oko izbora visokog predstavnika
    • Jerko Ivanković Lijanović predao zahtjev za promjenu prezimena – umjesto Lijanović želi biti ‘Boljitak’
    • Traži se istraga protiv predsjednika FIFA-e Giannija Infantina zbog političke pristranosti
    • KAO NIKADA DO SADA – Svećenik u propovijedi na godišnjicu poginulih hrvatskih branitelja na Gradini prozvao lažne branitelje: “Stidite se svoga roda”
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Energetika
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Samo dobre stvari
    • Kontakt
    Republika
    Scena

    Netflix nadmašio procjene zarade, ali rizici rasta broja pretplatnika i dalje postoje

    republikaBy republika21.01.2026No Comments3 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Dionice Netflixa pale su za više od 5 % u trgovanju nakon zatvaranja burze, unatoč tome što je zarada nadmašila procjene Wall Streeta, prenosi euronews.

    Netflix je prošlu godinu zaključio još jednim solidnim financijskim rezultatom, iako je tvrtka upozorila na potencijalne poteškoće u budućnosti, posebice one povezane s predloženim preuzimanjem tvrtke Warner Bros Discovery.

    Rezultati za četvrto tromjesečje objavljeni u utorak nadmašili su projekcije analitičara s Wall Streeta, ali se u izvješću navodi i da je video servis godinu završio s više od 325 milijuna pretplatnika diljem svijeta. To znači da je tvrtka od 2024. godine dodala oko 23 milijuna pretplatnika.

    Povećanje u 2025. godini označilo je dramatično usporavanje u odnosu na 41 milijun korisnika dobivenih tijekom 2024., što je pojačalo zabrinutost investitora da je rast Netflixa dosegnuo vrhunac. Masovni skok broja pretplatnika prvotno je bio potaknut uvođenjem jeftinije verzije usluge s oglasima 2022. godine.

    Uprava je također prognozirala dobit za razdoblje siječanj-ožujak koja je ispod predviđanja analitičara te najavila da će Netflix prestati s otkupom vlastitih dionica dok pokušava dovršiti posao s Warner Brosom.

    Iako se očekuje da će se prodaja oglasa udvostručiti, Netflix je također predvidio da će rast prihoda usporiti sa 16 % u 2025. godini na 12 % – 14 % u ovoj godini.

    Dionice Netflixa potonule su više od 5 % u produljenom trgovanju, unatoč činjenici da su dobit i prihodi za proteklo tromjesečje bili bolji od očekivanih. Tvrtka je zaradila 2,4 milijarde dolara (2,05 milijardi eura), što je porast od 29 % na godišnjoj razini. Prihodi su porasli za 18 % u odnosu na prethodnu godinu na više od 12 milijardi dolara (10,24 milijarde eura).

    Bitka za Warner Bros

    Rat ponudama za Warner Bros dobio je novi zaokret u utorak kada je Netflix svoju prvotnu ponudu (koja je uključivala dionice) pretvorio u ponudu isključivo u gotovini (all-cash deal). Ovaj potez osmišljen je kako bi se pojednostavio proces preuzimanja i olakšao dioničarima Warnera otpor prema konkurentskoj ponudi tvrtke Paramount.

    Iako je Warner Bros potvrdio predanost dogovoru s Netflixom, Paramount ne pokazuje znakove povlačenja. Ranije ovog mjeseca, Paramount je najavio dioničarima da će imenovati direktore u upravni odbor Warnera koji će glasati protiv dogovora s Netflixom, uz podnošenje tužbe kojom se traži potpunija transparentnost oko tog posla.

    Suizvršni direktor Netflixa, Ted Sarandos, poslao je upozorenje Paramountu prisjećajući se kako su u prošlosti pobjeđivali rivale poput Walmarta i Blockbustera. „Konkurencija i promjene nam nisu strani“, poručio je Sarandos.

    Osim borbe s Paramountom, Netflix će morati uvjeriti i američke regulatore da dodavanje HBO-a (koji je u vlasništvu Warnera) servisu koji već ima najviše pretplatnika u zemlji neće ugušiti tržišno natjecanje i dovesti do rasta cijena.

    Neizvjesnost se odrazila na cijenu dionice Netflixa, koja je pala za 20 % otkako je ugovor s Warner Bros Discoveryjem objavljen prošlog mjeseca. Očekuje se da će ovaj oblak visjeti nad Netflixom veći dio godine, jer se dovršetak kupnje ne očekuje dok Warner ne odvoji svoje poslovanje s kabelskom televizijom — proces za koji se procjenjuje da će trajati šest do devet mjeseci.

    film netflix zarada
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    McGregor i u brzom porazu pobjednik – zaradio nevjerojatnih 30 milijuna dolara, Holloway tek 5 milijuna

    12.07.2026

    Glazbeno-humanitarni spektakl za povijest: Poznata imena predvode prvi show na poluvremenu finala Svjetskog prvenstva

    12.07.2026

    Remek-djelo glazbene melodrame: Zašto je „Total Eclipse of the Heart” najdramatičnija pop pjesma u povijesti

    09.07.2026

    Comments are closed.

    Najnovije

    Poniženi branitelji i obezvrijeđena država – braniteljski dodatak 1,5 KM mjesečno – Ništavnih 65 KM za skoro četiri godine obrane BiH – manje od dnevnice bilo kojeg političara

    Svečano obilježen Dana grada Stoca – uz poruke poštovanja prošlosti, očuvanja stabilne sadašnjosti i izgradnje sigurne budućnosti

    Umirovljenici: Povećanje mirovina obmana vlade

    Napadi američke vojske i iranska prijetnja uništenjem američkih baza – “Od njih neće ostati ni traga”

    Berlin različito gleda na stavove SAD-a i EU-a u BiH oko izbora visokog predstavnika

    Kolumne

    Šutanje kožne mješine vrijednije od svih političkih nabiguza

    E, boli te k…. za koga navijam

    Sloboda: Najbolje upotrijebiti do označenog datuma

    Topić: Švicarski model je ipak najbolje rješenje za BiH

    Promo

    U Međugorju međunarodni šahovski turnir sa sudionicima iz više od 15 europskih i azijskih zemalja

    U Ljubuškom predstavljanje knjige – ‘Sin – Priča o Toniju’ vraća se kući

    Povijesni uspjeh za hercegovačko vinarstvo: Neumska vinarija Puntar osvojila zlato na prestižnom Decanteru 2026.

    Predstavljanje knjige ‘Između životinje i božanstva. Ljudsko tijelo i organi u Bibliji’, autora prof.dr. Dubravka Turalije

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.