Republika
    Facebook Twitter Instagram
    Najnovije
    • Poruke s “bošnjačkih” profila: Sandžak je BiH, Schmidt radi za Hrvate
    • Trump odbio odgovarati na pitanja o istrazi
    • Katolici i muslimani zajednički izgradili džamiju kod Tomislavgrada
    • NAKON IZRAELA ODGOVORIO IRAN Tviteraški sukob iranskog i izraelskog veleposlanika oko Izbornog zakona BiH
    • Josip Brkić, zamjenik ministrice Turković: Njen demarš prema Izraelu nije stav države BiH nego bošnjačke stranke SDA
    • Abazović u Dubrovniku: “Čast mi je da sam prvi premijer C. Gore koji slobodno šeće Stradunom. Napad na Dubrovnik naša je najveća sramota”
    • DVOSTRUKI ARŠINI I NOVA PRIJETNJA VISOKOM PREDSTAVNIKU – Akademik Duraković: “Moramo Schmidta držati pod reflektorima”
    • Službenici Granične policije i OSA-e među uhićenima u Banja Luci i Gradišci
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Scena
    • Zdravlje i Ljepota
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Vijesti

    Jedan od najbogatijih ljudi svijeta, šeik Al Maktoum iz Emirata, obećao doći u BiH, a u Mostaru skočiti sa Starog mosta

    republikaBy republika19/12/2021Updated:20/12/2021Nema komentara2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Šeik Ahmed bin Saeed Al Maktoum, član vladajuće obitelji Al Maktoum u Dubaiju za kojeg se vjeruje da je jedan do najbogatijih kraljevskih članova svijeta, posjetio je danas paviljon Bosne i Hercegovine na Svjetskoj izložbi EXPO 2020 u Dubaiju. Kako je kazao ministar gospodarstva Sarajevske županije Adnan Delić, ovo je za državu BiH do sada najvažnija posjeta na EXPO-u.

    Al Maktoum je i predsjednik Uprave za civilno zrakoplovstvo Dubaija, izvršni direktor i osnivač Emirates grupe, predsjednik Dubai World i osiguravajuće kompanije Noor Takaful. On je i trenutni kancelar prvog na Bliskom istoku istraživački baziranog postdiplomskog univerziteta Britanskog univerziteta u Dubaiju, predsjedavajući Vrhovnog fiskalnog odbora Dubaija, drugi potpredsjednik Izvršnog vijeća Dubaija i predsjednik Emirates NBD Bank PJSC. Njega je bh. paviljonom proveo predsjedavajući Zastupničkog doma Parlamenta BiH i voditelj izaslanstva BiH u Dubaiju Denis Zvizdić, prenose agencije.

    Prilikom posjete Al Maktoum je izrazio zadovoljstvo zbog dolaska na bh paviljon. Njemu je bh. izaslanstvo uručilo poklon sa simbolom BiH, a on je obećao kako će posjetiti BiH, te da će skočiti i sa Starog mosta u Mostaru.

    Nakon obilaska paviljona, šeik je zajedno sa bh. gospodarstvenicima otišao na Biznis forum, koji još uvijek traje, a na kojem će biti predstavljene najperspektivnije grane gospodarstva u BiH.

     

    /Republika/

    dubai Expo 2020 šeik Ahmad bin Saeed Al Maktoum stari most
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Katolici i muslimani zajednički izgradili džamiju kod Tomislavgrada

    10/08/2022

    Službenici Granične policije i OSA-e među uhićenima u Banja Luci i Gradišci

    09/08/2022

    Od danas birajte turističke pakete uz popust za vaučer od 200 KM

    08/08/2022

    Comments are closed.

    Najnovije

    Poruke s “bošnjačkih” profila: Sandžak je BiH, Schmidt radi za Hrvate

    Trump odbio odgovarati na pitanja o istrazi

    Katolici i muslimani zajednički izgradili džamiju kod Tomislavgrada

    NAKON IZRAELA ODGOVORIO IRAN Tviteraški sukob iranskog i izraelskog veleposlanika oko Izbornog zakona BiH

    Josip Brkić, zamjenik ministrice Turković: Njen demarš prema Izraelu nije stav države BiH nego bošnjačke stranke SDA

    Kolumne

    Mržnja prema Hrvatima tolika je da bi trebala zabrinuti i onoga tko ju je generirao – Željka Komšića

    Udružena histerija: Daleko vam kuća nacionalistička

    Veliki manipulator

    Priča o Macronu kao velikom europskom vođi može biti samo predmet satire

    Promo

    Međunarodni festival podvodnog filma Neum 2022. 

    Stolac sedmodnevnim programom obilježava Dan Grada i blagdan zaštitnika sv. Ilije Proroka

    U Stocu predstavljanje romana Stanka Krnjića ‘Ostavljeni’

    U Mostaru izložba poljskog umjetnika Beksińskog: U kadru portreti puni napetosti, realan svijet i bol egzistencije

    republikainfo.com
    Copyright 2019 Republikainfo.com | Developed by Rahatlook
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.