Republika
    Facebook Twitter Instagram
    Najnovije
    • Da Hrvati nemaju Plenkovića, Hrvatska bi bila gora od Orbanove Mađarske – Milanović pokrovitelj ‘Dana komunikacija’ u Rovinju, gostovati će ruski državljanin Edward Snowden i prozivati SAD i NATO
    • DODIK IDE DALJE Nakon novinara, nevladinih udruga, na redu LGBT
    • Nova federalna vlast HDZ-a, SDA i SDP-a, bez DF-a? Kako će reagirati međunarodna zajednica?
    • Šef Orbanovog ureda: Mađarska ne bi uhitila Putina kada bi ušao u zemlju
    • Biciklijada Ćiro: U nedjelju otvaranje cikloturističke sezone
    • Herceg: Napravljen veliki iskorak u materijalnom i radno-pravnom statusu prosvjetnih djelatnika
    • Vlada RS-a prekida suradnju s američkim i britanskim diplomatama – Brze reakcije: Očajni Dodik radi na štetu građana i RS-a
    • Ustavni sud BiH odbio priziv Komšića i Džaferovića oko Schmidtove izmjene izbornog zakona
    Republika
    • Naslovnica
    • Izdvojeno
    • Vijesti
    • Top teme
    • Global
    • Ekonomija
    • Zdravlje i Ljepota
    • Scena
    • Kolumne
    • Kontakt
    Republika
    Scena

    Hadžihafizbegović previše dobro glumio Mladićevog koljača: Na setu se onesvijestile dvije statistice

    republikaBy republika01/09/2020Updated:01/09/2020Nema komentara2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Novi film proslavljene bosanskohercegovačke redateljice Jasmile Žbanić bit će premijerno prikazan ni manje ni više nego na 77. Venecijanskom filmskom festivalu, 3. rujna u 16:30 sati u okviru glavnog natjecateljskog programa.

    Film ‘Quo Vadis, Aida?’ govori o genocidu u Srebrenici, a glavne uloge tumače Jasna Đuričić, Izudin Bajrović, Boris Ler, Dino Bajrović, Emir Hadžihafizbegović i Boris Isaković, prenosi Jutarnji list.

    Ovaj film prvi je film u natjecateljskom programu koji će biti prikazan na nekom velikom festivalu nakon šest mjeseci pauze zbog korona krize zbog koje su otkazani svi veći filmski festivali, pišu mediji u BiH. U programu za glavnu nagradu „Zlatni lav“ sudjeluje 18 filmova. Predsjednica ovogodišnjeg žirija festivala je glumica Cate Blanchett.

    U filmu Emir Hadžihafizbegović glumi desnu ruku ratnog zločinca Ratka Mladića, kojeg je utjelovio Boris Isaković.

    – Emir Hadžihafizbegović je klasika. Kad smo snimali njegovu scenu, gdje on kao srpski vojnik ulazi u bazu punu izbjeglica, toliko je bio uvjerljiv da su se dvije statistice onesvijestile i morali smo zvati hitnu pomoć. Te žene su bile djevojčice tijekom rata. Emirova gluma aktivirala je stare traume. Bilo je veliko iskušenje, veliki rizik i vrlo emotivno i za Emira i sve ostale igrati ove uloge, izjavila je za Deutsche Welle nedavno redateljica, poznata po filmovima ‘Grbavica’ i ‘Na putu’.

    /Republikainfo.com/

     

    emir hadžihafizbegović film jasmila žbanić
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Oscar 2023. – Nije prošlo bez iznenađenja

    13/03/2023

    Nominirani za Oscare dobivaju skupocijeni poklon-paket od 126 tisuća dolara

    12/03/2023

    Loreen predstavlja Švedsku na Eurosongu, na izboru sudjelovao i HRT: Poslušajte pjesmu

    12/03/2023

    Comments are closed.

    No comment

    Gradonačelnik Banja Luke

    ‘Ne može mu ni’ko ništa…’

    Ovako je 2015. hrvatski predsjednik Milanović govorio o istupanju u medijima, pristojnosti…Doživio je preobrazbu.

    Polako u legitimno predstavljanje

    Najnovije

    Da Hrvati nemaju Plenkovića, Hrvatska bi bila gora od Orbanove Mađarske – Milanović pokrovitelj ‘Dana komunikacija’ u Rovinju, gostovati će ruski državljanin Edward Snowden i prozivati SAD i NATO

    DODIK IDE DALJE Nakon novinara, nevladinih udruga, na redu LGBT

    Nova federalna vlast HDZ-a, SDA i SDP-a, bez DF-a? Kako će reagirati međunarodna zajednica?

    Šef Orbanovog ureda: Mađarska ne bi uhitila Putina kada bi ušao u zemlju

    Biciklijada Ćiro: U nedjelju otvaranje cikloturističke sezone

    Kolumne

    Marić: “…u pet deka”

    Sretno, Mamiću!

    “Milanović izjavom o Kosovu želi naštetiti Vučiću i pogodovati Putinu”

    Zašto mostarski gradonačelnik umjesto konstruktivne kritike želi ulizice?

    Promo

    Stolac – Na Pješivcu tečaj rezidbe maslina

    Napretkova korizmena tribina u Mostaru

    Počinje 4. Napretkov tjedan kulture, na programu: koncerti, kazališna predstava, predstavljanje monografije i izložba

    Predstavljena nova knjiga Emila Karamatića ‘Balkanski soj – mutacija domoljublja’

    republikainfo.com
    Copyright 2019 Republikainfo.com | Developed by Rahatlook
    • Impressum
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.