Iz Ministarstva obrane Republike Hrvatske izvijestili su kako su dva Canadair-a HRZ-a upućena u BiH zbog gašenja požara. Ovo je drugi angažman 855. protupožarne eskadrile izvan granica Hrvatske ove godine
Dva protupožarna zrakoplova Canadair CL-415 s dvije posade, poletjeli su danas, 17. kolovoza 2026., iz vojarne „Pukovnik Mirko Vukušić“ u Zemuniku na gašenje požara na području općine Bosansko Grahovo u BiH.
Potpredsjednik Vlade Republike Hrvatske i ministar obrane Ivan Anušić donio je Naredbu o upućivanju protupožarnih zrakoplova Hrvatskog ratnog zrakoplovstva u BiH u skladu s Odlukom Vlade Republike Hrvatske o uporabi Oružanih snaga Republike Hrvatske zbog pružanja humanitarne pomoći BiH u gašenju požara.
Pripadnici 855. protupožarne eskadrile svoju su snagu i sposobnosti prethodnih dana pokazali gaseći požare diljem Dalmacije, a svoju humanitarnu ulogu ponovno potvrđuju pružanjem pomoći susjednoj Bosni i Hercegovini, naveli su iz Ministarstva obrane Republike Hrvatske.
Ovo je drugi angažman 855. protupožarne eskadrile izvan granica Hrvatske ove godine.
/Desk/
