Close Menu
Republika
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Najnovije
    • MMF o BiH: Hitno treba novca, rizici su povećani zbog vanjskih udara i domaćih političkih tenzija
    • U meksičkom krematoriju pronašli skoro 400 tijela – što je bilo u urnama koje su davali obiteljima?
    • Američki gulag – Trump otvorio prihvatilište za migrante usred močvare, ‘osigurano’ aligatorima i zmijama: “Ako pobjegnete trčite cik-cak. Šanse za bijeg vam rastu za 1%”
    • Dodik: Nećemo u RS-u dopustiti raspoređivanje 50.000 migranata iz Europe
    • Incident u NSRS-u i zamalo tuča: Stevandić isprovocirao Vukanovića: “Za psihijatrije” i “svinjo, majmune debeli”…
    • EK demantirala – Vučić rekao kako je s von der Leyen bio dugo, a ona kako je bilo kratko i usputno
    • Počinje rat: Trump predlaže da se Muskovoj tvrtci ukinu subvencije, spominje se i deportacija, a ovaj zagovara osnivanje nove stranke
    • Elektroprivreda BiH najavila značajno poskupljenje struje za svojih 805.717 kupaca – kućanstvima za čak 6%
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Izdvojeno

    Hrvatska se ozbiljno priprema za migrantski val: ATJ Lučko kupuje specijalnu opremu za 9,3 mil. kuna

    republikaBy republika01.06.2020No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Ministarstvo unutarnjih poslova za 9,3 milijuna kuna kupuje specijalističku opremu za pripadnike Antiterorističke jedinice Lučko. U MUP-u su procijenili da će nabava ove opreme stajati nešto više od osam milijuna kuna s PDV-om, no na natječaju je postignuta cijena koja je za milijun i 300 tisuća veća.

    MUP je na natječaju dobio ponude za IC monokularni uređaj za noćno motrenje/ciljanje, ciljni sistem za noćne zadaće, za ručne termovizije, optički ciljnik za taktičko brzo pucanje za dugo oružje te za ciljni sistem za noćne zadaće.

    Za potrebe antiterorističkih policijskih snaga između ostalog kupuje se osam ručnih termovizijskih kamera u vrijednosti 1,1 milijun kuna. U tehničkoj specifikaciji traženo je da termovizije moraju obavezno imati ugrađenu CCTV kameru sa zoomom od 36 puta. Riječ je o kamerama koje se povezuju s računalnim bazama u kojima su biometrijski podaci osoba te omogućuju da se na osnovu crta lica u kratkom vremenu utvrdi identitet osobe. Budući da je MUP u postupku nabavke softvera za prepoznavanje crta lica, ove termovizije će pripadnicima antiterorističke jedinice omogućiti brzu pretragu baze podataka i identificiranje osoba.

    Nakon provedenog natječaja odlučeno je da će se od tvrtke MA-RA iz Zagreba kupiti 100 komada IC monokularnih uređaja za noćno motrenje/ciljanje za 4,6 milijuna kuna.

    Riječ je o uređajima koji se koriste u noćnim uvjetima ili u uvjetima bitno smanjenje vidljivosti, a mogu se postaviti na oružje, balističku kacigu ili se držati u ruci i koristiti za motrenje. S istom tvrtkom će se sklopiti ugovor o kupnji osam optičkih ciljnika za brzo pucanje iz dugog oružja za 1,3 milijuna kuna. Ovaj ciljnik korisniku omogućuje taktičko pucanje s oba otvorena oka.

    Od tvrtke Mi-Star kupit će se i 250 komada ciljnih sistema za noćne zadaće u vrijednosti od 2,2 milijuna kuna. Riječ je o taktičkom laserskom označivaču ciljeva koje se postavlja na dugo oružje za precizno usmjeravanje vatre i označavanje ciljeva, piše Jutarnji list.

    /Republikainfo.com/

    atj lučko izdvojeno migranti oprema
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    MMF o BiH: Hitno treba novca, rizici su povećani zbog vanjskih udara i domaćih političkih tenzija

    02.07.2025

    Američki gulag – Trump otvorio prihvatilište za migrante usred močvare, ‘osigurano’ aligatorima i zmijama: “Ako pobjegnete trčite cik-cak. Šanse za bijeg vam rastu za 1%”

    02.07.2025

    Dodik: Nećemo u RS-u dopustiti raspoređivanje 50.000 migranata iz Europe

    02.07.2025

    Comments are closed.

    Najnovije

    MMF o BiH: Hitno treba novca, rizici su povećani zbog vanjskih udara i domaćih političkih tenzija

    U meksičkom krematoriju pronašli skoro 400 tijela – što je bilo u urnama koje su davali obiteljima?

    Američki gulag – Trump otvorio prihvatilište za migrante usred močvare, ‘osigurano’ aligatorima i zmijama: “Ako pobjegnete trčite cik-cak. Šanse za bijeg vam rastu za 1%”

    Dodik: Nećemo u RS-u dopustiti raspoređivanje 50.000 migranata iz Europe

    Incident u NSRS-u i zamalo tuča: Stevandić isprovocirao Vukanovića: “Za psihijatrije” i “svinjo, majmune debeli”…

    Kolumne

    Putovnica i pasoš u rukama nitkova

    Govor oca nad grobom sina za koji povijest nema uzor

    Umjesto čestitke: Svjetski dan sloboda medija

    Topić: Papa Franjo čuvar

    Promo

    Mostar Bus od 16. lipnja uvodi ljetni vozni red

    Svjetski dan zaštite okoliša s HT Eronetom: Misli digitalno, djeluj ekološki

    U Mostaru Sajam braniteljskog poduzetništva

    Dokumentarni film ‘Vrijeme stradanja’ u Garevcu – sjećanje na tragična stradanja Hrvata Bosanske Posavine

    republikainfo.com
    Copyright 2024 Republikainfo.com
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.