Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Američki gulag – Trump otvorio prihvatilište za migrante usred močvare, ‘osigurano’ aligatorima i zmijama: “Ako pobjegnete trčite cik-cak. Šanse za bijeg vam rastu za 1%”
    • Dodik: Nećemo u RS-u dopustiti raspoređivanje 50.000 migranata iz Europe
    • Incident u NSRS-u i zamalo tuča: Stevandić isprovocirao Vukanovića: “Za psihijatrije” i “svinjo, majmune debeli”…
    • EK demantirala – Vučić rekao kako je s von der Leyen bio dugo, a ona kako je bilo kratko i usputno
    • Počinje rat: Trump predlaže da se Muskovoj tvrtci ukinu subvencije, spominje se i deportacija, a ovaj zagovara osnivanje nove stranke
    • Elektroprivreda BiH najavila značajno poskupljenje struje za svojih 805.717 kupaca – kućanstvima za čak 6%
    • Iran zabranio Starlink – kazna zatvor ili bičevanje
    • Iz SDA oštro kritizirali Trojku, a za Nikšića traže istragu zbog imenovanja Hadžiomerovića za generalnog direktora RTV FBiH
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Ekonomija

    Meta opet plaća kaznu: Sigurnosni propust koštat će ih 91 milijun eura

    republikaBy republika30.09.2024No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Moscow - 29 Oct, 2021: Meta logo on screen of mobile phone on Facebook word background. Facebook after rebranding and changing name to Meta. Facebook is social networking. Marketing and trend concept

    Kazna je mogla biti i puno veća, ali je DPC u obzir uzeo olakotne okolnosi.

    Meta se našla na udaru još jednog regulatora. Komisija za zaštitu podataka Republike Irske (DPC) kaznila je vlasnika Facebooka, Instagrama i drugih popularnih aplikacija i mreža kaznom od ukupno 91 milijun eura zbog, kako su istaknuli, nenamjernog netočnog pohranjivanja stotina milijuna korisničkih lozinki.

    Podsjetimo, incident se dogodio u ožujku 2019. godine kad je otkriveno da je dio lozinki korisnika Metinih društvenih mreža pohranjeno u otvorenom tekstu bez enkripcije ili zaštite.

    Kazna je mogla biti mnogo viša jer se radi o kršenju europske GDPR odredbe, no DPC je u svojoj odluci naveo da lozinke nisu bile dostupne vanjskim stranama.

    Opće je prihvaćeno da se korisničke lozinke ne bi trebale pohranjivati ​​u otvorenom tekstu, s obzirom na rizike od zlouporabe koji proizlaze iz osoba koje pristupaju takvim podacima, istaknuo je zamjenik povjerenika DPC-a Graham Doyle u izjavi. Moramo imati na umu da su lozinke koje su predmet razmatranja u ovom slučaju posebno osjetljive jer bi omogućile pristup korisničkim računima na društvenim mrežama.

    Ovo nije prvi put da je DPC kaznio Metu na temelju europske GDPR odredbe. U svibnju 2023. kaznio Metu s 1,2 milijarde eura zbog kršenja zakona Europske unije koji pokrivaju zaštitu podataka. Iz Mete su se na tu odluku žalilli.

     

     

    (izvor: dnevnik.hr)

    #sigurnost kazna meta propust
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Iran zabranio Starlink – kazna zatvor ili bičevanje

    30.06.2025

    Nizozemski trgovački lanac Action je kralj niskih cijena u Europi

    30.06.2025

    Rješenje za veliki problem digitalnog doba: Ljudi će svoj izgled i glas moći zaštititi autorskim pravima

    29.06.2025

    Comments are closed.

    Najnovije

    Američki gulag – Trump otvorio prihvatilište za migrante usred močvare, ‘osigurano’ aligatorima i zmijama: “Ako pobjegnete trčite cik-cak. Šanse za bijeg vam rastu za 1%”

    Dodik: Nećemo u RS-u dopustiti raspoređivanje 50.000 migranata iz Europe

    Incident u NSRS-u i zamalo tuča: Stevandić isprovocirao Vukanovića: “Za psihijatrije” i “svinjo, majmune debeli”…

    EK demantirala – Vučić rekao kako je s von der Leyen bio dugo, a ona kako je bilo kratko i usputno

    Počinje rat: Trump predlaže da se Muskovoj tvrtci ukinu subvencije, spominje se i deportacija, a ovaj zagovara osnivanje nove stranke

    Kolumne

    Putovnica i pasoš u rukama nitkova

    Govor oca nad grobom sina za koji povijest nema uzor

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Topić: Papa Franjo čuvar

    Promo

    Mostar Bus od 16. lipnja uvodi ljetni vozni red

    Svjetski dan zaštite okoliša s HT Eronetom: Misli digitalno, djeluj ekološki

    U Mostaru Sajam braniteljskog poduzetništva

    Dokumentarni film ‘Vrijeme stradanja’ u Garevcu – sjećanje na tragična stradanja Hrvata Bosanske Posavine

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.