Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • Grčka se bori s požarom na Eubeji, a požar na Kreti pod kontrolom
    • Thompsonov koncert prvi najposjećeniji u Europi i 6. na svijetu
    • Izložba fotografija Faruka Kajtaza: Anarchy in photography’ – Mostar okom kamere mobitela
    • Jedna od najvećih digitalnih pljački u povijesti: U manje od tri sata, hakeri ukrali oko 140 milijuna dolara iz banaka
    • Sasvim uobičajeni zvukovi mogli bi biti razlog zašto vam je teško fokusirati se i učiti
    • Papa Lav poduzima prvi korak u vezi spolnog zlostavljanja u Katoličkoj Crkvi
    • Porezi na električnu energiju su preveliki
    • Preminuo poznati glumac iz hit serije ‘Reži me‘. Javnost nije znala da se borio s teškom bolešću
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    K’O JE JAMIO-JAMIO Rojs bi u Kninu sagradio spomenik Koradeu

    republikaBy republika01.04.2015No Comments3 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Nazivajući ga legendarnim generalom, što on zapravo i jest i zbog svog ratnog puta ali i zbog načina na koji je završio život, Rojsu se njegova ideja čini opravdanom.

    Podsjetimo, Ivan Korade, 2008. u potpunom zamračenju uma i nakon što je nekoliko dana za njim organizirana do tada neviđena potjera, ubio je pet ljudi, a onda i sebe. Bivši general Hrvatske vojske je u noći s 26. na 27. ožujka u Zagorju ubio bivšeg suborca i prijatelja Davora Petriša, hicima iz pištolja usmrtio je 16-godišnjeg Gorana Hudića, njegovu baku 62-godišnju Ceciliju Hudić te 64-godišnjeg Franju Kosa.

    Zločini su otkriveni 27. ožujka rano ujutro kada je Korade već bio u bijegu. Potraga i potjera za njim je trajala osam dana, a završena je nakon što je policija otkrila vikendicu u kojoj se skrivao.

    Korade je u puškaranju teško ranio policajca Marija Kusanića, koji je kasnije umro, a onda je i sebi presudio. U vikendici su pored mrtvog Koradea pronađeni pištolj, tri ručne bombe, puška, nešto hrane i vina. Koradeu su posmrtno oduzeta sva odličja i činovi.

    Prenosimo neke od komentara čitatelja s nekoliko portala na ovu vijest:

     

    “Koja je to bila Koradeova uloga, Daniele Krejže? Upadanje u svaku zasjedu koju su mu postavili – od onih maljutkaša koji su ga roknuli dok je jurcao s upaljenim svjetlima ispod položaja vučurevićevih čedosa opremljenih maljutkama, s odojkom ili janjcem u gepeku (to nije junaštvo nego kretenizam), pa do kasnijih taktičkih genijalnosti ’95., mučenja i ubijanja zarobljenih vojnika (i pukovnika), razvaljivanja Mrkonjić grada, pljačke…Neki doista hrabri ljudi su poginuli zbog njega i njemu sličnih debila.Uloga manijaka i spolnog devijanta u Varaždinu (slučaj Bijeli konj, u ratno doba)?Razbijanje sportske dvorane u Varaždinu zbog nezadovoljstva suđenem na malonogometnom turniru, krajem 90-tih.Pokušaj prepisivanja na testu izvedenom zbog prihvaćanja NATO standarda?Pokušaji vojnog udara? I to u Tuđmanovo doba, pa kasnije i u Račanovo – “branje kestena” s ekipom sličnih probisvjeta.I njegov najpoznatiji bal vampira (onaj posljednji, 2008.) je mogao biti manje krvav da je murja radila posao bez uplitanja s vrha.”  

    “Korade je svakako bio legendarni general. Bio je ubojica i manijak, a takvi su dobro dosli u ratu. U miru se takve stavlja u kaveze, ali bilo je prekasno u njegovom slucaju”.

    “Genijalna ideja…”

    “ćelavo govno nek stavlja spomenik u Mostaru, svojoj rodnoj vukojebini”

    “Ja mu nisam osporio ulogu u domovinskom ratu, ali riječ je o najobičnijem ubojici i ne trbaju mu se dizati spomenici”

    “Ne mogu ih novinari toliko posrat koliko oni mogu sami se…”

    “ljubo ćesić rojs je hercegovački degenerik glavom i bradom   u hrvatskoj su ubojice pretvoreni u heroje”.

    “nitko ne dovodi u pitanje domovisnki rat koji je na slavu svim postenim Hrvatima i nehrvatima koji su se borili za Hrvatsku, ostali invalidi ili poginuli u istom, i ne sramotimo mi domovisnki rat, vec pojedinci koji se se za vrime istog napljackali i obogatili a danas se prikazuju velikim herojima i hrvatinama. kao i pojedinci koji bi na racun sudjelovanja u ratu htjeli osiguarat penzije i neogranicene povlastice za dicu, unuke i praunuke.
    borili se za Hrvatsku a pokazuju kako su se borili samo i jedino za svoju guzicu. sebicna gamad. prodali bi mater za braniteljsku penziju”.

    “A kad umre general Rojs na Trgu bana Jelačića treba izliti betonski autobus u nadnaravnoj veličini. Sa bijelim felgama… Neoplan.”

    “ne vidim baš nikakav problem, svaki narod ima svoje heroje kojima podiže spomenike, zašto bi bilo čudno da Hrvati podižu spomenike Koradeu, Paveliću, Francetiću … ?to su heroji Hrvatske i Hrvati imaju pravo da svojim herojima dižu velebne spomenike !!!”

     

    /republikainfo.com/

     

     

     

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Thompsonov koncert prvi najposjećeniji u Europi i 6. na svijetu

    05.07.2025

    Dodik više nije bjegunac od pravosuđa – Sud BiH, na zahtjev Tužiteljstva BiH, ukinuo mu tjeralicu i pritvor: “Umoran sam od svega”

    05.07.2025

    Zašto “nismo svoji” kada je prevruće? – Visoke temperature pogoršavaju stres, poremećaje spavanja i već postojeće mentalne bolesti

    04.07.2025
    Leave A Reply Cancel Reply

    Najnovije

    Grčka se bori s požarom na Eubeji, a požar na Kreti pod kontrolom

    Thompsonov koncert prvi najposjećeniji u Europi i 6. na svijetu

    Izložba fotografija Faruka Kajtaza: Anarchy in photography’ – Mostar okom kamere mobitela

    Jedna od najvećih digitalnih pljački u povijesti: U manje od tri sata, hakeri ukrali oko 140 milijuna dolara iz banaka

    Sasvim uobičajeni zvukovi mogli bi biti razlog zašto vam je teško fokusirati se i učiti

    Kolumne

    Razlika između političara-vođe, gospodina koji piše povijest i balkanskog razbojnika

    Putovnica i pasoš u rukama nitkova

    Govor oca nad grobom sina za koji povijest nema uzor

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Promo

    Mostar Bus od 16. lipnja uvodi ljetni vozni red

    Svjetski dan zaštite okoliša s HT Eronetom: Misli digitalno, djeluj ekološki

    U Mostaru Sajam braniteljskog poduzetništva

    Dokumentarni film ‘Vrijeme stradanja’ u Garevcu – sjećanje na tragična stradanja Hrvata Bosanske Posavine

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.